Inzerce

Snídaňové dilema: máslo nebo margarín

( Věra Boháčová | přečteno: 23118x )

Co je vlastně pro tělo zdravější – namazat si hned ráno rohlík máslem nebo margarínem. To chtěl vědět náš čtenář Květoslav Podsedník. Vzhledem ke složení, které pomůže snížit riziko srdečně-cevních onemocnění, dává nutriční terapeutka Věra Boháčová hlas margarínu.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Tahák na tuky

Vyznat se v tucích není někdy jednoduché. Hodí se tedy následující přehled, který vysvětluje zdravotní význam jednotlivých druhů.

Nasycené tuky

  • Najdeme je v hojném množství zejména v tucích živočišného původu (vyjma tuku ryb), tedy v másle, sádle, dále ve slanině, uzeninách, tučném mase a tučných mléčných výrobcích. Z rostlinných tuků je pak díky vysokému obsahu nasycených tuků nevhodný tuk kokosový a palmojádrový.
  • Nasycené tuky bychom v naší stravě měli omezovat. Při nadměrné konzumaci mimo jiné zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, kterou trpí téměř 70 % české populaci.

Mononenasycené tuky

  • Nejbohatším zdrojem těchto tuků jsou rostlinné oleje. Mají obecně neutrální vliv na naše zdraví, pozitivně však působí, nahradí-li ve stravě kyseliny nasycené.

Vícenenasycené tuky

  • Jsou zejména v některých rostlinných olejích a margarínech, tucích ryb, ořeších, semínkách.
  • Spolu s mononenasycenými by měly tvořit 2/3 všech přijatých tuků.
  • Snižují hladinu cholesterolu v krvi, mají pozitivní vliv na prevenci srdečně-cévních onemocnění, snižují inzulínovou rezistenci aj. Některé z nich jsou navíc esenciální, tedy takové, které náš organizmus nezbytně potřebuje, ale protože si je neumí vytvořit sám, musíme je pravidelně dodávat stravou.

Transmastné tuky

  • Působením na lidský organizmus patří mezi nejhorší. Zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, snižují hladinu „hodného“ HDL cholesterolu, podporují inzulínovou rezistenci aj. Odborná doporučení hovoří o příjmu max. 1 % - 2 %  z celkového denního příjmu energie.
  • Najdeme je hojně ve ztužených tucích. Ztužené tuky najdeme nejčastěji v některých druzích jemného, sladkého a trvanlivého pečiva, v některých polevách a sušenkách. Mezi ztužené tuky nepatří margaríny, které jsou v naprosté většině vyráběny moderními technologiemi (bez využití ztužování), při kterých transmastné tuky prakticky nevznikají (obsahují pouze jejich stopová množství).

Čemu vy dáváte přednost a proč? Napište nám v  diskusi nebo prostřednictvím tohoto mailu.

Proč byste měli snídat - to se dočtete v tomto článku.

kapitola
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 20 lidí

Mohlo by vás zajímat

Vodní meloun – vitamínová bomba

Většina lidí ho považuje jen za takové milé osvěžení v parných dnech, které na naše zdraví nemá nějaký významný vliv, protože jde vlastně jen o ochucenou sladkou vodu. Ale není to tak úplně pravda.

Jídlo zlepšuje náladu, lepší je ale vsadit na pohyb

Krátké dny a málo světla, nedostatek slunce a pobytu venku, nechuť cokoli podnikat.

Co a kolik toho pít k ovoci nebo zelenině?

S delšími prosluněnými a teplejšími dny odkládáme teplé kabáty nebo huňaté svetry, které mohly zakrýt nějaký ten špíček. Zcela přirozeně také přestáváme jíst hutná jídla a dáváme přednost lehkým pokrmům, máme větší chuť na ovoce a zeleninu. Díky konzumaci ovoce a zeleniny, která je tvořena převážně vodou, je bohatý na vodu i náš jídelníček. To však nic nemění na důležitosti pitného režimu.

Není tuk jako tuk. Některé tuky jsou pro tělo nenahraditelné

V mnohých dietách je už jen slovo tuk na černé listině, natož pak přítomnost tuků ve stravě – tam jsou úplně zatracované. Nic ale není černobílé. Tuky a oleje do našeho jídelníčku bezesporu patří, dokonce jsou pro fungování složitého lidského organismu nepostradatelné. Jde jen o to, jaké druhy tuků konzumovat, abychom tím našemu zdraví prospěli.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.