Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
RENATA

AHOJÍK "eRko", ...tak jak se daří chlape? Vidím, že je tady zase ruch další tvářičky a to je dobře aspoň se podělíte o zkušenosti s ADéčkama. Mě je celekm fajn až na nějaké menší výkyvy, ale Ty to taky zvládneš a Tvoje doktorka má pravdu AD zabírá, ale jde to pomalu, tak se drž chlape...posílám skoro jarní políbení...pááá Renata

Maruška
1x

Ahoj Zuzko! Děkuju Ti za radu a povzbuzení! Myslím, že to zkusím, budu tam mít manžela, jak píšeš. Jinak Neurol nemám. Spoléhám se tedy na manžela a taky jsem věřící, tak na Boha. Ale proti lékům nic nemám, věřím, že rozum mají doktoři od Boha..Obvodní doktorka mě dala zatím jen Citalen 20mg, s tím, že to psychiatrička doladí. Měla nejbližší termín 25.3. Tak uvidím. Dnes beru Citalon 15-tý den.Větší zlepšení nepozoruji, ale některý den nebo večer se mě zdá lepší. Přeju Ti co nejlepší neděli, i všem ostatním! M.

Zuzka

Ahoj Maruško,docela ti závidím,že jsi věřící,já věřící v pravém slova smyslu nejsem,ale někdy si říkám,že kdybych byla,měla bych to jednodušší,protože bych si řekla,že to snad Bůh dělá z nějakého důvodu.Já mám ještě jeden problém (odborně se tomu říká idiosynkrazie),je to přecitlivělost na určité zvuky,stačí,když nám houkalo doma topení a já vyváděla úplně neuvěřitelný kusy,takže taky zátěž a když si k tomu vezmu,že děda byl paranoidní schizofrenik,který se pokusil zabít babičku,protože tu nemoc nikdy nepřiznal a nebral léky,tak se člověk furt pozoruje,jestli náhodou neslyší hlasy a tak.Těším se až já budu mít jednou děti,třeba pak na takovéhle starosti nebudu mít čas :-) Děkuju za tip na ten banán,opravdu pomohlo,nemohly by jsme si vyměnit maily,mám dotaz,který se mi nechce psát sem.Ty termíny u psychiatrů jsou šílený,já měla štěstí,že té mojí (je to teda psychoterapeut,ne přímo MUDr) zrovna někdo vypadl a vzala mě druhý den.Já za sebou v braní AD mám ani ne týden a ještě s vedlejšíma účinkama,tak ale snad už se to začne lepšit,zítra musím jít podepsat smlouvy kvůli novému bytu a už se zase pomalu klepu,takže zítra to vidím na berličku,nerada bych tam předváděla divadýlko s atakou :-( tak si hezky užijte neděli a ahoj.

Maruška

Ahoj Zuzko! Děkuju za milé psaní! Jsem ráda, že banán pomohl. Ten problém jak píšeš se zvuky musí být hodně nepříjemný.. A to ostatní taky nepřidá, to mě mrzí, že to máš tak složité.Taky si myslím, že myšlení při dětech bude jiné, více je to kolem nich. A to, že mušíš těhotenství odložit znám. Po svatbě jsem měla toxoplasmózu, tak jsme si na děti taky chvíli museli počkat...Zítra na Tebe budu myslet ať to se smlouvou dobře dopadne! Můj meil je: [email protected]

R

Ahoj Renato! Představ si, nakonec mi ty AD asi zabírají. Poslední týden se prostě cítím lépe. Tak jsem rád. Už funguju mnohem víc normálně. Ale trvalo to. Nejdřív jsem užíval 3 týdny 10 mg, pak 3 týdny 20 mg. A v tom třetím týdnu na zvýšené dávce (a šestém od začátku) jsem začal pociťovat zlepšení. Teď už běží 7.týden, co Citelac užívám. Musím ti moc poděkovat za podporu. Tys byal mou průvodkyní prvními týdny braní AD. Jsem ti vážně vděčný za podporu. Už jsem nevěřil, že mi to pomůže. Skoro jsem se děsil, jestli budu zvyšovat dávku nebo přecházet na jiné AD. Bál jsem se, že na mě třeba AD nepůsobí. Bylo to fak nekonečný. Už to ale neřeším a jsem rád, že mi je líp. Ty se drž, dělej si co nevíc radost a ať je ti jen líp.

R

Ahoj holky! Vy berete AD zatím krátce, tak asi účinky ještě nepociťujete. Ale určitě pište, až vám to zabere. Bude to určitě užitečné pro ostatní návštěvníky diskuse. A vám to určitě zabere. Myslím, že dřív než mě. Vy jste totiž začínaly na standardní dávce. Máte nějaké vedlejší účinky? Zuzko, ty jsi se zmínila, že něco ano. Maruško, to manželské setkání zkus. Odejít přece můžete vždycky, když ti nebude dobře. Hlavně si z toho nedělej starosti. Držte se a jezte banány. Banány obsahují aminokyselinu L-Typtofan - surovinu pro serotonin. Ať je vám brzy lépe. A pište! Mně to pomáhalo sem psát.

Zuzka

Děkuju za podporu,prakticky pozoruju všechny ty vypsané nežádoucí účinky,ale ono těžko soudit,co jsou nežádoucí účinky a co projevy atak.Nejvíc mi asi vadí ten stálý vnitřní třes a nervozita,slabost a únava,kdy stačí sednout a už usínám a večer zase naopak nemůži usnout,ale věřím,že se to poddá.Dneska jsem to taky zvládla a říkám si,že hůř už snad být nemůže,že tolik zlýho jsem tu zase nenapáchala,aby mě za to někdo trestal :-) a proč ty jsi začínal na té nižší dávce?

R

Ten vnitřní třes, úzkost jsem měl taky. A taky se mi to špatně rozlišovalo od příznaků. Ale rozhodně to vedlejší účinek byl. Hodně silné to bylo jen prvních třeba 5 dní. Pak to bylo snesitelné. Projevovalo se to zvýšeným tepem a celkovým neklidem, třesem. Taky mi chvílema na hrudníku a v rukou procházelo takové mrazení nebo pálení. Fakt nepřijemné. Pak jsem míval trochu sucho v ústech a potily se mi ruce, ale to bylo snesitelné. Někdy po užití taky nevolno od žaludku. Taky snesitelné v pohodě. Tohle všechno ale vymizelo. Zbylo mi jen silné noční pocení. Probouzím se úplně mokrý. Obávám se, že tohle bude daň za ty AD a už to nezmizí. Uvidíme. Jinak 10 mg jsem užíval, protože si doktorka myslela, že to bude stačit. Po třech týdnech to zvýšila na 20 mg. Nevím, jak to zabítá na panickou poruchu. Tak počítej dny. Účinek se určitě projeví. Hlavně si nic nedělej z těch vedlejších účinků. Přejdou. Drž se.

Maruška

Ahoj! Díky za vše co jste napsali! Já jsem měla dnes hezký den, ale večer už moc né. Kvůli maličkosti s kterou jsem nepočítala, ale ůplně mě to rozhodilo. Tak ještě asi nejsem v pohodě..... Hlava mě zase bolí, ale zkouším na to tu sprchu co mě poradila Martina a cvičím. Na ty manželské setkání zkusím, díky za vaše povzbuzení! Dobrou noc M.

Zuzka

co se ti stalo,že tě to tak rozhodilo?

Maruška

Měla jsem domluvené s kamarádkou, že se odpoledne sejdem a popovídáme. Ale ona onemocněla, tak to musíme nechat na jindy. Už jsem se těšila...Dříve by mě to tak nevadilo.. Nějak jinak teď reaguju na více věcí. Snad se vše vrátí do normálu až zabere Citalon, dnes beru 17 den. M.

RENATA

AHOJÍK "eRko", ....vidíš, já Ti to furt tady psala, že Ti bude líp, chtělo to jen hodně trpělivosti a pak to kýžený účinek určitě přinese. Jsem ráda, že se cítíš lépe a že Ti AD zabírají...to je pocit co? U mě to pokračuje dál a lepší se to, už i rána mívám docel fajn, ale ještě to není to pravé ořechové, upozorňoval mě na to psy... Potřebuje to je hodně času a trpělivosti...jde to pomalu, ale určitě se to zlepší. Měj se fááájn chlape a drž se dááááál...pá Renata

Ina

Ahoj všichni,čtu si vaše příspěvky a rady druhým.Citalec mám od včera,předepsal mi ho ortoped,jsem po 4operacích během 2,5 roku.Po ty poslední, kdy mě před 2 lety operovali rameno kvůli velkému zánětu a potrhaným úponům a svalům se necítím dobře.Na neschopnosti jsem tenkrát byla 11 měsíců, nemohli to rameno rozhýbat, nakonec se to podařilo skoro na 100%.Ale tím jak mi to rvali přes bolest mi zničili záda!Musela jsem změnit práci, to šlo naštěstí rychle a jsem na novým místě spokojená.Horší je to s fyzickou aktivitou i mytí oken, 15 minut těžší práce nebo jen pár kilometrů s hůkami Nordic walking mě odrovná a nastává tak půl dne nevolnosti a zvracení. Nevím jak si to ten ortoperd přebral, asi si myslel že jsem přecitlivělá a ani mě neříkal na co mi Citalec dává.Až po přečtení přiloženého letáku jsem žasla.Hlavně se bojím vedlejších účinků, bolesti hlavy i nabírání kil!!! Všem přeji pohodvé dny a budu ráda za každý příspěvuk od vás.

Zuzka

Ahoj,to teda slyším prvně,že dává ortoped Citalec,možná by se ho to opravdu chtělo zeptat,na co ti ho dal.Pokud nejsi psychicky nemocná,proč do sebe zbytečně cpát AD,zvlášť,když v dnešní době člověk neví,kdy je bude potřebovat.Jinak nežádoucí účinky nejsou pravidlem,třeba se ti vyhnou a já po Citacu zhubla a byla dost nabuzená,pořád jsem doma stěhovala nábytek :-)

Maruška
1x

Ahoj! Taky mě to, Ino, dost překvapilo, stejně jako Zuzku. Určitě bych to řekla obvodní doktorce a poradila se s ní, co si o tom myslí. Mě hlava bolí, ale nebude to asi vedlejší účinek Citalonu, ale spíš projev deprese. Hlava mě bolela už před užíváním AD. Zuzko, to jsem ráda, že píšeš o hubnutí po AD. Taky mám trochu strach z nabírání kil. Ale zase je lepší být zdravá a tlustá než nemocná hubená.. Přeji všem hezký den! U nás dopoledne svítilo sluníčko, ale teď už je zase pod mrakem. Čauky Maruška.

Zuzka

Ahojky,tady svtítí už od rána,ráno mi nebylo moc OK,ale pak jsem šla na 2 hodiny ven se psem a docela mi to pomohlo,takže poslední půlka neurolu byla v pondělí ráno,což mám teda radost :-) Papa

Ina

Moc vám děkuji za příspěvky, k odvoďačce si mám dojít až mi Citalec dojde, k ortopedovi jedu v půli května, taky si říkám asi má důvod mi to napsat, zná mě přes 4 roky a já mu věřím, je to primář jedny ortopedie v Praze,jsem ráda, že jsem se k němu dostala od nás z pod Krkonoš. Taky mi k tomu napsal Nimesil-analgetikum,nesteroidn í antirevmatikum,granule pro přípravu perorální suspenze.Díky za zprávu, že jsi potom Zuzko zhubla, to by taky nebylo marný, no uvidíme. Moje mladší dcera, která je trošku oplácanější říká té starší, která je hubená:" Až tlustý budou hubený tak hubený budou studený." Tím reaguji na Marušku, ale nechce nikoho strašit. U nás celý den svítí sluníčko což je velice příjemné, ale fouká silný studený vít. Všem přeji klidný zbytek dneška a někdy napiště

Zuzka

tak u nás už je po sluníčku a vichr jak na Ukrajině,jsem sice utahaná jak kotě,ale na druhou stranu zatím celkem v pohodě,možná mi začíná účinkovat Citalopram,i když po týdnu se mi to zdá ještě docela brzo,ale možná spíš odeznívají nežádoucí účinky,tak aspoň,že tak.Holky nemáte některá z vás po těch práškách zvětšený panenky v očích,mně se přes den zvětšují až do večera,kdy je mám přes celé oko,takže není vůbec vidět duhovka a nevím,jestli je to normální nebo po lécích nebo bch to měla řešit u očaře,nevšimnul jste si někdo?

R

Ahoj Renato! To víš, že jsem rád, že mi AD pomáhají. Cítím se fakt líp. Je to jako bych byl svázaný a někdo mě najednou rozvázal. Jen je hrozný, jak se v noci potím. Probudím se úplně mokrý, převleču se a spím dál. Pak se zase probudím uplně mokrý... Ještě že zase usnu... Drž se a ať je ti jen líp.

R

Ahoj Zuzko! V nějaké diskusi si někdo taky stěžoval na ty rozšířené zorničky. Takže se to asi někomu asi občas stane. Jestli ti to nijak nevadí, tak to neřeš. Drž se a ať je ji jen dobře.

R

Ahoj Ino! Já vedlejší účinky cítil hned druhý den. Tak jestli je dneska užíváš druhým drnem a nic nepozoruješ, tak se jim možná vyhneš. Spousta lidí píše, že nemají žádné. Přeji ti, ať ti Citalec pomůže. Držím palce.

veris

Ahojky všichni. Již 25 let bojuji s PP. Posledních 5 let již nemám takové ataky,že bych měla pocit na umření nebo s vyjitím ven. Ale již celých 25 let jsem nebyla na dovolené ani dál než několik km od domovoa. Cizí prostředí mi dělá hodně zle,mám strach,že mi začne být špatně ,jak to u ataku bývá tak raději se pohybuji okolo domova. Vystřídala jsem různé léky. Teď jsem již byla jen na Neurolu 1,0 mg denně ale stav se mi zase zhoršil hlavně v noci. Dostala jsem SEROXAT, Máte někdo zkušeností??, Díky Věra

Maruška

Ahoj Zuzko! To jsem ráda, že jsi od pondělí nepotřebovala neurol! Snad Ti je i dnes celkem dobře. Panenky v očích mám stejné, tak nevím.. Snad se Ti to brzy upraví. Já jsem dnes byla dost bez nálady, ale teď je to trochu lepší. Od zítřka do neděle budeme s manželem na tom setkání, tak na mě prosím vzpomeň ať to zvládnu. Díky! Maruška.

Maruška

Ahoj Věro! Po přečtení Tvého dopisu, mám pocit, že jsem bez problémů.. Máš toho trápení dost.. Moc Ti přeju, aby Ti nový lék pomohl. Ale neznám ho. Já mám psy.problémy poprvé a dostala jsem citalon. Atak jsem měla jen párkrát ve větší společnosti cizích lidí. Drž se! Maruška

Icik

Ahojík, tak už mám opravený monitor u počítače a jsem opět ve spojení se světem. Mělo to i svoje výhody, třeba že jsem si celý večer četla knížku, nebo pořádně cvičila jógu, uklízela doma a nebo si poležela ve vaně hodinu. Ino, možná ti doktor předepsal AD , abys byla víc v pohodě a utlumila se trošku tvá bolest. Jistě sis operacemi a hlavně následnými rehabilitacemi vytrpěla hodně. Jen to zkus a uvidíš, určitě se nezhorší tvůj zdravotní stav. Na Marušku jsem zvědavá, jak to setkání zvládne, Možná by to chtělo s sebou nějaký ten Neurol, jen jako berličku. Dnes je první jarní den, sice sluníčko svítí, ale ta zima, brrrr. Přeji všem moc krásné a příjemné jaro. Icik

Ina

Ahojky všichni,čtu si každý den vaše vzkazy, jste oprvadu bezvadí jak se mezi sebou podporujete...... Icik máš asi pravdu s tou pohodou, nejsem žádnej bulínek, v životě jsem toho špatnýho zažila hrozně moc, doktor na mě poznal, že už takhle dál nemůžu.Jsem s tím smířená, že beru AD, ale čtení v letáku o léku byl docela šok.Citalec mám 10, ten nejslabší. Od pondělka, co ho beru nejsem tolik unavená, když přijdu z práce nepotřebuji půl hoďky na nabrání sil. Všem vám přeji pohodový víkend plný přijemných zážitků. Ina

Maruška

Ahoj! Všem, kteří na mě o víkendu vzpoměli moc děkuju! Zvládla jsem to, chvílema to bylo náročnější. Nejvíc náročné to bylo v pátek, na úzkost jsem si dala Novopasit. Pár lidem jsem se i svěřila, přijali mě s pochopením. Jedna paní mě říkala, že tyto problémy také měla. V sobotu to bylo fajn. V neděli jsem se zase trochu začala bát co bude doma, jestli to na mě zase nebude všechno padat... Zatím to jde, venku zase prší.. Ve středu jdu na psychiatrii. Mějte se dobře! M.

Zuzka

Ahoj Maruško, já na tebe myslela,tak snad i to pomohlo,to počasí je hnus,taky je mi hůř,když takhle prší a fouká,ale snad o víkendu se to má zlepšit a přijít jaro,tak budu doufat.Ahoj a držím palce i dál.

Maruška

Ahoj Zuzko! To jsi hodná! Koukám, že vstáváš strašně brzy, ještě nemůžeš spát? Mě už se spaní skoro srovnalo, spíše nemůžu usnout večer. I hlava mě už nebolí pořád. To je velká úleva. Dnes beru citalon 25 den, rána a dopoledne ještě dobrý nejsou, ale večer to je většinou dobré. Na jaro se taky moc těším! Myslím na Tebe ať Ti je dobře! M.

jana

Ahojky lidicky mate nekdo nejakou dobrou radu kdyz vas chytne zachvat??nechci totiz porad bral neurol mam ztoho strach.Diky za odpoved

Maruška
1x

Dnes jsem byla na psychiatrii. Paní doktorka se mě ptala na všechny příznaky, pocity a rodinné zázemí. Byl to docela příjemný zájem. Nakonec mě navýšila citalon z 20mg na 30mg. Na kontrolu mám přijít za tři týdny. Všem přeji dobré dny! M.

R

Je super, že ti psychiatrička sedla. Kolikátý den už AD užíváš? Myslíš, že na tebe už účinkuje? Já musím říct, že mě AD vážně zaúčinkoval. Deprese prostě odezněla. Ještě kdy by odezněly ty vedlejší účinky - noční pocení a horší spánek. Naštestí se s tím dá žít:-). Drž se a ať je ti jen líp.

Maruška

Dnes beru AD 27 den. V některých oblastech už zlepšení pozoruju - nejsem tolik steklá ani tolik přecitlivělá, taky mě míň bolí hlava. Ale nálada a chuť něco dělat zatím není, tak to hlavní zlepšení teprve čekám.. To pocení musí být nepříjemné, to neznám. Ale horší spánek mám. Přeju Ti, aby ty vedlejší účinky odezněly! Ahoj! M.

Petuna

Prosím o radu již 3 týden beru Apo-Parox na depresi jednu tabletu ráno je to 20mg. K psychiatrovi mě dohnala půlroční deprese spojená s bušením srdce, úzkostí, strachem o děti a poslední měsíc již také nespavost. Bohužel ani po 3 týdnech nespím, jsem utahaná jako kůň, v práci se nesoustředím, nejraději jsem sama bez lidí, zalezlá v koutě. A hlavně nevyspaná. Mám pocit že necítím úlevu, mám si vzít přes den také oxazepam ale jako by na mě nefungoval. V noci se budím bušení srdce, úzkost, ráno vstávám stejně. Spím asi od 11 do 2 hod. Myslíte že ty AD ještě můžou zabrat nebo budu zkoušet jiné a zase čekat jestli to pomůže? Z toho mám strach. Díky za reakce

jamal

Mensima uzskotma uz trpim delsi dobu ale az ted se to zhorsilo,mam pred maturitou tak ze celkem dost velkej stres.Zhorsovat se to zacalo pred vanocema,prez vanoce sem mel stavy hrozny...pocity k naky sebevrazde NE ale spatna nalada a celodenni poceni jo.Po vanocich sem se trchu sklidnil ale roseni na obliceji prez den sem tam sem mel.Nako pred mesicem a neco sem zaselk lekarce ta mi napsal neurol...ten slabsi kde prasky sou po 0,25mg.Bral sem nejdriv rano 1/2 0,25 mg a vecer 1/2 0,25 mg.Ze spatny nalady sem se celkem vykresal...Kdyz sem byl u doktrorky na dalsi navsteve rek sem ji ze castecne me to mopohlo ale to poceno hlavne v podpazi zustalo,na obliceji sem se uz ani nepotil.Rekla mi at teda beru rano 1/2 0,25 mg a vecer at si vemu celej 0,25 mg.To celkem zabira tahle davka.Nyni beru vecer1/2 0,25 mg ,rano vemu pulku a behem dne dalsi pulku.Ikdyz sem po tom v klidu tak si myslim podle toho co tady pisete tak k uzdraveni to asi nebude to pravi orechovi,spis jen ke sklidneni.Myslite ze se to sklidni nebo dopadnu na AD???

Jamal

diky za odpoved Maruško,jeste mam jednu otazku.Po maturite kdyz mi nevyjde zadna vejska tak bych zvazoval jit k policajtum,tam delaj lekarsky vysetreni berou moc a mozna by tam objevili naky latky z neurolu,tak newim jestli by me vubec vzali.Myslis ze tam neco najdou??

Maruška

S léky o kterých píšeš zkušenost nemám. Ale moje kamarádla bere k AD ještě neurol. Jednak na spaní (také nespí) a taky na přečkání doby než začnou zabírat AD. Psychiatrička mě řekla, že začínají tak po měsíci užívání. Tak bych se možná, být tebou, paní doktorky zeptala na neurol nebo něco jiného na spání. Držím palec ať spíš brzy líp! M.

Maruška

Myslím si, že by bylo dobré zajít si k nějakému odborníkovi, psychiatrovi nebo psychologovi, aby zvážil zda potřebuješ AD. Možná, když to půjde do té doby vydržet, bych počkala jak mě bude po maturitě. Kdyby mě nebylo líp s návštěvou odborníka bych neváhala. Je škoda mít problémy, když se dají vyléčit. Ať se dobře rozhodneš! M.

Maruška

To nevím, ale kdyby náhodou, tak by to třeba ani nevadilo. Přeju Ti aby jsi neurol v té době už nepotřeboval! Píší, že je návykový. AD návyková nejsou, tak kdybys měl náhodou problémy i po maturitě, bylo by možná lepší raději užívání AD. Ale ber to jen jako lajckou radu, odborník nejsem.. Drž se! M.

Zuzka

Pozor u těch policajtů se hlavně dělají docela drsný psychotesty,bratránek tam chtěl jít taky,je namakanej,psychicky vyrovnaný,byl půl roku v Kosovu jako armádní dobrovolník,ale k policajtům ho nevzali právě podle posudku psychologa,navíc si vytahují od VZP (nebo vaší pojišťovny) léky,které jste si vybíral,AD si myslím by nevadily ani tak tolik jako ten neurol,AD se předepisují i pro léčbu fóbií,což by se určitě dalo okecat,ale ten návykový neurol půjde asi dost těžko.Být vámi skočím si k psychologovi nebo terapeutovi,není to žádná slabost,naopak,když máte zlomenou ruku,taky jdete na chirurgii,ne? :-) Držím palce!

Ina

Ahoj, už jsem dlouho nenapsala, ale ve vaši diskusi si čtu denně. Citalec bru 14 dní a nepoznávám se, jsem plná energie, když přijdu z práce žádné nabírání sil poleháváním, ale hned se do něčeho vrhnu. dnes zač¨ínám chodit na rehabilitaci s tím mojim operovaným ramenem, tak to bude určitě ještě lepší. Všem přeji co nejpohodovější sluníčkové jaro. Ina

Maruška

Ahoj Ino! To je fajn, že Ti Citalec tak rychle a dobře působí. Já beru Citalon 32 dní. Některý den je dobrý, některý né. Ale to je prý normální, psychiatrička mě říkala, že to tak bude. Ino, přeju Ti účinnou rehabilitaci! Jsem ráda, že snad bude konečně svíti sluníčko! Všem přeji hezké jaro! Maruška.

Ina

Maruško děkuji za podporu a přeji více dobrých dní než těch horších. U nás bylo ráno na nule, celý den svítí sluníčko a je to hned veselejší. Ina

Icik

Přeji všem konečně krásné a teplé dny plné sluníčka. Jistě nám nalije trošku té energie do žil a my zamáváme jarní únavě, depresím i úzkostem. Dnes jsem seděla na dvorku jen ve svetru a hodinu nasávala slunce. Moc příjemné. Budu si muset pomalu prohlédnout kolo. Zdravím , Icik.

Ivon

Predvčerom som bola u lekára a predpísal mi presne kombináciu týchto liekov - Citalec a Neurol. Už dlhodobejšie pociťujem stavy úzkosti, únavu a mám aj stavy panickej úzkosti pri návšteve napr. supermarketov. Presne, ako som čítala v mnohých príspevkoch v tejto diskusii. Je to veľmi nepríjemné, ale žijem s tým. Pravdepodobne by som tieto pocity mala aj v iných situáciách, napr. hromadná doprava (našťastie mám auto), kino, divadlo, atď. (tým sa vyhýbam a rada by som to zmenila). Rozhodla so sa to riešiť návštevou lekára, ktorý mi predpísal vyššie spomenuté lieky. V momente rozhodnutia situáciu riešiť návštevou lekára som sa cítila fajn. Avšak predtým, ako som začala užívať predpísané lieky som sa rozhodla nájsť si informácie na internete. Narazila som na túto diskusiu. Nestihla som si samozrejme prečítať všetko, ale to, čo som stihla, ma, pravdu povediac, "šoklo". Je naozaj pravda, že po začatí užívania lieku CITALEC sa človek cíti tak mizerne? Ja totiž musím pracovať. Mám dieťa, som samoživiteľka a navyše s obrovskou hypotékou na krku. Nemôžem si dovoliť zostať na PN. Mojím cieľom, prečo som sa rozhodla pre liečbu, bolo získanie energie a chuti do života, a nie dostať sa do stavu ešte väčšej depresie. Mám teraz dilemu, či tie lieky vôbec začať užívať. Mám strach, že to bude ešte horšie. Ďakujem za každý názor.

Maruška

Ahoj Ivon! Jsem na mateřské dovolené se třemi dětmi 8, 5 a 3 roky. Děti bývají často nemocné, tak je to dost náročné. S problémy jsem šla k obvodní doktorce koncem února. Byla jsem vyčerpaná, bolela mě hlava, byla jsem hodně nervózní a přecitlivěla, měla jsem stále smutnou náladu a měla jsem mezi lidmi pocit, že nemůžu dýchat. Paní doktorka mě předepsala Citalon a objednala mě na psychiatrii. Začala jsem ho brát, ale chtěla jsem o něm vědět víc, tím jsem našla tuto diskuzi. Měla jsem jen krátkodobě nežádouci účinky, asi 4 dny jsem měla pocit na zvracení. Teď užívám AD už 35 dní. Hlava už mě téměř nebolí a některé dny už jsou jako dřív. Obě doktorky mě říkali že bez léků by se deprese mohla ještě prohlubovat. Proto bych se znova rozhodla stejně- léky brát. Ať se dobře rozhodneš! M.

R

Ahoj Ivon! Ty vůbec zhoršení a nežádoucí účinky mít nemusíš. Funguješ normálně, tak tvůj stav není tak hrozný. I když je samzřejmě nepříjemné, že se necítíš dobře. Mám trochu takový pocit, že čím je na tom člověk hůř, tím má vedlejší účinky větší. Je to ale jen můj pocit. I v téhle diskusi jsou lidi, kteří mají vedlejší účinky mírné nebo žádné. Jinak ten neurol by měl případné vedlejší účinky tlumit. Neměl bych se ale užívat dlouho, je návykový.

R

Ahoj! Teď je to desátý týden, co užívám Citalec. Poslední tři týdny jsem se cítil dobře. Je fakt, že kromě léků mi pomáhala ještě jedna změna v životě. Seznámil jsem se totiž přes internet s jednou slečnou. Nejdřív jsme si psali pak i volali. Hodně mi to pomáhalo. Sám nedokážu říct, co na mě mělo větší vliv - jestli ty léky nebo ona. Asi obojí. Bylo to vážně super, že ta deprese odezněla. Jenže podlední dva dny se mi vrací. Od včerejška se cítím mizerně. Asi vím i proč. Poslední víkend jsem za tou slečnou jel. Bylo to moc přijemné a milé setkání. Když jsem se vrátil, tak jsem o tom přemýšlel. Přesto, že to bylo moc příjemné setkání, mám v sobě i nějaké pochyby o budoucosti toho vztahu. Jen mě zaskočilo, že mě to tak rozhodilo, že se ta deprese vrací. Dneska jsem zase unavený, ve stresu, sevřený. Taky je vidět, že ty léky nejsou všechno. I přesto, že je užívám, tak se mi deprese vrací. Já teď jen doufám, že je to dočasné. Ty tři týdny totiž byla obrovská úleva.

Maruška

Ahoj! Dýl jsi nepsal, myslela jsem si, že je Ti dobře. Mrzí mě, že už né! Taky si myslím, že deprese ovlivňuje více věcí než jen léky. Mě je posledních pár dní lépe, víc jsme si povídali s manželem a taky svítí sluníčko. Ale trápí mě taky jedna věc. Od té doby co mě psychiatrička navýšila citalon z 20mg na 30mg potřebuju mnohem víc spát. V noci spím 8 až 9 hodin a odpoledn(když pustím dětem pohádku) spím 2 hodiny jak zabitá. Od května se budu vracet do práce, budu vstávat brzy ráno a o odpoledním spaní se mě může jen snít.. Tak nevím jestli to zvládnu. Když si teď nelehnu odpoledne mám pocit, že přestávám myslet a fungovat. A když někdy pomyslím, že by se mohla deprese vrátit, jak píšeš,tak mě z toho není vůbec dobře... Tak se držme! Přeju Ti aby se to s tou slečnou ještě vyřešilo a pochyby i deprese zmizeli! M.

R

Ahoj Maruško! Díky za podporu. Mně bylo skutečně už dobře. Já měl takovou radost. To byla taková úleva. Já prostě najednou fungoval normálně. Poslední dva dny se deprese ale vrátila. Je to pro mě šok. Přitom tu slečnu jsem zase tak moc neřešil. Přesto mi je zase hůř. Cítím se sevřený, jako bych měl zúžené vědomí. Každému je ale špatně asi jinak. Ty moje nervy si prostě dělají, co chtějí a já je nějak nedokážu ovlivnit. Já užívám 8 týdnů dávku 20 mg a první dva týdny jen 10 mg. Spím naštěstí normálně. Dnes jsem ale vůbec nemohl vstát. Ještě, že nevadí, když přijdu pozdě do práce. Sluníčko na mě bohužel vůbec nepůsobí. Jestli potřebuješ tak hodně spát, tak tak spi. Chápu ale tvojí obavu s tím návratem do práce. Prober to s doktorkou. AD užíváš už 5 týdnů, to už ti asi účinkují. Navíc se cítíš lépe. Maruško, drž se. Ještě jendou díky za podporu. Ať je ti jen lépe.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce