Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Icik

Holky, možná by vám líp poradil Moon, on se taky bojí úplně vysadit, tak myslím bere jen maličko AD. A dobrý. Já když jsem skončila brát AD tak po poradě s psychiatričkou a dala mi na cestu - pro případy paniky - Lexaurin. Strach si nesmíte připustit, ani žádné pochybnosti. Budu dobrá a basta. Poručit si. Hodně zdaru, Icik

pjxwxft

3hBvy7 yvzxrubpjgag, [url=http://mmddtdmdeiew.com/]mmddtdmdeiew[/url], [link=http://aoytpjweeyxl.com/]aoytpjweeyxl[/link], http://qqzaxzujqaru.com/

Jarka

Ahoj, já brala Citalec 3 roky, poté jsem jej bez problémů vysadila, jen jsem se bála, že se obtíže vrátí, ale nestalo se tak a je to již také 3roky. Antidepresivům věřím, kde bych byla bez nich .Jsem odhodlaná, že pokud se vrátí potíže tak neváhám a jdu k psychiatričce.

Maky

Mám podobný příběh jako Martinka taky jsem nechápala že po šoku to nastalo všechno později,a taky mám tu obavu z vysazení nyní jsem necelé 3měs.poprvé na AD a už mám od března končit ...no sama jsem zvědavá určitě dám vědět.. Moon měl pravdu neradil to mě,ale je to tak není to někdy zlomové ikdyž jsem to čekala...jde to pomááálinku z lehoučka.... a s Jaruš souhlas každop.Ted mám zase šílené migrény,je mě i zle .. ale neuroložka mě uklidnila že v mozku se nic neděje i přes prodělaný zánět mozk.blan je problém v obalu hlavy nebo spíš psych. VŠEM OPĚT DRŽÍM PALCE A AT JE VŠE JEN A JEN LEPŠÍ!! A JAK ŘÍKÁ LCIK PORUČIT SI ANEBO MĚ POMÁHAJÍ VZPOMÍNKY NA TĚHOT. NEBO NA DĚTSVÍ.. CO BYLO A TÁÁK :)

miška

Ahoj lidičky, náhodou jsem zabrousila na tyto stránky a jen žasnu, co lidí má psychické problémy. To mě tedy vůbec netěší, ale aspoň na tom nejsem sama tak špatně. Já už trpím téměř deset let agorafobií a kvůli této fobii nikam sama nechodím ani nejezdím. Velmi mě to omezuje už proto, že mám dvě děti a potřebovala bych lecos sama zařídit. Chodila jsem i k psychiatrovi, brala jsem Neurol, ale už jsem na něm byla závislá, tak následoval Zoloft, Aurorix a po těch lécích mi bylo šíleně zle, jako kdybych to nebylá já, necítila jsem svá vlastní ústa jazyk, všechno mě brnělo, nemohla jsem spát a když máte děti, tak si takové stavy nemůžete dovolit. Takže jsem se vykašlala na léky a zkusila jsem to formou psychoterapie bez léků. Já mám z těch léků hrůzu, bojím se změny osobnosti a závislosti. Terapie byla celkem fajn, ale velmi finančně náročná a pomalá. Já vím, že to mám v té své hlavě a že především si musím pomoci sama, ale strach zcela ovládá moji vůli. Bojím se jít sama kamkoliv, všude jedu s manželem. I když se to za těch deset let trošku zlepšilo, stejně je to stále zoufalé. Potřebovala bych jít do práce a nejsem toho schopna. Už jen při té představě se roztřesu a nejsem schopná logicky myslet a soustředit se. Jestli máte někdo podobné problémy, budu moc ráda, když mi třeba poradíte nebo jen tak napíšete. Děkuji

luboš špaček

ja sem na neurolu (1,0mg)uz 9 let a radim všem kdo ho berete-nedělejte to!!!!!je to svinstvo a za čas bez neurolu chytíte epilepsii!!!!!!L.

Moon

Neurol určitě není k dlouhodobému užívání. Ale jako příležitostná "berlička" nemusí být špatný. Dobrý sluha, ale zlý pán.....

mr.vlada@email cz

5let trpím sociální fobií a měl jsem problémy chodit ven nakupovat,vždycky jsem serozklepal jako sulc.beru antidepresiva apo cital uz dlouho a někdy je mi líp někdy huř.odpověd na otazku zda brát léky nebo ne je velmi složitá protože každý člověk je jiný.kdo má pevnou vuli a ještě neztratil sebevědomí mohl by žít bez leku.ale ten člověk který má psychické problémy a nezvládá žít a fungovat tak by měl nejdříve kontaktovat psychiatra aporadit se s ním o tom a pote na doporučení brát anti depresiva.každý si vytvoří názor na pomoci léčení léky popul roce jestli mu pomohli žít lepší život.

Niky

Ahojky všem. Strašně dlouho jsem na těchto stránkách nebyla, ale stále moc vzpomínám jak mi před 2 lety moc pomohly. Koukám že někteří úspěšně svou radou pomáhají dál těm co si neví rady a padají stejně jako tenkrát já. Začalo to u mě nenápadně ale o to rychleji. Panická ataka - strach z nemoci ze smrti. Hrůza. Úspěšně jsem se začala léčit citalecem. Sice než zabral tak to chvilku trvalo. Od té doby ho stále beru a zatím nevím jak s vysazením. Díky němu jsem přežila velmi vářnou nemoc své dcery a také smrt i leukemii u jejího otce. Nevím jak bych na tom byla bez C. Nikdy jsem dávku nezvýšila a ani nepřidala nic dalšího. Prostě to nějak šlo. To co píši už není tak důležité. Jen jedna rada. Chce to vydržet, snažit se, ono to zlepšení prostě přijde....a myslet pozitivně a na hezké věci a na sluníčko. Tohle období je o to horší že nám chybí. Všem kteří se zde dělí o své názory a zkušenosti velký dík. Jste moc důležití. A těm co začínají. Vydržte stojí to za to. Díky a klobou k dolů k zemi

Icik
1x

Niky, ty jsi statečná a silná, moc tě obdivuju. A díky za pár slov, rádi si přečteme, jak se máš teď . Já vím, že život jde dál, ale proč se nevrátit na stránky, kde mi bylo pomoženo a vsadit tam další slovíčka o pokračování. Budeme jen rádi,když napíšeš víc, jak se ti vede, stejně je zima a čas si najdeš, ne? A pro Maky --- s odstupem času vidím, jak mně psychiatrička pomohla, když hned z počátku braní AD mi oznámila, že je lepší brát je aspoň 10 měsíců, nebo celý jeden rok. Děsilo mě to šíleně, takovou dlouhatánskou dobu, ale nejspíš je delší čas pravidelného braní lepší z dlouhodobého hlediska. Mozek se sám naučí vychytávat serotonin a pak je líp. Taky tu čtu, že kdo je bral kratší čas, měl větší šanci na recidivu. Zvaž svoje vysazení po půl roce. Prober to se svým Dr. Sluníčko na nás kašle, schovává svoje rozzářené žluté břicho, tak vám všem posílám aspoň úsměv, Pa Icik

Veronika

Chtěla bych Vám také popsat své zkušenosti s depresí. Před Vánoci mě přepadl šílený strach ze smrti a nemocí, cítila jsem na sobě příznaky snad všech nemocí, co existují. Nevydržela jsem a šla k doktorovi. Ten mi dal lék na uklidnění a doporučení k psychiatričce (protože to nebylo poprvé). Šla jsem tam protože tu hrůzu už nechci zažívat. Předepsal mi sertralin, ale bylo mně po něm zle. Tak mi ho po 14 dnech změnila na citalon, po něm mi není zle, ale zase mě pořád bolí hlava a to už ho beru 14 dní. Může mi někdo poradit kdy to přejde?

mirrei

můžu si vzít brufen,když beru serlift?

Maruška

Ahoj Veroniko! Citalon beru 10 měsíců. Ze začátku mě taky hodně bolela hlava (taky jsem sem kvůli tomu psávala). Zlepšílo se to asi po měsíci. Ale myslím si, že to u mě byl i projev deprese. Na bolest hlavy mě pomáhalo cvičení, procházky a banány. Ať Ti je brzo lépe!

Maky
1x

Jo hlava v začátcích opravdu bolí..já mám vlastně cital na tohle! 14dní je málo vydržet!! Z léku mám vyzkoušeno brát všechno Ibuprofen i Paracetamol-nebojte se,maximálně to bude příjemné :)) (zesílený účinek) Lcíčku-u mě je to po tragédii,nějak jsem to nevztřebala..a podle EEG by to mělo jaro pochytit,ale to víš že váhám!! DĚKUJI ZA TYTO STRÁNKY,POZNALA JSEM TADY BÁJEČNOU HOLKU,JISTĚ VÁM TAKY JEŠTĚ PÍSNE,JSME DENNĚ VE SPOJENÍ A V TĚŽKÝCH ZAČÁTCÍCH JSME SE DRŽELY...PŘEJI VŠEM KRÁSNOU ZIMU,UŽÍVÁM SI KAŽDY DNÍK I TY JAKO JE DNEŠNÍ -24C :)) HOJKY.......

langetka
1x

Ahojík,ano potkali jsme se tady s Maky a já jsem za to moc ráda. Jsme od sebe sice hodně daleko,ale i písemně mi dokáže zvednout náladu a podržet. Děkuji Ti moc Maky...

Maky

Langetko vždyt víš že je to vzájemné... ty máš zkušenosti a já stím bojuji déle..operujeme spolu :)))

Lůca

Ahoj, už pár dní pročítám diskuse k AD. Jsem v klubu a jsem moc ráda, že existuje net a tyto poradny. Jsem na Citalecu 6. den, takže nováček, momentálně se mně zdá, že procházím peklem, jak je mně zle, ale vydržím. Můj příběh začal loni v říjnu, kdy jsem ve svých 29 letech prodělala mozkovou mrtvici - naštěstí bez zjevných následků. Nějak jsem to celé nezvládla, na základě zákazu konzumovat většinu zelené zeleniny kvůli lékům na ředění krve, jsem hned od pobytu v nemocnici začala trpět nechutenstvím, takže má hmotnost šla rapidně dolů, a na štědrý den se moje "starosti" projevili naplno- návalem paniky přímo při štědrovečerní večeři. Od toho dne jsem začala mít vážné obavy o svůj život, polévalo mně horko, byla jsem zralá psát závěť. Bylo to takové peklo, že jsem hned v lednu doslova utíkala k psychiatrovi(nehledě na pohledy mého okolí), protože jsem si s tím už neuměla sama poradit. S nechutenstvím jsem sice moc nepokročila, ale to bude momentálně také projevem vedlejších účinků Citalecu. Takže jsou to téměř 4 měsíce od příčiny mých potíží, zhubla jsem nedobrovolně už 10kg (ještě, že jsem v počátku měla 2,3 kilča navíc). Držím všem palečky aby bylo líp:-)

Maky

Lucinko...vša k už víš nebudu to rozebírat pokud to podctivě čteš... všichni do jednoho víme jaké peklo to bylo!! Jsi také bojovník jako my.. ale neměl by to třeba u tebe řešit neurolog? Je to spojené s mozkovkou kterou jsi prodělala hmm?....Já měla zánět mozk.blan a již jako dítě které vůbec netušilo co se sním děje jsem měla záchvaty bušení srdce ap. kdo měl vědět že je tohle a proto jsem vždy zkončila na kardiu kde vyšlo vše samoz. negat.! Do toho zuřivý první přítel a stav se prohluboval,ale troufnu si říct že mám depr.epizody! co 4-5let se to krásně sesumíruje a bůůům!! Projevy: 1.ZÁCHVAT PANIKY STRACH ZE SMRTI 2. OPAKUJÍCÍ SE ZA TÝDEN 3.PŮL ROČNÍ BĚH NA DLOUHOU TRAT S OTÁZKAMI CO? PROČ? JAK? NAČ? A MUSÍM VŮBEC ŽÍT?? ANO!!!!! PRO VŠECHNY ANO!! VIZ.DĚTI,MANŽEL,RODINA VŮBEC!!

Lůca

Ahoj Maky, děkuju za reakci, chodím i k neurologovi, ale ten se na mně ani pořádně minulý týden nepodíval (kontrola po Magnet. rez. a kontrolní EEG), pouze konstatoval, že EEG vyšlo dobře, přesto musíme počítat s možností výskytu epilepsie, která se po mozkových příhodách může projevit. To byla teda pecka, takže mně začalo být zase zle, nechutenství a menší záchvatíky paniky, část nocí probděných. Jo a k AD se vyjádřil velmi nesouhlasně, abych na nich prý neskončila navždy a navrhl psychoterapii. V sobotu jsem tedy navštívila velmi uznávanou psychoterapeutku, návštěva byla pro mně dost náročná, každopádně jsem se dozvěděla dosti zajímavého a bylo mně doporučeno, se obejít bez AD a srovnat si to v hlavě pomocí terapie, která by mohla být kontraindikována s AD (ach jo). Indikovala panické ataky, vyvolané stresovým šokem a krom jiného z mého "vyprávění" konstatovala, že by na mně fungovalo i placebo (dala jsem Citalecu velkou důvěru). Naučila mně zvládnout pomocí dechu blížící se ataku a omezit bolesti zažívání(dnes jsem to hned v práci bohužel vyzkoušela a musím říci, že jsem to ustála:-).ale chce to praxi. Každopádně to byla 1. schůzka, uvidíme co bude dál, měla jsem z ní dobrý pocit. Akorát mám tedy dilema s citalecem, myslím, že už jsem většinu vedlejších příznaků překonala, dnes už mně bylo po ránu celkem i fajn (mohla jsem se už i trochu najíst bez známého "knedlíku" v krku a teď bych ho tedy neměla zase brát, aby mně pomohlo něco jiného. Tak nevím, 9. jdu k psychiatrovi na kontrolu jak Citalec snáším, je pravda, že z jeho ordinace akorát vždy odcházím s vypsaným receptem, aniž bych udělala jakýkoliv pokrok, snad jsem se jen vypovídala. Dám vědět, jak pokračuji.:-)

Maky

No prý se to dá jenže já měla ty první epizody už šíleně dávno a nyní jsem skočila hned po lékarně pač už mám dítě...JE TO MOJE VŠECHNO CELÁ RODINA!! A taky věřím na psychoterap. nebo třeba vím,že ve společnosti se MI TOHLE NESTANE!!Tak dej pak vědět všechno píš!! :)

mlnlppvnfih

UpEQzx koezgsmokoka, [url=http://tgeatffpzvif.com/]tgeatffpzvif[/url], [link=http://huhdelfewraj.com/]huhdelfewraj[/link], http://srapqbwphmxq.com/

Stenly
1x

Mám obdobné problémy jako jsou zde uvedeny od ostatních. Dnes jsem narazil na něco zajimavého ve spojení s Ca a MG. Měl jsem před dvěma dny silný atak. Pátral jsem na vlastní pěst a dopátral se zajímavého výsledku. Zde je odkaz na stránky, třeba to někomu pomůže. http://www.zbynekmlcoch.cz/info/neurologie/latentni_tetanie_lecba_priznaky_priciny_vysetreni_pojem_porodnicka_ruka.html Mám za sebou dlouhou léčbu. začátek Novopasit potom Seropram a nyní Welbutrin. Ze začátku jsem přišel na to, že na to funguje banán nebo tableta hroznového cukru. Novopasit jsem bral jenom kdyřž jsem cítil, že to na mě leze. Zabíral dobře. Potom mi psycholožka napsala seropram, pozor zabírá až po 14 dnech, ale zjistil jsem, že mě ubíjí jinak. Nezájem o nic o sex a neměl z ničeho radost. Welbutrin pravý opak, ale už to beru asi dlouho a doktorka říkala, že je třeba změnit medikament. Uvidím co z toho vyjde. Skusím říct doktorce o možnosti tetanie, protože příznaky posledního ataku tomu dost nasvědčují. Viz WWW. Třeba to někomu pomůže, protože doktoři hledaj rakovinu a další nemoci, které znají a nechtějí si moc namáhat hlavu.

Levanka

Ahoj bojovníci, taky mi pomohly tyto stránky, už je to dlouho. Citalec beru už snad pět let, Po prvním roce a půl jsem vysadila, ale to se mi depka pak vrátila do půl roku i s úrokem a panickou poruchou k tomu, tak zpět na léky, které potom zabraly až za pěkně dlouhou dobu. Bála jsem se těhotenství, protože jsem v těhotenství tyto léky brát nechtěla. Před otěhotněním jsem laškovala s dávkou pouze 10 mg obden (takový skoro placebo efekt, zkoušela jsem si, jak bych to zvládala) a pak když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem vysadila úplně. Jsem v pohodě, asi ty hormony a všechno, nevím, jak to bude po porodu. Já mám diagnozu roztroušené sklerózy a sklony k depce mám asi v této souvislosti. Citalec asi bude mým dlouhodobým pomocníkem tak nějak, jak to má např. moon. Jsem ráda, že se mi podařilo na těhotenství s úspěchem vysadit. Taky jako prevence určitě pomáhá spokojený rodinný život, od tý doby, co jsem se vdala jsem vlastně depku neměla, i když jsem byla jištěná citalecem. Právě nevím, jestli po kojení citalec preventivně nasadit, nebo se zkusit na to vyprdnout, asi podle toho, kolik bude stresu apod. Držím všem palce, někdy trvá dlouho, že se člověk z toho vyhrabe, ale vždycky se vyhrabe.

Moon

Blahopřeju k očekávanému miminku. Přeju klidné těhotenství bez starostí. Na AD zatím nemysli, když je nepotřebuješ. Pokud by po narození mimina mělo být třeba zase zle, máš se kam obrátit a už budeš vědět, že existuje pomoc. V ideálním případě ji ani nebudeš potřebovat. Většina pacientů prodělá jeden atak deprese a má navždy pokoj. U někoho se to holt vrací. Zdravím všechny a držte se. Moc to nevypadá, ale jaro už je za rohem. Moon.

Maky

jo vrací...to jsou ty epizody já měla od porodu 4,5 roku klid,myslela jsem si že je všemu konec.... byly to moje nejkrásnější roky plné života!!!!!!!

Maky

Joo to těhu ti pomáhá...se máš užívej :) a napiš mi jak se projevuje roztr.skler.Kdysi my vycházela teto nemoci na imunolog.protilátka kdo ví jestli ....

levankas

No mě se zatím v podstatě neprojevuje a to už ji mám diagnostikovanou pěkně dlouho, chytli mi to v začátku a dost brzo jsem dostala moderní léky, které nemoc výrazně zpomalují či zastaví, léčím se v Praze v Motole a každýmu bych doporučila hlavně vyhledat odborníky, kteří se specializují přímo na roztr. sklerózu, jsou v tzv. centrech při fakultních nemocnicích. Jinak ta psychika mě občas skřípně (dvě depresivní epizody, teď tři roky klid na AD, z toho v těhu teď bez AD a klid), ale kdoví jestli je to od rs. Ségra je taky labilnější a žádnou rs nemá. RS ti nemůžou zjistit z žádné protilátky, tak buď vklidu.

Maky

Vím že ne s protilátky ale co se z ní může vyklubat jedna z 5 je RS :( ptám se jak se projevuje??

Misaaak
1x

Decka, co sa pise o neurole je pravda. Ak sa to len trochu da vydrzat bez neho, nezerte to, je to najvacsi hnus. Ja som to bral 3 mesiace a teraz mam abstak jak svina. Volal som doktorke, dala mi ludovu radu - cakaj. a ked som sa jej spytal, ako dlho to bude trvat, tak povedala "maximalne par dnu". som treti den hore, naspeedovany ako zajac. vobec nespim a trasem sa. a to som zral len 3 mesiace, boze ludia je to droga, neberte to, lebo sa toho nezbavite. :'( :'(

Maky
1x

Kdo nečte ať si půjčí:Lius Haill-MILUJ SVŮJ ŽIVOT je tam ůplně vše!!...i co která nemoc znamená dobrý rádce a pomocník,jinak pak Dianetika-poznání SEBE SAMA!!........DOPORUČUJI....ale sama to ještě nemám sjeté :))

Lůca

Ahoj, tak jsem dnes cca. po 3 týdnech užívání Citalecu byla na kontrole u svého psychiatra, zmínila jsem se o "tuhnutí" šíje a čelistí, které mně poslední 3 dny v průběhu dne potrápí, ale bylo mně řečeno, že to s jeho léčbou, nebo stavem, se kterým jsem k němu přišla vůbec nesouvisí, ikdyž já podle mých pocitů soudím, že ano, protože se to stane vždy, když jsem v nějaké vypjaté situaci, kdy jsem nervóznější. Každopádně mně předepsal další recept na Citalec 10mgnávštěva za 5 týdnů, dávku nezměnil (ikdyž potvrdil, že tuto nízkou dávku prý dávají jen 90 ti letým babičkám - .....a mně) a konstatoval, ať zkrátka nepanikařím, když se mně občas nějaké dny bude zdát, že lék nefunguje, je to prý normální!...? Tak jsem tak nějak myslela, že se vše bude pomaloučku už jen zlepšovat.Nejsem si jistá, jestli drobet nespoléhá na to, že se z toho nějak vyškrábu sama. Už se cítím mnohem lépe, než v době, kdy jsem se chystala svůj problém řešit, asi chci moc, nemít ataky vůbec. V neděli jsem zase jednu měla (u známých na obědě), ale naštěstí byla jen krátká a snad se mně povedlo na sobě i nedat nějak nic výrazně znát, ikdyž oběd jsem už nedojedla (můj "atakový" problém s jídlem). Těším se na jaro až budou věci vypadat zase o trochu radostněji:-) Lůca

Maky

Já měla takový hnusný atak od rána bráchovy svatby no taky přesně nešlo jíst!!!!.....bléé

Marie

Zdravím všechny, kdo diskutují. Užívala jsem 4 měsíce Aurorix. Žádný efekt, spíš jsem se cítila stále hůř a hůř. Nyní mě lékařka předepsala Wellbutrin . Dnes jsem si jej přinesla a po přečtení nežádoucích účinků mám strach jej začít užívat. Možné záchvaty a křeče , zhoršení spánku apod. Mám velmi špatné spaní musím si brát stilnox (1/2). Tak jsem trochu na rozpacích. Nejvíc mě trápí neustálá únava, slabost, nezájem o vše, co mě dříve bavilo apod. Poradí mě někdo?

Maky

Co na to říct noo..řešit ..

Aneta

Ahoj Marie, přesně stejný pocit jsem měla,když mi Wellbutrin lékařka předepsala..psala jsem sem kolem srpna 09..mě osobně moc pomohl,ze začátku se mi to zdálo horší,ale začala se mi wracet energie..Brala jsem ho ráno,kwůli spánku,prý po něm lidé trpí nespawostí,ale postuně,jak mizela deprese,tak se začalo spát zase dobře:-)Příští týden začnu wysazowat,Wellbutrinu se tak nebojím,horší bude asi Argofan,ale protože mám minimální dáwku,tak doufám,že to půjde:-)Držím wám palce,ať zabere co nejrychleji..ale ze začátku to chce trpěliwost,jako na každý prášek si musí tělo zwyknout. Omlouwám se za w,ale na noťasu mi blbne..

Icik

To je hezké, když Wellbutrin, s dvojitým w , tak celý písání s w. Zasmát se není nikdy na škodu, Jen piš, Anetko. Na vedlejší účinky moc nehleď, každý lék jich má vyjmenovaných spoustu. To bychom nemohli ani dýchat, ve vzduchu jsou škodlivé látky a některé dokonce rakovinotvorné, že. Maky, na knihu kouknu, díky za tip. Zdravím Icik

Radek

Zdravím ,chtěl jsem se zeptat zda jste někdo při zobání citalecu zhubl a po vysazení opět nabral nebo možná až přebral? Bral jsem ho 8 měsíců a váha šla postupně dolů asi o 7 kg,po jeho vysazení jsem do 2 měsíců již přibral 6kg a stále se váha nebezpečně zvyšuje. Předem díky za odpovědi a názory. R.

Světluška

Dobrý den,brala jsem 8 měsíců Citalon a naopak se mi nedařilo zhubnout.... Teď jsem ho před 14 dny vysadila a váha stále stejná.Myslím,že Citalon nemá žádný vliv na kolísání váhy. Přeji hezký den S.

Icik

Když bereš AD, tak ani nemáš moc chutí k jídlu, nepřibereš, ale jakmile se tvůj zdravotní stav zlepší, což se ti stalo a přestal -li jsi zobat, je normálka, že váha jde nahoru. Neviň svoje vážící zařízení, začni se bedlivě hlídat a omezovat ve "žraní" , jinak si něco srovnáš a jiné rozhodíš. Toť aspoň můj názor. pa icik Jo a kolik teď vážíš?

Radek

Díky za názor,měl jsem krásných 95 kg(to jsem měl naposledy před 10 lety), teď už mám 103 kg a to jsem ještě chtěl přetat kouřit.Nejhorší je, že se to nezastavuje a to ani ,když se snažím moc nejíst.Je fakt,že jsem se sklidnil,ale spíše jsem vždy přibíral ve stresu. R

Aneta

Ahoj Radku,přikláním se k názoru Icika..před depresí jsem vážila cca 59 kilčo, shodila jsem na 53..jenom,když jsem se podívala na jídlo,tak mi bylo zle!Jak se mi dělalo lépe a lépe..mám po 8měsících cca 58kg a snažím si je držet.A jsem strašně rozjedená..kávičky a koláčky a už si říkám dost.Fakt je to o kázni a vůbec,když už prášky nebereš a nemůžeš se vymlouvat,že to může být po nich:-)

Veri

Ahoj kolegové a bojovníci! Bojuji s depresí a úzkostí asi 5 let. Ted beru 3 roky 10 mg Cipralexu a šlo to. Byla jsem poměrně stabilní. Ale posledni 3 týdny v tom zase lítám. Úzkost jako blázen, všechno špatně a únava. I přes AD se to hrozně zhoršilo. Dneska jsem odešla z práce, že mi není dobře. Psychiatr mi radil zvýšit na 20 mg ale já se bojím, že se to ještě prohloubí, mam hrozné začátky u Cipralexu. Tak mi napsal Mirtazapin na večer. A já nevim co je lepší. Bojím se, že budu unavená a tlustá jako prase. Všichni kynou a jsou ospalí. Mě už to tak nebaví!!!! jí chci bejt já a ne deprese a nervy na pochodu. .....tak co ten Mirtazapin:???..spím docela dobře

Radek

Díky za názor,vážil jsem krásných 95kg a teď už mám po 2 měsících 103kg a stále to jede nahoru. Jinak jím stále stejně,pohybu mám více,ale....... R.

Moon

Ahoj, pokud ti navrhl dokrot zvýšení na 20mg tak klidně přidej.Vedlejší (velmi nepříjemné) příznaky se projevují jen když začínáš léky brát. Já například přes léto beru běžně 10mg Citalecu - je to udržovací dávky, aby tělo bylo zvyklé a taky je to taková pojistka. Na podzim se zvedám na 20mg a přes zimu beru normálně 30mg. Teď zima končí a už cítím, že příští měsíc smížíme na 20, a hned poté na 10mg. Vedlejší účinky při zvýšení dávky jsou minimální, nebo žádné. A pokud přece jen je nějaký náhlý problémek pomůžu si Neurolem. Spotřebuju cca 1 - 1,5krabičky za rok (Neurol 0,5mg).Moon.

Icik

Radku, brzdi . S jídlem myslím. Máš sádlíčka až až. Píšeš : jím stále stejně.... Tak budeš muset jíst míň. Jakpak se sehneš k zemi? Kdyby bylo zemětřesení, utečeš, nebo se odšouráš? Vyskočíš vysoko? Fuj, takhle trápit tělo, tak co budeš si hlídat váhu? Držím ti palce a napiš.

Icik

Veri, vydrž, bude jaro , sluníčko vystrčí svoje dlouhatánské prstíky a zahřeje nás na duši. Možná co takhle občas zobnout ten Neurol, nebo Lexaurin? Já se koukám na obrázky v cestovkách, moře, pláže, sice nikam nepojedu, ale něco jinýho si vysním, slíbím a pak se už jen těším až si přání splním a to mi pomáhá. Třeba si přej nový jarní botky, sáčko, nebo jarní obnovu " fasády". kadeřník, kosmetička, masáž těla....

Maky

Když mě chytá depka obleču se jedu do města třeba za blbou barvou na vlasy a ti lidi kolem mě prvně serou ale pak mě naladí jen tak pozdravím jen velmi málo známého a ten se třeba hodí do řeči a naplánujeme rodinné posezení třeba pivko a UŽ JE LEPŠÍ NÁLADA-ano vím v depce se nikam nechce!!-ALE MUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!-da se to naučit!!

Lůca
1x

Ahoj Maky, dávám Ti za pravdu, vyrazit mezi lidi, nenechat hlavu vymýšlet "hloupé" myšlenky, vstřebávat nové i sebemenší zážitky. Já mám lidí v práci spoustu, snažím se (i proti své náladě a vůli) zavést hovor, někomu pozvednout náladu, a hned mám tak nějak lepší pocit (ikdyž popravdě jsem spíš introvert a lidi nějak dvakrát nemusím). Citalec beru 1,5 měsíce a fakt se cítím už lépe, no a až tu bude jaro v plném rozkvětu, to bude nááádhera:-)

Alice
1x

Dobrý den, neznáte někdo nějaký fígl při vysazování antidepresiv..budu vysazovat argofan a bojím se,mám napětí už při pomyšlení,že si nevezmu prášek a bude mi zle...prý je vysazování hodně nepříjemné..

Icik

Ahoj, Alice. Nepíšeš, jak dlouho jsi brala, ani proč máš potřebu skončit s braním AD. Neboj , ty si vezmeš prášek dál každý den, jen si trošku z něho odškrábneš. No a za týden si budeš odškrabávat víc a za 3 týdny uvidíš, jestli máš touhu ještě něco zobnout.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce