Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Michal, az teraz som si všimla, že si písal, že si ho mam vziať Ďakujem za reakciu 😊

Michal
1x

Pokud by jsi se měla cítit tak zle , tak bych raději vysadil pomaleji ať nějak fungují a jen se netrápím, pokud jsi brala 3 kapky , tak bych bral nějakou dobu 2 kapky ,pak 1 kapku a tělo si zvykne na snižování dávky a když vysadíš na 0 , tak by to nemělo být až tak nepříjemné jako nyní . Samozřejmě záleží jaké máš podmínky k vysazování , zda pracuješ , musíš fungovat , zda to teď přetrpět nebo raději nasadit rozhodnout nemohu , ale přeci jen postupně vysadit je taková standartní cesta , jak se této drogy co nejlépe zbavit, možná Ti později poradí Petr má s tímto mnohem více zkušeností :) ať je Ti líp a piš dál , jak se u Tebe vysazování vyvíjí :)

Lenka

Michal, áno, áno, pracujem a musim byť dosť sústredená, lebo pracujem ako disponentka leteckej a námornej prepravy. Dnes po tom, ako som "vyskrabala" tie posledne kvapky z fľašky a do pol hodiny bol pokoj, tak si Rivotril od psychiatricky rozhodne zoberiem a budem vysádzať pomalšie. Ani v zlom sne by ma nenapadlo, že pri tak minimálnej dávke k nejakému abstaku príde, ale teraz už viem, že som v tom není sama a môžem sa s Vami podeliť, je to super pocit, keďže všetci sa tvária, že Ťa chápu, aj sa snažia, ale vždy je pravda len to, že kto nezazije, nepochopí. Každopádne Ti ďakujem! 😊🙏 Pekný večer a určite sa ozvem. Držím všetkým palce.

Michal
1x

Vše zlé je k něčemu dobré , alespoň víš , co tady ty "léky" dokážou udělat při vysazení a raději toto zjistit po 2 letech než po 10 a pak je to o to náročnější . Pokud máš tak náročnou práci , kde se musíš soustředit , tak bych určitě volil postupné vysazování , jiná možnost ani není pokud máš tak zlé stavy . Určitě piš , někteří jsme tady už pár let a ikdyž máme vysazeno , tak si občas napíšem a beru alespoň já jako dobré přátele :) , jak píšeš , kdo nezažije nepochopí :) i lékaři si myslí , že vysazování je mnohem jednodušší a mnoho příznaků z Rivotrilu ani být nemůže , ale to co mají "nastudováno " z knížek a jaká je realita se diametrálně liší . Měj hezký večer ahoj 🖐️

Petr st.

Leni, vse, co bylo potreba k Tvemu stavu a snizovani, Ti Michal napsal. Ja, bohuzel, nemohu nic vic poradit, jelikoz ja neuzival kapky Rivotrilu. S timto ma vetsi zkusenost Jozka. Jen pridam, ze abstinencni priznaky po vysazeni jsou pro vsechny hodne shodne, ale v ruznych intenzitach a delce. Jak poradil Michal, radeji snizuj pomaleji, aby telo melo cas se s tim postupne vyrovnat. At se Ti to dari a dej nam zpravu, jak to jde. /// Jj, Michale, je to presne tak, jak jsi napsal kamarade. Piseme si obcas, protoze na dobre pratele, kteri pomuzou, poradi, nebo jen tak napisi, se nazapomina.

anonym

Musí se léčit nervy a čistit těko, jinak není šance vysadit

Petr st.

Zdravim anonyme, ja mohl jen snizovat a to bez jakekoliv podpurne lecby. Cokoliv, co bych bral, pro cisteni, posileni imunity atd, mi muj stav nesnesitelne zhorsovalo. Musel jsem snizovat a spolehat jen na sve telo, ze to zvladne. Pres vsechna utrpeni, kterymi jsem si pri snizovani musel projit, jsem vysadil rivo pred 2,5 roky (po 26ti letech uzivani) a AD pred par mesici. Takze sance vysadit je i bez cisteni tela a lecby nervu. Nedrzel jsem ani zadnou dietu. Jedl jsem hlavne to, na co melo moje telo chut.

anonym

Po 26 letech, to máš to tělo pěkně poškozené a nevíš co to ještě udělá, každý vir působí na centrální nervovou soustavu CNS , hlavně jejich toxiny, proto jsou nervové všechny nemoci, nebudu ani všechny názvy vypisovat, je to všechno jenom jedna diagnoza, ale aby to vypadalo učeně tak je jich spousta a léčba je špatná, víckrát to psát nebudu.Koronavir a další co příjdou také působí na CNS.

Petr st.
2x

Anonyme, mozna mas pravdu s "Tvou diagnozou". Podle toho, jak se tady, nejen tady, prezentujes, Te znam hodne let. Stale siris svoje negativni nazory, znalosti. Nechci je zpochybnovat, ale napadlo Te nekdy, ze muzes timto postojem lidem vic ublizovat, nez pomahat? Sem si lidi chodi pro podporu, nadeji, ze se uzdravi a ne aby byli "straseni". Lecit nervy, cistit telo-to jsou rady jako od psychiatra a "lecitele". Tem ja, z vlastni zkusenosti, uz dlouho neverim.

anonym

Píšu to ze zkušeností, kdo to nechápe má smůlu, neprožili jste ani polovinu toho co jsem prodělal já, víc se tady nesmí napsat.

Petr st.

Promin anonyme, jak vis, ze jsme si neprodelali ani polovinu toho, co Ty? Mas asi jen negativni zkusenosti a to je mi opravdu lito. Ale neni nutne sirit jen pesimismus. Preji Ti pekny den a hlavne at se Ti dari po vsech strankach.

Petr st.

Ale chapu, ze se tady chces vypsat ze sveho smutku?. I k tomu tyto stranky jsou. Urcite bychom Ti radi pomohli, ale jak na to, vis asi jenom Ty. Tak se drz a at je lip.

Lenka

Ahojte, Peter, ďakujem za odpoveď, včera som bola u doktorky a mala iba Rivotril tablety 2mg, tak si musim tu tabletku rozdeliť na 8miny.Asi zmením lekárku, lebo, keď som jej povedala, že to chcem vysadiť, tak mi povedala, že:'' Ja nenútim brat nikoho lieky."Prisla mi ako urazena. V podstate mi v ničom neporedila, tak to nejako vysadim a radšej si nájdem psychologicku. Držte sa

Petr st.
1x

Leni, kapky rivo by byly lepsi. S tabletama je to deleni na mensi kousky slozitejsi. Vyrabi se rivo o sile 0,5 mg, // Jednani Tve psychiatricky je uplne shodne s chovanim vetsiny psychiatru. Take jsem si se svou uzil a take jsem presel k jinemu a nastesti byl velice vstricny. //Leni, kdyz si projdes diskuzi, jsou tam rady, jak snizovat i tablety. Ja snizoval velmi pomalu a musel jsem mit presne davky snizovani.//Leni, drz se a dej nam vedet, jak se Ti dari snizovat. Budes-li potrebovat radu, obrat se na nas.

Lenka

Ahoj Peter, ďakujem za reakciu. Co sa kvapiek týka, dala som si ich predpísať a kamoška mi to vyberie v Čechách a pošle, takže budem pomaly vysádzať. Z reakcie doktorky som ešte dnes dosť zaskočená, pri spomenúť, že by som chcela vysadiť, nebola žiadna odozva, iba negatívna, takže sa poobzeram po inom lekárovi. Držte sa

Michal

Psychiatři to je téma samo o sobě :) , když jsem naposledy u medikace volal svému , že jsem si načetl informace a zkušenosti lidí ohledně Kventiapinu a jeho velmi zlý dopad na tělo a že se po něm cítím divně, malátně a nejsem psychotický pacient proč brát antipsychotika , která blokují velké množství dopaminu ( což je vhodné při léčbě bipolárky a schizofrenie či psychóz ) řekl mi , tak berte jednu tabletu nebo 2 nebo půlku nebo vůbec a že je mu to prakticky jedno :) , mám takový dojem , že psychiatři mnohdy ani nemají empatii a je jim jedno co se člověkem bude a moc nemají zájem skutečně pacienta vyléčit , budou radši , když jim budou xy let předepisovat psychofarmaka . A konzultace a návštěva jednou za 3-4 měsíce na 7minut a to ještě přehráním myslím , že s léčbou nemá nic společného , celkem by mne zajímalo co reálně studuji ? Vždyť jejich názory o vysazování Rivo, AD ,benzaků atd jsou naprosto směšné a vůbec se neslučují s realitou :) ....myslím , že sami prakticky neví , co to s tělem dělá...

Petr st.

Jj, je to s psychiatry presne tak, jak pises Michale. Dokud chces jen recept, nic vic, tak jsou plni zajmu o Tebe. Jakmile mas problem a nechces to resit podle nich, nastava velky problem, ale pro nas. Ja jsem odmitl jit na odvykani do nemocnice a psychiatricka mi rekla, ze mam jit k jinemu doktorovi a k ni uz nemam chodit. Proste me vyhodila. Nastesti jsem natrefil na psychiatra, 5. v poradi, ktery me vyslech a nechal vse na mne. Jj, Michale, psychiatri jsou totalne mimo.

Jozef
1x

Ahoj Lenka. Ja som tiež bral rivotril kvapky cez 20 rokov. Nie 2 roky. Ako čítam tak stačí tak krátka doba na to co opisujes v štádiu znižovania? Ja mám vysadené onedlho jeden rok, a poviem ti úprimne, že to co pocitujes, pociťujem aj ja. Tie hnusné závraty, pískanie v ušiach, stuhnuté svalstvo v oblasti šije, zastrené zrak, a co je najhoršie asi týždeň mi je zke id žalúdku. Včera som musel do práce, a ja som to ledva dal. Úplná slabosť v tele, vnútorne chvenie, zalahnute v ušiach, spojené s extrémnym tynitusom. K tomu som aj zvracal. Úplne psycho. 😞Vedy som si povedal, may4tak rivotril, dať 5 kvapiek, a som ako znovuzrodeny plne fungujuci clovek. Nechcem strasit ani nič podobné, ale po včerajšom dni, keby bol rivotril dostupný na slovensku tak sa vrátim k nemu. Bol to jeden najjjjj všeliek, zvlášť u psychiatrických pacientov. Nepoznám nikoho kto by sneho ostal demetny a podobné pič... čo okolo toho nakecali..... Lenka jedno si uvedom. Ked budeš s rivirtrilom na nule, musíš sa zmieriť s tým, že uz v poriadku nebudeš. Budeš akoby desať krokov späť ,orrd tym nez ti bol predpísaný. Liek na to existuje!!!!! S názvom zmieriť sa, stým, a naučiť žiť stým čo opisujes...... AD ti nič neporiesia iba ta rozbiju viac nez klonazepam!!!!!

Lenka

Ahojte chalani, tak užívam rivotril tablety, delim si to na 8miny,ale je mi veľmi zle. Ak si dám viac, tak len spím. Vrátila sa mi panika, akoby som bola na začiatku. Myslela som, že to prejde, ale po 10 dňoch mám stav omnoho horší. Dnes som prvý krát sama doma a idem zošalieť, búšenie srdca, trpnutie tela, závraty,triaška, pocit, že sa mi niečo stane. Som už úplne zúfalá a ešte sa bojím, že prídem kvôli tomu o prácu, keďže som mala 6 dní dovolenky a myslela som, že sa dám dokopy, ale je to úplne zle :-( mam pocit, akoby som bola na začiatku 🥺🥺🥺😥😥😥 mate prosím skúsenosti a aspoň nejaké rady, ako to zvládnuť? Myslím tu paniku. Ach jo...

Michal

Lenko , moc dobře všichni tyto stavy známe...já znám tolik druhů stavů, že mě jen mrazí , kdybych je měl vypisovat. Ale uTebe je to zvláštní psala jsi , že na 3 kapkách což je 0,3mg Rivotrilu jsi byla nějak způsobem stabilizovaná , dostala jsi Rivotril 2mg a bereš 1/8 což je pokud se nemýlím 0,25mg je to tak ? Pokud ano takový propad by neměl být , teď už vidíš jak silná droga to je , poradit co s tím je těžké ,ne to strašně individuální , ale doplňovat tekutiny , zkusit brát vyšší dávky magnesia , pít bylinné čaje , zkusit byť to je mnohdy nemožné odpoutat pozornost jinde , vydýchat se ...už je Ti teď lépe ?

Michal

Jinak pokud navštívíš Dr a popíšeš mu své stavy , stejně to bude řešit medikaci , mám takový dojem , že nic jiného krom předepisování farmak neumí a to je všeobecně známo , že psychofarmaka by se bez řádné psychoterapie neměly předepisovat , pže léčba je pak velmi špatná , ale zdaneci jiného brát nebo ne siusos rozhodnout sama , já nikomu chemii nedoporučím. Ono že jsou AD nenávyková a neškodná apod je asi taková pravda , jakože se dá Rivotril vysadit každý týden o 0,25mg bez velkých nežádoucích účinků ( viz směšný pribalovy leták)...rozumíš mi , to už je na Tobě :/ omlouvám se za chyby , píšu na telefonu ...drž se a napiš ..

anonym

Je to špatná léčba, je to poškození CNS viry a toxiny, jedině to léčí Mudr. Klubal za veliké peníze !

Michal

Anonyme ahoj jak je? A jak jsi na tom ty zdravotně , daří se ?

anonym

Ahoj, ještě žíju, ale mám strach co bude dál ? mám spoustu potíží.

Michal

Anonyme , to mě moc mrzí , že se trápíš :( a co konkrétně ? Třeba s něčím máme zkušenost a můžeme Ti poradit zase my,pokud chceš , tak se rozepiš ...rád si to přečtu adrz se také , jsme všichni na jedné lodi !

Lenka

Ahojte, dnes som mala total kolaps, panický strach taky, ze som myslela, že sa zbláznim. Išla som k doktorke a musela mi pichnúť injekciu. Proste ma hlta panicka porucha. Odišla som k mamine, lebo nedokážem byť sama doma, vypísala ma na mesiac PN. Tak snáď sa upracem a dám dokopy.

anonym
1x

Lenka: hledej pomoc jinde, AD na to nestačí je to léčba na roky ! víc nemůžu napsat.

Michal

Tak co jak se máte dneska všichni? :)

anonym

I v mém věku musím makat, stojí to za h...., žere mě chlamydie , ale to asi každého :-)

Michal

Jak dlouho ty chlamýdie a to zalecovani nervu léčíš? Není žádný progres k lepšímu ? Nebo psychofarmaka Té poškodily natolik, že je to nevratné ?

Michal
1x

Omlouvám se opět za diakritiku a chyby ...

anonym

To by bylo na knihu, záleží na tom, od kdy a jak se člověk nakazí, potom to imunita nezvládne a vzikají všechny nemoci, Ty jsi na tom podobně i ostatní, stejně jako dnešní vir, oblbováky najsou tak škodlivé v rozumném množství, mimo AD !

Michal

Takže myslíš , že benzáky jsou lepší než AD?

anonym
1x

Beru je asi 45 let a nemám po nich následky, nemluvě o ostatních lécích.

Michal

Tak to je masakr informace , můžu se zeptat , které konkrétně díky chlape ...

anonym

Nevím co myslíš, benzáky- diazepam a pod.

Michal

Myslím konkrétně , benzaků je xyz druhů ....

anonym

Diazepam nebo neurol , vyčistit tělo a vybít bakterie, zaléčit CNS.

Michal

Ale diazepamem nebo neurolem si nepomůžeš ne?

anonym

Musíš na sobě dělat, překonáš nervové potíže bez následků, bude to stát finance.

Michal

To mi nic konkrétního neřekne promiň :/

anonym

To máš smůlu, ale nezoufej je vás vic.

Lenka

Ahojte, tak po týždni som sa vrátila domov.Ako sa tu máte? Chcela by som sa Vás spýtať, či ste náhodou niektorí nemali nízky tlak po vysadení Rivotril, respektíve, je možné, že by mi Rivo v tabletkách znižoval tlak? Z utorka na stredu som mala o pol 1 v noci záchranku, lebo som mala tlak 72/42.Uplne som kolabovala a tak sa mi to dialo, od kedy som začala brať Rivo v tabletkách. Na šťastie už mám kvapky a v pondelok mi idú dávať TK holter na 24 hodín, lebo vraj to už je smrteľný tlak. Dakujem

Michal

Ahoj 🖐️ , to mě moc mrzí , že Ti je tak špatně :( , ale já s tlakem neměl problémy , aspoň si jich nejsem vědom , uvidíme , co napíšou kluci, ale z Riva je možné snad téměř vše ...ale je zvláštní , že z tabletek Ti ne špatně a z kapek ne , to mi nějak nesedí , když je stejná účinná látka....

Lenka

Ahoj Michal, no to som aj ja prekvapená.Ono moje telo celkovo zle reaguje lieky a kor AD a benzaky. Kým mi psychiatricka nasadila aspoň Eliceu, z ktorej mi nebolo zle, tak to trvalo vyše pol roka. Z ostatných "pokusov" to bola hrôza a aj to beriem Eliceu 2,5mg ráno. No neviem, čo mi také veľké výkyvy môže spôsobovať, či aj to, že ho telo nemalo, myslím Rivotril. Som z toho úplne zmätená. Niekedy mám pocit, že som na tom horšie, ako pred tým, než som psychiatricku navštívila.

Jozef
1x

Lenka. Ja nechápem prečo si prešla s kvapiek na tablety. Tiež som skúsil tablety lebo dlhšie vydržia než kvapky, ale dal som s 0,5 mg štvrtku, a myslel som si ,že skapem. Tiež sa aj ťažšie tabletky znižujú..... Na to je tu skúsený Peter ako ich vážiť a podobné. Pri kvapkách je to jednodnoduche. Aj s jednej kvapky vies urobiť pol kvapky. To co opisujes ako sa cítiš poznám verne....... Proste keď stej úzkosti nabehne panika, človek si myslí, že sú to jeho posledné minúty a doslova v tej chvíli vie aj po plafone chodiť ako vo filme exorcista, je pri vysadzovani asi prirodzené. Prešli si tu tým aj tí ktorí nepriznali čo je panický atak. Lenka rýchlo to daj na kvapky, a bude lepšie..... Tiež id samého začiatku som len kvapky užíval a nic iné.... Dalej si žena. Zeny majú svoje dni, a zvlášť vtedy su buď nepríjemne pre okolie 😁,alebo sa zle cítia..... Skús sa aj nad tým zamysliet keď máš svoje dni a si v nižovaní rivača ci sa necítiš raz tak horšie ako keď nemáš svoje dni. U mužov je to ľahšie dávať dole niečo ako je rivotril. Mu nemám take hormonálne zmeny v organizme ako ženy. A hormóny, tie vedia narobiť neplechu riadnu ako psychickú, tak aj fyzickú ked niesú v správnom pomere. Lenka držím ti palce. Ver, ze to dáš. Verím, že to všetci dáme.... Peter zdravím ťa..... Dufam, že sa máš lepšie ak nie dobre.... Aspoň ja si tak hovorím, nieje dobre, ale aspoň lepšie. Držte sa.

Lenka

Ahoj Jozef, tabletky mi dala psychiatricka, lebo som nemala dva týždne absolútne nič. Ako som už písala, neriešila som to, že mi dochádzajú kvapky, lebo som to tak vôbec nepocitovala, že by som mala problém, keď som mala tak nízku dávku. Teraz mi kamoška vybrala a poslala Rivotril v kvapkách, takže druhý deň dávam kvapky. Len som mala veľmi nízky tlak, tak som sa len pýtala, či to môže byť tým Rivotrilom v tabletkách, lebo sa mi to začalo diať vtedy. Spodný tlak 42,to už som išla k zemi. Ale ja verím tomu, že to prekonám a bude dobre. Som z toho celého vyplasena a samozrejme hlavička si vytvára teraz zo všetkého paniku. Ale zvládla som to pred tromi rokmi, tak to dám aj teraz. Na začiatku som nebola schopná ísť ani len sama do obchodu, lebo som mala závraty, paniku, že sa mi to zopakuje, či už v obchode, buse, kdekoľvek. Ani so psom som vtedy nedokázala ísť von. Takže si opat upratujem v hlave a snažím sa myslieť, uvedomiť si, že to musím prekonať opäť, aby som dokázala normálne fungovať. Mam byt na PN až do 8.6.,ale verím, že do konca mesiaca na tom budem omnoho lepšie a PN ukončím skôr. Všetkým ďakujem za podporu ♥️♥️

Petr st.

Zdravim vas vsechny kluci zlati a take vsechny zeny. Leni, je dobre, ze mas jiz kapky rivo, jak pise Jozka, s nimi se snizuje snaz, nez s tabletami. Jj, panika je strasna vec. Neveril jsem, dokud jsem ji nepoznal. Leni, je mozne, jak pise Jozka, ze muze byt nizky tlak zpusobeny i hormony. Je velmi tezke, kdyz se cloveku silene pritizi, najit pricinu, cim to je. Psychika, stres, snizovani, hormony, to vse spolu muze davat velice neprijemne stavy. Ale ver, ze bude lip. Nic jineho nezbyva, nez v to verit. Ano, jsou chvile, kdy se tomu neda verit, ale zase se to zlepsi. Nekdy na chvili, nekdy na dyl, je to jako na houpacce. Pak se zacnou lepsi dny casteji opakovat a tech spatnych bude min. Takze se Leni drz a ver, ze to zvladnes. Presne to popisuje Jozka/// Jozko, pousmal jsem se nad Tvou vetou - "neni dobre, ale je lip" Presne to vystihuje muj nynejsi stav. A jak se mate Jozko, Michale, Petro, Leni? Mejte se vsichni moc krasne a hlavne budte zdravi.

Jozef

Ahoj Peter. Som strašne rád, že ti je lepšie. Veď my skalný tu vieme čím prešiel a dal si to. Si veľmi silný človek ktorého obdivujem. Fuuuuhhh ťažké to opísať ako sa mám. V práci psycho, to fakt osem hodín byť v rusku a makať to je už fakt dosť na mňa. Pritom u nás na slovensku covid -19 ani nebola..... A opatrenia horšie ako v severnej kórei 😂. Čiže v kuse práca a nejak pocitijum, že s chrbticou sa to zase nejak zhoršuje.... Asi si dosť nakladám...... Lenka určite to dáš........ Aj horolezec keď uz vystúpi na vrchol hory, potom pomaličky a isto schádza dolu. Tak je to aj z úzkosťou, panikov. Dosiahne vrchol, a keď je uz na samom vrchole a intenzite, začne klesať sama od seba. Ake určite poznáš veľmi dobre. Len chybu sme robili, ze sme jej ten vrchol nedovolili dosiahnuť a hasili sme to riváčom. Tak teraz uz ken byť vyzbrojený a bojovať s absťakmi. Lenka dáš to. Peknú nedeľu všetkým prajem.

Lenka

Ahojte, veľmi pekne ďakujem za povzbudivé písmenká, áno, poznám to, už som tým všetkým raz prešla, keď som začala s "liečbou", takže to zvládnem. Som na PN a dnes mi nasadili TK holter, všimla som si, že po podaní iba 2 kvapiek mi ide tlak totálne dole, keďže mam holter od rána, tak po ppobednom užití som si to odsledovala a do pol hodiny som mala zo 101/60 na 91/43.To sa mi pred tým neostávalo,ze by mi takto tlak znižoval. Zajtra mi zase nasadia srdcový holter,tak uvidíme, lebo aj v kľude mam pulzy cez 101.drzte sa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce