Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kristian

Ďakujem Vám za rady,som debil,lebo pred 7mimi rokmi som prešiel peklom z vysadzovania Xanaxu a Rohypnolu,skončil som na detoxe a liečebni pre závislých,nič nepomohlo,akurát že ma preonačili na rivotril,žeto je barlička na miesto Xanaxu.Hneď somvedel že je to benzák ako benzák,píšem sem hlavne preto,lebo ma to povzbudzuje a utvrdzuje že musím stým skončiť.Nič iné ako rivo neberiem no nerbím asom z neho vygumovaný,zabúdam,aj city sú často vpr..ale hlavne každý môj deň sa točí okolo rivotrilu. Je to normálna droga

Petr

Jozko, Petra to Michalovi napsala dobre. Vstoupil do teto diskuze s zadosti o radu. Pak uz jen siril "svoje drsna moudra", ze kterych bylo jasne, ze nepotreboval pomoc, jen chtel nejak vstoupit do diskuze. Bohuzel i upozorneni na jeho drsne "rady" mu nepomohlo, aby se "krotil". Dal byl neomaleny. Bohuzel ma takovou povahu a sam to tak nevnima, protoze je egoista. Je potreba brat ohled i na ty, kteri jsou, nebo budou, na tomto foru novi. Je mohou takove nazory vydesit. Ale i nas, jak sam vidis, sireni jeho zkusenosti dost vydesilo a vycerpalo a to uz mame neco za sebou. Muzes se podivat zpetne na prispevky. Postupne odchazeli ti, co tu psali skoro pravidelne dele jak rok. Michale, jak psala Petra, chces-li radit, chod sem, ale nez napises neco drsneho, zamysli se nad tim. Ale jsem presvedceny, ze ty to jinak ani neumis.

Maria

u nas Rivotril nemáme ale vysadiť treba postupne, Ale ako ked mi nevypišu , kto mi pomože .

Petr

Kristiane, jestli Ti pomaha sem chodit a povzbuzuje Te to, jsi zde dobre. Je to tak, pamet je velmi spatna a dalsi problemy tato droga vytvari.

Marián

no ja som bol v liečebni na vysadenie, za 10 týždňov zo 2 mg na nulu, ale nikomu to neprajem a nedokážem ani opísať ako zle zle zle mi bolo, alkoholici boli po týždni z absťák vonku, ja som sa krútil 3 mesiace, dávajú tam antipsychotické lieky, inak by tie stavy človek nevydržal, zbláznil by sa, po návrate z liečebne som sa k tomu Rivotril vrátil, nedalo sa fungovať, naozaj stavy ťažkej psychickej a fyzickej depresie, po rokoch branie 5 a viac rokov vo vyšších dávkach nad 1mg, 2mg denne a vysadíte naraz, tak vás to zničí, neurológ mi hovoril chcete sa zničiť, veď ani nemôžete chodiť a len sa vaše telo šklbe, uffff, ťažký liek to je naozaj, nerobte to naraz

kristian

Marian ja presne to isté poliečení na odvykačke na xanax,mne ale dali ako pomoc pri absťákoch rivo a poslali ma domov. Teraz som sa dostal za ťrokov 0.5mg na 3-4mg riva denne a chcem znižovať Ale to čo som zažil s tým xanaxom tak mám obavy a to som chcel vysadiť naraz.

kristian

ospravedlňujem sa budem dávať pozor pri písaní,náhlim sa píšem to v tme a potom to čo som napísal je hatlanina,Pardon ak moje príspevky boli nezrozumiteľné.

Jozef

Peter, Peťka. Ja úplne rešpektujem, že padli tu tvrdé príspevky. Odkazy na yotube s videom človeka ktorý naraz vysadil. Vtedy ma to rozhodilo, a to som ho ani nedopozeral. Ale myslím si, že kôli tomu co vyššie v príspevkoch. Sne tu pre to, aby sme sa podporili. Su šedivé dni a, tym aj naše nálady dosť...... Tak ako Marián tu písal, tiez psychická, aj fizická depka u mňa. A Mirtazen to dako vystupnoval. Neviem ci ho aj dnes zoberiem. Na mňa asi AD maju veľmi zlý vplyv. Ake bo to ma byť tak??? Kym tie VDÚ odznejú? To fakt u každého AD skôr naspitupi zhoršenie? No fakt som stoho mimo.

Jozef
1x

Kristián tu je tabuľka Od Peťky ktoru som si skopiroval. Len neviem ako ísť na 0,5 s 3 až 4 mg. Dole na 0,5. Neviem fakt. Dobre by bolo keby si sa, dostal na 1mg na deň časom. A potom ísť na 0,5 podľa tabuľky. Ale podľa mňa je nájsť si najideálnejšie, nájsť si tu zníženú dávku na den, a od tej po dvoch až troch týždňoch dávať dole po 0,2 mg. RIVOTRILU 0,5mg NA 56 TÝDNŮ Čísla znamenají počet kapek v jeden den večer. Doporučuji je zapsat do stolního kalendáře. Každý měsíc je třeba měnit lahvičky s kapkami Rivotrilu. V průběhu vysazování neužívat žádná jiná BZD sedativa ani Z-hypnotika; doporučuji abstinovat od alkoholu. 1. týden 5 kapek po celý týden 2-3. týden 4/5/5/5/4/5/5/ 5/4/5/5/5/4/5 4-5. týden 5/5/4/5/5/4/5/ 5/4/5/5/4/5/5 6-7. týden 4/5/4/5/4/5/4/ 5/4/5/4/5/4/5 8-9. týden 4/4/5/4/4/5/4/ 4/5/4/4/5/4/4 10-11. týden 4 kapky po celé 2 týdny 12-13. týden 3/4/4/4/3/4/4/ 4/3/4/4/4/3/4 14-15. týden 4/4/3/4/4/3/4/ 4/3/4/4/3/4/4 16-17. týden 3/4/3/4/3/4/3/ 4/3/4/3/4/3/4 18-19. týden 3/3/4/3/3/4/3/ 3/4/3/3/4/3/3 20-21. týden 3 kapky po celé 2 týdny 22-23. týden 2/3/3/3/2/3/3/ 3/2/3/3/3/2/3 24-25 týden 3/3/2/3/3/2/3/ 3/2/3/3/2/3/3 26-27. týden 2/3/2/3/2/3/2/ 3/2/3/2/3/2/3 28-29. týden 2/2/3/2/2/3/2/ 2/3/2/2/3/2/2 30-31. týden 2 kapky po celé 2 týdny 32-33. týden 1/2/2/2/1/2/2/ 2/1/2/2/2/1/2 34-35. týden 2/2/1/2/2/1/2/ 2/1/2/2/1/2/2 36-37. týden 1/2/1/2/1/2/1/ 2/1/2/1/2/1/2 38-39. týden 1/1/2/1/1/2/1/ 1/2/1/1/2/1/1 40-41. týden 1 kapku po celé 2 týdny 42-43. týden 0/1/1/1/0/1/1/ 1/0/1/1/1/0/1 44-45. týden 1/1/0/1/1/0/1/ 1/0/1/1/0/1/1 46-47. týden 0/1/1/0/1/1/0/ 1/1/0/1/1/0/1 48-49. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 50-51. týden 0/1/0/1/0/1/0/ 1/0/1/0/1/0/1 52-53. týden 0/0/1/0/0/1/0/ 0/1/0/0/1/0/0 54-55. týden 0/1/0/0/0/1/0/ 0/0/1/0/0/0/1 týden vysadit Tab.č.4 V průběhu redukce dávek klonazepamu je samozřejmě nutné provádět anxiolýzu a léčbu dyssomnie nenávykovými látkami. Nejčastěji užívám mirtazapin, trazodon, agomelatin, quetiapin a pregabalin u pacientů s poruchami spánku a celou škálu antidepresiv a pregabalin u úzkostných poruch. Často využívám i další nenávyková sedativa a hypnotika: guaiafenezin, hydroxysin, promethazin, různá fytoterapeutika. V indikovaných případech odesílám pacienty na psychoterapii, ať už podpůrnou nebo systematickou.

kristian

Jozef Ďakujem veľmi pekne .

Michal
2x

Ahojte všichni :) , nečekal jsem, že mne bude někdo vnímat jako rušivý či negativní element ba naopak snažím se všechny podpořit a přeju všem ať neberou a vysadí Rivotril. Nejsem zlý člověk a nemám zapotřebí někomu škodit nebo ho špatně navádět. Nevím Petro, kde se v Tobě bere ta útočná nálada, ale beru ji, nemáš to lehké a vybíjíš si to na mne... ok, jen chci upřesnit nějaké věci, NE nejsem zdravý :) Je mi 29 let a od 19 let, jsem měl silné panické ataky, kdy jsem nebyl schopný půl roku vyjít téměř z bytu, nyní mám ještě horší diagnozu a to úzkostně-deresivní porucha, která má už chronický průbě či-li ne nebudu asi zdravý ani za 5 let ani za 10 let :) O tom paroxetinu mluvím z důvodů a teď mne dobře poslouchejte, já ho totiž také užíval v letech řekněme 2009 ( moje první AD, kdy jsem nevěděl, co to vůbec je) - 2011, pamatuji si, jak jsem si psal s mnoha lidmi a varovali mne ať ho neužívám... k věci, JE JEDNO JESTLI JE TO ČECH, RUMUN, ČÍŇÁN NEBO AMERIČAN, jediný rozdíl je řeč.. ALE paroxetin po letitém užívání způsobí, že ho nemůžeš vysadit tak jako RIVOTRIL, rozumíme si? .... Dal jsem již xkrát odkaz na reálné lidi, kteří vysazujou Paroxetin/Paxil/Serotax ( to samé) x let a nedaří se jim to... takže milá Petro, to není nějaká nenávisti, špatné rad apod to je varování, já ho totiž po 2 letech vysazoval asi půl roku a ne nebylo to příjemné, proto radím Jozefovi, aby třeba neudělal stejnou chybu :) Je to naprosto přirozené , že z mého trápení a letitého utrpení nedoporučím stejnou cestu někomu, kdo se snaží vyjít z Riva za "lepšími zítřky" ... a nesuďte někoho, JE ZDRAVÝ, když ho neznáte... a že chodím do práce a funguji? S přemáháním :) Takže závěrem všem přeji at jsou zdraví s co nejšetrnější medikací, tak prosím jsme na jedné lodi, tak se tady nehádejme přece :) měli bychom spolu držet, ne na sebe štěkat.. a pokud by byl zájem, mohu tady, když ty stránky nechcete najít, zkopírovat xyz příběhů lidí, kteří vysazují Paxil a jsou tak v prdeli jako my tady z RIVA... peace všem... ( a pokud Vám tak vadím, tak nemusím zde přispívat, ale přispívejte tu vy at tu Jozefa a spol nenecháte samotného, přeci jen ve více lidech se to lépe táhne!! )

Michal

PS: Omlouvám se, zda jsem se někoho dotknul s tím škrábáním a rozpouštěním apod.. je pravda, že to nemohu posoudit, jelikož jsem RIVO bral 2 a půl roku a ne 20, tak je jediná věc, za kterou se tak mohu omluvit :) hezký večer ahooj

Petr
1x

Je to marny, je to marny. Takze vsichni jsou v blbe nalade a vybiji si ji na Tobe. To je opravdu marny. Nic jsi nepochopil, coz jsem predpokladal. Muzes tu radit dal. Treba se casem vypracujes na empatickeho cloveka.

Michal

Tak mi to Peťo vysvětli o co tu jde? :/

Petr
1x

Michale, jak Ti vysvetlit neco, co nejsi sam schopny vnimat. To je, jako bych slepemu, ktery nikdy nevidel, popisoval napr. barvy. Jen zkus vnimat ostatni a pokus se jejich slova "slyset, vnimat". Vidis a slysis jenom sebe, i kdyz "davas rady" druhym. Chybi Ti empatie, kterou se asi nejde naucit, tu musis "citit". Chces-li neco konkretniho, nasel jsem Tvuj prispevek ze dne 30. rijna 20:01:42.

Michal

Teď jsem si ho přečetl Peťo, psal jsem tam, že raději něco brát než mít úmornou nespavost a raději navýšit AD než brát Rivotril a vlastně obojí, ale netuším, co tím chceš přesně říci.. já jsem dost empatický člověk...

Petr

Michale, tim jsem "chtel rict", ze lidi zbytecne stresujes, strasis. Vsichni uz mame za sebou nejake zkusenosti se snizovanim a vime s cim "bojujeme" a presto jsme vydeseni, co s nami snizovanim dela a snazime se vic nestresovat jinymi okolnostmi a Ty pak davas takove "rozumy", ktere desi. Jsem dost stary na to, abych vedel, jak je spanek dulezity a sam jsem k smrti vydeseny, unaveny z obav, jestli to preziji a bez nasledku. Jasne jsem napsal, ze mi bohuzel nic, zadne prasky na nespavost nezabiraji a Ty pak davas Ty sve "rozumy" a napises neco tak neomaleneho.

Petr

Michale, tim jsem "chtel rict", ze lidi zbytecne stresujes, strasis. Vsichni uz mame za sebou nejake zkusenosti se snizovanim a vime s cim "bojujeme" a presto jsme vydeseni, co s nami snizovanim dela a snazime se vic nestresovat jinymi okolnostmi a Ty pak davas takove "rozumy", ktere desi. Jsem dost stary na to, abych vedel, jak je spanek dulezity a sam jsem k smrti vydeseny, unaveny z obav, jestli to preziji a bez nasledku. Jasne jsem napsal, ze mi bohuzel nic, zadne prasky a dalsi podpurne veci na nespavost nezabiraji a Ty pak davas Ty sve "rozumy" a napises neco tak neomaleneho.

Petr

Omlouvam se, ale admin vlozil prispevek 2x. Tak aspon napisi, ze jsme kazdy jiny a to je v poradku. I vymena nazoru je dulezita a v poradku. Tim, ze mame odlisne nazory na jednu vec, nebo cloveka, neni treba brat jako "utok, hadani". Mit odlisne nazory-to nas nuti premyslet a posouva nas to dal a my se tak muzeme stale ucit novym vecem.

Petra
1x

Michale,nemám tolik energie na to, abych na někoho útočila, to si smýšlíš. Kdyby jsi byl na jakémkoliv léku, neubližovala bych ti tím, že bych furt dokola psala jaká je to sračka a teď z předchozího tvého sdělení je paroxetin horší než rivotril, takže je asi podle tebe v mém případě lepší si místo 10mg paroxetinu lupnout 2mg rivotrilu a budu na tom líp. Ty tisíce příběhů lidí, kteří jsou nešťastní při vysazování AD najdeš i u vysazování jiných AD, stejné hrůzy jsou i u Zoloftu, Cipralexu, dokonce i u Trittica, nebo si dej na fb Lyrica withdrawal a tam teprve je tóčo, proto mě mrzí, že tu tolik útočíš a jen na paroxetin jakoby ostatní léky byly nevinné a že jsi ho bral 2 roky a půl roku vysazoval, tak to není nic s čím bys měl zastrašovat, to je standardní u vysazování AD, já bych vysazovala ještě dýl, protože půl roku není žádná doba a mozek není žaludek ve smyslu dneska si dám a zítra ne. Máš málo zkušeností Michale a snažíš se mi to nandat jak mudrc, tak se sklidni Míšo a nezlob, dobrou noc :)

Alenka
1x

Dobry vecer všem, lidičky co bláznite? Že by vánoční stres? Není preci důvod, se takhle dohadovat. Myslím, že každý zde píše jen osobní zkušenost, někdo hold zvládá vysazovani lépe a někdo hůře, ale rozhodně jsou tyto diskuse jsou moc důležité pro lidi , kteří se snaží rivouse vysadit. Je důležité , aby si každý sám vyzkoušel na sobě po jakých dávkách je schopný snižovat a co mu tělo dovolí, každý jsme jiný. Já beru 2 roky, nikdy více jak 0,5mg jsem nebrala a přesto už vyhazují hodneeee dlouho a ještě dlouho budu. Nebudu tu ani psát, co mi způsobilo rychle vysazení, ale ponaucilo mě to a vím, že musím vysazovat hodně pomalu. Michal má prostě štěstí , že se mu to takhle podařilo rychle vysadit a my ostatní se v tom budeme ještě nějaký čas plácat, ale důležité je, se toho svinstva zbavit. A určitě pište všichni dal, všechny informace kolem vysazovani jsou moc důležité a mnoha lidem mohou moci...

Jozef

Zabité. Múdre, výstižné

Michal

Ahoj Peťko mám 10 let zkušeností s psychofarmaky, ale kašleme na to mír :) asi Ti vadí, že ho bereš ty... ale já na Tebe neútočím, radil jsem Jozefovi hlavně a neměli jsme my dva ani jednou problém v komunikaci, tak proč tu dělat rozruchy, zbytečně to odradí některé od přispívání, ano to máš pravdu, že je to u více AD souhlasím, každý tady píše svoje zkušenosti a subjetivní názor, hold takové jsou internetové diskuze, pokud někdo nesouhlasí s někým nemusí přeci reagovat a stačí ho ignorovat, nemusí hned psát, že přeci opouští diskuzi, jsme snad dospělí ne děti :) drž se a at je co nejlépe :)

Michal

Alenko, máš objektivní názor, přeji Ti hodně sil a ať se Ti daří Rivo časem vysadit i Tobě hodně štěstí a hezký večer :)

Petr

Deti moje, jedeme dal. Dobrou noc.

Martin
1x

tak ja si myslim ze keby ten paroxetin bol taky skodlivy ako pisete tak ho neberiem 8rokov 20mg a vysadil som za rok 15mg ale ked som tu zacal citat ze rivotril je horsi nez heroin a pervitin a jozef zacal pisat ze uz sa prestal vyrabat tak ma tu chytila panika tak som si ho navisil aby som mohol vysadit rivo...a ktomu paroxetinu nieje jedno ked vysadza american a slovak ty vobec nevies ci ho ten american zacal brat koli niecomu alebo koli tomu a tak tam je iny zivot ako tu....a na nete pisi kokot.ze american bral ad a potom vystrielal pol mesta a tak ...kazdy ma iny organizmus na vysadenie niekto to rychlo znasa niekto pomaly to mas ako s alkoholom .....boze keby bol rivo silnejsi ako pervitin heroin tak by sme boli davno zavodou :P a nepiste picoviny ze sa nedaju lieky vysadit ....michal empatia je (Empatia) Vcítenie alebo vciťovanie sa alebo empatia je prenášanie sa do sveta predstáv druhého, do jeho emócií, spôsobu myslenia a postojov.a nietu strasit ludi ze ked som sa pytal ci sa vysadi seroxat tak hned nie nikdy boj a tak .pozri si facebok americania vysadzaju 50rokov atak boze kazdy sme niaky poznam cloveka osobne co mal horsie choroby psychicke a teraz je za vodov ...a to nehovorim o liekoch co bral...roky ..

Petra

Někdy i jed může být lékem a z krásné ženy může udělat trosku i něco jiného , třeba krásnej chlap (bez odkazu).

Jozef

Ahojte Peťko, Peťka, Michal. Každý sme nejaký. Každý z nás sa musíme nejsk uvedomiť. Sme tu preto aby sme si pomohli. Áno pomohli. Su tu už aj novy ktorí Vás potrebujú, tak ako ja. Michalov príspevok otom svedčí. Vsak vyklopil, ze nikdy nebude zdravý. Nikto z nás nevidí na druhú stranu tohto fóra človeka ktorý prispievia príspevkov a upozorňuje na druh lieku ktorý je problémový. Keby tak nebolo, tak mam doma paroxetin, a nie mirrazen. Michal ja dúfam, že tu budeš naďalej. Prejavil si sa ako ozaj človek s Č. uznal si, ze niesi zdravý, ze všetko je to iba o premahani. Peter ,Peťka však vy ste tu boli ako prvý ktorí ste ma držali na nohách, a hned ste reagovali na moj príspevok keď som prosil o pomoc. TERAZ SOM OZAJ NAHNEVANÝ, ŽE TO TU JE AKO O STAVKOVANI. EŠTE RAZ. KAŽDÝ SME NEJAKÝ.

Jozef

UFFFFF TO TU UZ NIE JE ASI O TOM ČO SME TU RIEŠILI. FAKT MS TO NETEŠÍ A SOM SMUTNÝ, ŽE PRÁVE TERAZ. MÁME TU NOVÝCH KRISTIANA A ĎALŠÍ PRIBUDNÚ. 😟A MY TU...... ASI JE TO TAK AKO ALENKA PÍŠE. PREDVIANOČNÝ STRES.

Petra

Jožko, mě to taky mrzí, můžou za to léky, kdybychom je nebrali, tak si tu ani nedopisujeme a to, že psychiatrické léky jsou nejvíc nebezpečné ze všech léků, to tady taky všichni víme. My jsme tady, abychom si pomohli z rivotrilu a řešíme tu nejvíc AD, abychom nakonec zjistili, že je lepší zůstat na rivotrilu, protože AD jsou horší, protože na youtube jsou milióny lidí, kteří se s nimi hroutí a vůbec jim není dobře a jsou z nich trosky, možná ta paní je už teď šťastná, možná ne, možná bere jiný lék a natočí další video. Nevím, fakt nevím, život je krátký na to abychom se takto trápili.

Jozef

Ahoj Peťka. Áno je to o trápení, skúšaní, ako stoho von. Preto si myslím, že téma ktorá tu bola ako búrka, a úplne od veci, už netreba riešiť. Vymieňame si tu skúsenosti, pocity stoho boja ako von z riva....

Petr
1x

Kazdy jsme jiny a to je v poradku. I vymena nazoru je dulezita a v poradku. Tim, ze mame odlisne nazory na jednu vec, nebo cloveka, neni treba brat jako "utok, hadani". Mit odlisne nazory-to nas nuti premyslet a posouva nas to dal a my se tak muzeme stale ucit novym vecem.

kristian

Martin mne ale v liečebni,konkrétne primárka už skúsenápovedala že závislosť na rivotrile je horšia ako na HEOR9NE. A asi mala pravdu,lebo to isté povedal aj chalan čo hrával s Habero abol somnou na liečení ale druhom a teraz nehrá aje na tom zle.Ato Je už asi7roko.Tobolo moje prvé liačenie..

kristian

Myslím si,že tuna sa nejedná o strašenie,určite sme tu všetci inteligentní a citlivý ľudia,ale pravda sa zle počúva. No na druhej strane ľudia čo boli na liečbe so mnou so závislosťou na neurole odchádzali v pohode bez neho. A nemali šialené absťáky ako ja, Inak Ja mám vzdelanie,som scestovaný,ale čo so mnou spravili lieky,vidíte aj na mojom písaní.uchodia mi myšlienky,zabúdam ,so nesústredený,"nedokážem robiť naraz dve veci". Ako napríklad počúvať hudbu a písať,čítať už vôbec nie a v pred závislosťou takéto veci my nerobili problém.Auto nechám na väčšom parkovisku aneviem ho potom nájsť,v nákupných centrách v podzemných garážach si to musím písať kre som nechal auto.Vlani som bol Ženeve a Zurichu /bál som sa že mi dojde rivo a kde ho teraz../ a tam som pochopil že to musím riešiť,lebo ma klepalo od strachu a keď so si zvýšil dávku v danej situácii a pridal liek na spanie,normálne som začal Za 30 minút fungovať ako nič a to bol deň nie noc/myslímna liek na spanie/.Takže človek si to uvedomí až ostane sám a začne Vás klepať zo stresu,ktorý je zrejme ešte v podvedomí vzminulosti.. No a mať ten herák čo som nikdy nemal tak si ho asi dám lebo ten účinkuje hneď. A skutočne bol so mnou závislák na heráku a odišiel z liečebne normálne na ADčkách a ja roklepaný a mal som pri tom niekoľko ADčiek.no bral som stále pri tom 0,5mg.riva ráno. Doma som ad vysadil a radšej som začal brať viac riva. Takže žiadne strašenie ale je to realita,mne povedali že bude musieť brať asi minimálnu dávku 0.5mg do konca života,vtedy som tomu neveril. Aj napriek tomu sa chcem z toho dostať som ale stále Na 3-4mg riva no teraz som mal prvý absťák včera o 22,00 a nezvládol som dal som si naraz 2mg a lik na spanie,lebo som mal reálne príznaky ifarktu sprevádzane smrteľným strachom. Skúsim zase znižovať ale pomôže asi len detox v nemocnici ato som nechcel.

kristian

Ale Jen čo bol tiež so mnou na liečbe závislí na Xanax a Neurele,ten odchádzal úplne čistý,ale videl som na ňom že je skutočne v pohode,no bol športovec,vymakaný,takže neviem.Je to aj o tm nadstavený psychyky a kto sme ako stavaný a chce to silnú motiváciu to som zakúsil v minulosti,dokázal som každľé ráno zabehnúť 20kmúzačal som ráno o 4,00/,potom do práce/živnostník/,popoludní 50km na bicykli a večer bazén 40x čo najrýchlešie,potom studená sprcha,Vtedy absťáky boli minimálne,iba pri veľkom strese občas.Ale to bolo pred 20timi rokmi,teraz sa ledva donútim na prechádzku a ......

kristian

Prosím vás má niekto skúsenosti s escitalopram teva,dnes som si ho nasadil,mám ho od lekára pri znižovaní z rivotrilu. Ďakujem

Jozef

Ahoj Kristián. Escitalopram skúsenosti diskusné fórum. To daj do googla a tam ľudia píšu o tom antidepresive ktoré ti tvoj psych. predpísal. Ja mám mirtazen tretí deň ho užívam večer pred spaním. No dosť to smonov .......hlavne únava a taký nesvoj. Ale to je vraj u každého antidepresíva ten začiatok. Aspon vieš, že účinkuje :-) aj ked je to nepríjemné. Včera podobne ako ty som mal absťák, ale prekonal som ho. Už som mal fľaštičku v ruke pripravenú, ze dam aspon 6 kvapiek, aby to prešlo. Ale bol by som saze len krok vzad. Takto som krok vpred k slobode od riva.... Je to vždy po 7,až 10 dňoch ked znížiť ten absťák. Telo, mozog to pita neskutočným spôsobom. Stavy ako na inkfart. Plus depka, depresianiolizacia. Hnus hnus hnus.

kristian

Jozef bol som tam,ale nie su tam závisláci,tak preto sa pýtam tu.Asi to tu mám sám predpísané a oxazepam na noc na spanie,ale ten nem"žem mám z neho nenormálne veľa pulzov,mal som až 123 pulz a myslel som že vyletím z kože.

kristian

Manželka je pracovne v Anglicku,som doma sám,nikde žiadny sused,včera to bolo riadne točo,napchal som sa od strachus rivom a to som chcel začať naraz vysádzať,hrdina.No nič začínam dnes odznova.

Jozef

Kristián, to je úplne v pohode. Nie si sam ktomu sa stálo, že šiel cez zníženú dávku. Mne sa to tiež stalo. Lepšie je sa stabilizovať, než sa položiť...... Mne bol tiež oxazepam predpísaný plus TRITTICO ale ani jedno som nebral. Skús tie AD, co ti predpísal, ale tie zaberajú tak po dvoch týždňoch. Sam neviem, lebo nikdy som okrem riva nič zneužíval. A keby rivo na svk nezrušili, tak ani neviem ,že takéto fórum je, akym je toto. Bolo mi dobre. Nic viac som nemusel okrem riva..... no teraz??? Fuuuu

Jozef

Kristián, aj ja zvažujem, ze asi ten detox dam v liečebni. Tu najbližšie mam R. Sobotu, a Hronovce. Len neviem ako to tam búde. Bojím sa že človeka napchaju liekmi ,a to vše. Ako dlho berieš rivo...??? Ja cez 20 r. Dali mi ho ked som schytal panicku poruchu. Cez dva, a pol, mg., som určite nedal..... Len podľa potreby. Niekedy celý deň nič, len večer.

kristian

Jozef začalo to pred 25 rokmi,trkrát som skončil na pohotovosti s vysokým krvným tlakom a nik nevedel čo mi je.Známa mi povedala že nervy ja som si myslel že rakovina,potom keď som nemohol byť v obchode,v autobuse,vadili mi cintoríny,filmy napínavé a postupne sa to pridávalo,tak som to premohol športom ale naplno každý deň. No na dovolenke v kľude po roku mi prišlo zle,a tak od mora z Talianska som šiel autom rýchlo domov,mal so aj teplotu,prešiel som hranice na slovensko a nebolo mi nič..Podnikal som a nemohol som firmu ani vidieť,moja obvodná mi predpísala xanax a rohypnol ato je18 rokov,fungoval,no nezvládal som stres,niekedy ma z firmy klepalo a tak som si pridával viac a viac,ušiel som pred problémami zo slovenska,tam som zistil pred 9timi rokmi na to že som závislý a to že som stále hľadal čo mi je.Tam mi povedali že je to panická porucha,no bol som na tom zle a tak som sa vrátil na Sk,to bolo pred 7mimi rokmi,dva roky sa striedal detox s ličebňami -3x,a pred piatimi rokmi som skončil akože na 0,5mg rivotrilu akože Ok.No mňa stále klepalo,plakal so, zlé pocity,stále absťák na bezáky a tak som si zase pridával a z 0,5mg rivotrilu som Skončil zase na 4mg. Celkovo to zhrniem že xanax s rivotrilom užívam tiež zhruba 20 rokov

kristian

Jozef napíš mi na akej dávke si bol keď Si začal znižovať.Inak mne to stále píšu aj do záznamu keď som u hociakého lekára že som závislý.Nerád zvaľujem vinu na niekoho,ale veď mne tie lieky dala obvodná.samozrejme že zneužívať mi ich nekázala,ale nik mi nepovedal že existuje závislosť na liekoch a čo to je. ale aj keby by mi to povedala mojalekárka tak určite ich beriem ďalej.Takže ten kto neskúsi závislosť na vlastnej koži,nepochopí.ja chápem teraz závislákov na drogách,vážim si viac život aj hodnoty,pomohol by som aj poslednému človeku,čo predtým som len mhrabal a myslel iba na seba.Ale to že vidím svet teraz úplne inými očami vďačím vlastne mojej závislosti. Mám všetko,nechcem sa tu vychvaľovať bola by to blbosť ale skutočne by som bol radšej na ulici ale bez tej závislosti. Strašným peklom som si prešiel musím sa tváriť akože nič vščetko je OK. veď pochopil by zdravý človek závisláka,že mu je zle? Ale vlastne ani nechcem žiadnu ˇiútosť. Akurát mám chlapca a ten to vie asi dva roky,je dospelý ale neveriteľný dobrák,,,,,,,neviem ako je to možné že sám príšiel za mnou a povedal mi že ma chápe a aby som sa nebál že raz to bude ok. Takže tak jožko ak ťa to nezaťažuje čítať.

kristian

Jozef keď uvažuješ o liečbe je to v poriadku,ale poviem Ti jedno.Teraz som pchopil že bez ldetoxu a liečenia sa to nedá. No priprav sa na peklo,tam som zistil čo sú to antidepresíva v akcii.......Neber to ako strašenie,lebo doma sa nedá zvládnuť to čo na detoxe a v liečebni. len si to musíš vytrpieť ale domov pôjdeš ako závislý v pravom slova zmysle,lebo benzáky dáš dole po troch týždňoch detoxu na psychyatrii a to je minimum a odtiaľ hneď poputuješ do liečebne na 10-12 týždňov,teda zhruba 15 týždňov vcelku. No potom žiadny benzák nedostaneš iba ADčká a niečo na spanie ja som mal alventu,tritico,. No ale to pochopíš až poliečení,stále budeš psychycky a aj fyzicky závislý,bolo stále zle ale samozrejme menej ako keee som začal liiečbu.No neviem koľko t zlé trvá,lebo nikdy som to po liečení nezvládol a to som bol v priebehu dvoch rokov na troch odvykačkách,na poslednej pred 5timi rokmi. vždy som trpel zhruba mesiac,dva a potom som si šlahol a to naraz 1mg a hneď za tým liek na spanie.to bpl raj na zemi tým pádom začiatok ďalšieho pokračovanie závislosti. A to vyznávanie a kecanie v komunite na to nie som,tam sa skôr vychvaľujú,nikoho som nepočul povedať je mi zle,kedy to prestane? Ja keď som to takto povedal,pozerali sa na mňa ako debila,proste na tých sedeniach sa riešia veci totálne trapné ale na otázku čo s Tvojim,mojim problémom o tom nebude nik debatovať,neviem prečo keď povieš že ti antidepresíva robia zle povedia ti povedz to na vizite,na vizite ti povedia treba vydržať,zapríčinili ste si to tak musít čosi vydržať, Ja som mysle že to bude ako v pohode,že dajú človeku infúzie a bude pohoda,no realita bola iná.Skutočne si zisti všetko o liečebni aby bola dobrá,kvalitná starostlivosť,hlavne odborníci. Napíš mi na akej dávke frčíš ty? Z koľkomg si začal znižovať.

Jozef

Ahoj Kristián. Tvoj príbeh, a cesta k benzakom ma veľmi zaujala. Mija cesta k rivo...., bola tiez podobná. Bol som športovcom. Od dectva mňa aj súrodencov rodičia viedli k športu. Miloval som to ked som vyhral priniesol medajlu pre región, kraj, az som to dotiahol na medzinárodnú úroveň, a uspel som. Ale zároveň to bola cesta do pekla. Istý významný ľudia ktorí mali vplyv ,boli to proste uchylne prasce, ktoré mi ponúkli slušný honorár za čosi. No bol som mladučký, sprostučky, tak som vzal. Proste money money money. Tam mi aj dali aj cuchnut k drogám, aby som lepšie zvládol....... Po troch mesiacoch na drogách som prišiel domov a dal som si s chalanmi. U mňa to bola strieborná dávka . Prebral som sa v spitali, a napojený na kabliky monitor nadomnov pipal, a spustila sa u mňa panicka porucha. Hrozné niečo pocit že umieram pulz170 pichali mi apaurin ktory na chvíľu poriesil moje záchvaty paniky. Bal som sa ísť na sto metrov od baraku. V momente ked som bol sam, hneď panika záchvat. Odmietal som brať to qantum benzakov co mi predpisovali ( chvála Bohu ) . V skratke diagnostikovaná farmako fóbia ktorá trvá do dnes. Az mi nakoniec na silu nakvapkali 5 kvapiek riva...., a fuuuu mne bolo super úzkosť všetky strachy prešli. Nemusel som ho potom aj týždeň vziať, len ked som uz cítil, ze ide panický atak, tak som si kvapol. Roky šli jeden po druhom, a v posledných rokoch s rivo...., som uz denne dával max do osem kvapiek bez ohľadu ci je den rano, alebo večer. Proste ked som pociťoval, ze potrebujem. Tento rok, leto v kuse na behu stres napätie, tak za celý den ked všetko zrekapitulujem uz bolo aj cez 20 kvapiek. V mg, to činí, 2mg., plus, mínus 0,3 mg. Nezabudnem na večer ked som uz bol pracovne tak vyťažený ,a dal som si naraz 20 kviapiek, 2 mg lebo počas dňa som neužil nic. Taky strach som dostal, ze to som si dal veľa, tak som to vyzvracal. Čiže u mňa počas celého dňa bola maximálna dávka cez 2mg. Nie naraz. Prebehu celého dňa. Ked prišiel deň, ze rivo..., nebude, som ostal hotový, a hneď som to dal na 0,4 potom 0,3 a fuuuu. Iba som si ublížil a veľmi. Nieco hrozné dostavilaesa nespavosť depresia strata na váhe úplný stav nefukcnosti. Mojej terapeut ked vytiahol zo mňa, ze vlastne ako som to bral a povedal dom mu pravdu, ma momentálne vyzval k stabilizovaniu, a odporučil mi 3krát denne 5 kvapiek. To som zhodnotil, ze to je veľa. Tak som to dal na 0.3 -0.3 -0,5 . Teraz mám 0,2- 0,3- 0,4 . V celku, je to 0,9 mg na deň. A postupne pomaly sa zbaviť 0,2 co je placebo efekt, potom 0,4 , A tu potom držať nejaký čas, a znížiť na 0,2 . Čiže Je to rozdelené do celého dňa na 0,9 mg. A na tom som momentálne. Treti den beriem mirtazen ktorý fuuuu sila. Moje prvé AD. Aj k tomu kym som sa dokopal vziať tak, psycho riadne. U mna je to ťažké tym, že nic okrem riva... som nikdy nebral. Lebo mi stacilo len rivo.... A bol som v pohode. Tak v skratke o mne, a cesta k rivu.....

kristian

Ahoj Jožko.ďakujem za odpoveď,Ja keď mi lekár oznámil v utorok že mi rivotril nepredpíše,že už ho niet a predpísal mi oxazepam bol som v šoku.Argumentoval som,že sa môže stať že oxazepam mi nepomôže,predpísal mi ten citalopram k nemu.Oxazepam. Ten som ani neskúšal,lebo mám rivotril/zatiaľ/ Som divný,začal som sa báť čo bude bez rivo. Prosím Ťa, vedel som že existujú kvapky ale nikdy som ich nemal, keby mi ich predpísai sú ešte dostupné u nás,alebo iba v česku?

kristian

Zaujmavé je to,čo prvé tak som išiel na internet a hľadal som nejakú radu ako znižovať a hodilo mi to toto forum. Myslel som si že objavím na internete nejakú kombináciu voľnopredajných liekov,vitamínov a minerálov alebo neviem vlastne čo a tu čítam že je to vpr...že nie som sám čo som vyplašený,ale je to aj tým že som aj sám doma .Dnes som si sadol do auta že idem sa len tak previiezť,no nevyšiel som ani z garáže a vrátil som sa dnu.ale nič nerobiť a rozoberať čo bude a čakať je asi to najhoršie. Znížil som na 0.75mg 3x denne ale včera som mal atak a dal som si večer postupne 2mg a aj tak ma dnes klepe.Od zajtra začnem s chôdzou.

Martin

Kristian caw ja tiez beriem rivo 8 rokov 0,5mg na noc a ked som sa dozvedel ze nebude na svk tak ma chytila taka panika ze tiez co bude potom a tak a preslo ma to az po 3dnoch....skus si dat este predpisat niake antypshotika ako napr sulpirid a ad a vysadzuj pomaly...alebo este skus si dat predpisat rivo a pojdes si ho vybrat do ciech...ja som to tak urobil a idem aj tento tyzden...uz mesiac som na znizenej davke z 0,5 na 0,37mg cize uvivam iba tristvrte tabletky a idem pomaly od noveho roka na polovicu tab.pomaha mi vtom sulpirid a ako tu pisu ostatny jed najvecsi na svete :P seroxat 20mg a ten tiez beriem 8rokov a za posledny rok som vysadil na 5mg a pohoda ale som si ho navisil sam naspet na 20mg koli tomu rivu dost mi to pomaha aj zo zaspavanim a tak ale citim ze este riadne nazaucinkoval od tej 5mg davky lebo to trva aj mesiac..prvy tyzden bolenie hlavy atak a celkovy neklud ale uz pomaly zabera anaplno aj ked si myslim ze az po novom roku bude plny ucinok tak potom zacnem rivo dalej vysdzat na polovicku tabletky....cize 0,25mg a potom o 3 mesiace na stvrtku a dufam ze do pol roka budem na nule a potom zacnem s vysadzanim PAROXETInu jedu z ameriky

Jozef

Kristián verne poznám tie stavy ktoré opisujes.. Ale fakt by bolo dobré ísť von prevetrať sa autom tam kde, si rád chodil. Ja na začiatku som ani netušil co je to, co sa deje, hlava ako vo zveraku, telo stuhnuté v napätí. Pripisoval som to, ze, asi alergia. No bol to absťák. Potom som si to uvedomil, a fuuuu psychika mi rupla. Uz viem co je depresia..... Potom tiez ako ty, som goglil, a našiel ordináciu ,teda toto fórum ktoré mi veľmi pomáha. No len škoda ,ze včera sa to tu trošku zmenilo na....... ale pevne verim, že Michal, Peter, Peťka nájdu spoločnú reč, a povznesu sa nad všetkým. KRISTIÁN. ANO, V ČESKU MAJÚ KVAPKY. LEN POZOR!!!! KVAPKY SU IBA 10ML. A RÝCHLO SA MÍŇAJÚ. A GRATULUJEM TI, XE SI TO ZAČAL DÁVAŤ DOLE. URČITE TO, ZE SI SAM, TI IBA PRIDÁVA NA STAVOCH KTORÉ MÁŠ. FUUUU BYŤ SAM V PANIKE JE OZAJ PECKA, A POZERAM NA TEBA S OBDIVOM. CHLAPE DRŽ SA, A VER, ŽE TO DÁME.

Michal
1x

Ahojte chlapi, no když tady čtu ty příběhy, tak je máme podobné myslím, že Kristián je už 3 minimálně, kdo píše, že měl panickou poruchu diagnostikovanou.... no když vzpomenu zpětně, cítil jsem se maximálně fit, jen jsem měl jednou týdně cca velmi nepříjemnou panickou ataku.... moc dobře nás Ti "doktoři" neléčí, když jsme všichni dospěli do takových ...... měli by vrátit diplomy, takových zničených životů a Ti co léta předepisují benzáky a vlastně z lidí udělají feťáky, kteří se denodenně trápí by měli nasadit klepeta a měli by jít bručet, protože jak píše Kristián, kdyby se to člověku do ruk nedostalo nebyl by závislý, ale oni nám to předepisují xy let a vůbec jim na nás nezáleží, hlavně, že mají tučnou výplatu a od nás klid..... smutný obraz československého zdravotnictví...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce