Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Klouby od bolesti ochrání borůvky a maliny

( Renata Vyšínová | přečteno: 17711x )

Nadváha, přílišná horlivost při sportu a také toxické látky všude kolem, to jsou příčiny toho, proč si na bolesti kloubů nestěžují dávno jen senioři. Stále častěji trápí i lidi v aktivním věku a sportovce. Účinnou prevencí jsou docela obyčejné borůvky a maliny.

shutterstock.com

Zánět kloubů je onemocnění, které bolí. Znepříjemňuje život nejen starší generaci, ale v posledních letech i lidem v produktivním věku. Necelá polovina z nás si přinese náchylnost k těmto potížím v genetické výbavě, přiživujeme ji pak nadváhou, nezdravým životním stylem a tím, že se moc nehýbeme, ale na druhou stranu i nadměrnou fyzickou aktivitou. Přičtěte si k tomu i fakt, že jsme obklopeni velkou spoustou toxinů. Jsou to ty pravé důvody, proč klouby bolí i mladší ročníky? "Kloubní chrupavku mimo jiné poškozují kyslíkové radikály, to potvrdily četné klinické studie. Přesto zůstávají některé příčiny vzniku osteoartrózy stále nejasné," říká MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc. z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. "Pokud chcete kloubním onemocněním účinně předcházet, dodržujte zdravý životní styl s vhodnou stravou a přiměřenou fyzickou námahou."

Za bolest kloubů může i sport

Bolí vás klouby - otestujte se!

K vyšší tvorbě reaktivního kyslíku dochází právě při zvýšené fyzické námaze – tedy i při sportu. Nejvíc u toho, který zatěžuje velké klouby – například kolena. Pro prevenci odborníci doporučují zvýšený přísun vitamínů, které mají antioxidační účinek (například vitamín C, beta-karoten, vitamin E) nebo rostlinných antioxidantů (například rakytník, zelený čaj).

Zajímá vás, jaké sporty vaše kolena zatěžují víc, než by měly a které je naopak šetří? Pak si přečtěte tuto dobrou radu.

Další prevencí je zvýšený příjem omega-3 polynenasycené mastné kyseliny. Z toho důvodu je vhodné jíst například ovoce bohaté na barevné pigmenty (borůvka, brusinka, malina), rybí produkty, živočišné bílkoviny nebo i česnek. Při zvýšené fyzické aktivitě pak obohaťte dietu vhodně vybranými doplňky stravy, tedy kloubní výživou" dodává MUDr. RNDr. Vilím Šimánek, DrSc.

Vhodné přípravky najdete na www.lekarna.cz.

Co by tyto doplňky stravy měly obsahovat a proč? Přečtěte si tuto dobrou radu.

Komerční sdělení
Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Bolesti zad a kloubu.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů
Partner rubriky Bolesti zad a kloubů

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Bolest svalů a kloubů - léky

S bolestí kloubů a svalů vám pomohou četné gely, masti, ale i tablety. Většinou zaberou velmi rychle, stačí je mít je při ruce v domácí lékárničce.

Bolest kolenních kloubů

Je mi 22 let a již delší dobu mě pobolívají kolenní klouby. V lékárně mně poradili "želatinu". Existuje několik různých léků, které ji obsahuji. Nevim, podle čeho si vybírat a jak dlouho je potřeba ji užívat. Dalším problémem je její cena. Hradí na ni něco pojišťovna, nebo existuje i něco levnějšího? Eva

Co můžete očekávat od rehabilitace?

Upravený a zkrácený záznam živé diskuse (chatu) s panem doc. MUDr. Jiřím Votavou, CSc. z Kliniky rehabilitačního lékařství VFN, která proběhla ve čtvrtek 18. dubna 2002 mezi 10. a 12. hodinou na www.ordinace.cz.

Bolesti v zádech a chiropraxe

Podle světových statistik 8 z 10 mužů a žen ve věku 40 let trpí trvalou bolestí v zádech anebo po nějaký čas touto bolestí trpělo. Později se číslo ještě zvětšuje. V ordinacích praktických lékařů si každý čtvrtý pacient stěžuje na bolesti v zádech. Navíc řada jiných si již na bolesti zvykla natolik, že si už ani nestěžují.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce