Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal
1x

Ahoj :). Moc jsem přesně nepochopil v čem konkrétně chceš pomocí. Píšeš, že jsi brala nejdříve napíšu jedna kapka = 0,1mg Rivotrilu ( =klonazepamu). 0,3mg ráno, 0,3mg odpoledne a 1 mg večer na spaní. Takže to máš 1,6mg Rivotrilu. V tabletách ne to v přepočtu prakticky 3 tabletky 0,5mg. Nejprve Rivotril brát 12 let je jako být 12 let na drogách, "poděkuj" svému lékaři, který Ti to předepisoval. Takže, když ho třeba vysadíš ze dne na den, tak Tě to může totálně rozsekat a je to i život ohrožující, mi co jsme ho vysazovali víme své. Co se týče Neuroli, Xanaxu, Frontinu, všechno jsou to benzodiazepiny, liší se jen 2 věcmi, první je účinná látka a druhá je poločas uvolňování, na krátkodobé, střednedobé a dlouhodobého což je Rivotril neboli Klonazepam.

Michal
1x

V překladu to znamená m, že se drží v těle nejdéle. Píšeš, že máš zdravotní problémy, ale nikdo tady není schopný, když Tě nezná říct, zda máš nějaký fyziologický problém ( nemoc) nebo to souvisí s vysazováním Rivotrilu, Rivotril se musí vysazovat velmi, ale velmi pomalu, například v Tvém případě, 0,3mg ráno, odpoledne nic a na spaní 1mg, ať se vyspíš a máš sílu vůbec vysazovat. Spánek ne základ. Nebo 0,2mg odpoledne 0,2mg a večer snižovat třeba 0,9mg a sledovat svůj stav, pocity a podle toho reagovat. Chlapi tady jeli Ashtonovu metodu ( google Ti objasní). Pokud máš nějaké velké problémy, nemocnice, vysvětlit situaci, ale píšeš, že jsi byla, tak bych podstoupil všechna vyšetření. Horší je, že pokud nemáš Rivotril a vysadíš to hned, tak končí sranda a jde o život a to bych vyhledal lékařskou pomoc tím tuplem, ale to by jsi kor při covidové situaci skončila na detoxu, kde by do tebe přáli něco jiného a asi by to bylo velmi zlé období. Pokud se ptáš na něco konkrétně, polož otázku, ale bohužel pokud jsi 12 let závislá na Rivotrilu, žádná zkrátka nebo zázračná pilulka z lékárny neexistuje, pže je to silný lék (=droga). Držím Ti palce ať to zvládneš a kdyby něco nemocnice.

Michal
1x

Jinak ještě krátce, píšeš, že bereš 0,25mg a 0,25mg na tuto dávku jsi se dostala jak rychle z těch 1,6mg celkově za den. "Doktor řekl" , povím Ti to takhle, doktoři nemají šajna, co to vůbec předepisují, nikdo tady by nebyl schopný po letech užívání vysadit Rivotril o 0,25mg po týdnu třeba během měsíce z 1mg na 0. Jsou to žvásty z přívalového letáku, které ale nejsou pravda. Pokud bereš Rivotril 12 let, tak ho vysazuješ třeba měsíce, rok, dva, to nejde tak rychle. Jinak podle nejnovějších informací, co mám, by se benzáky neměly brát déle než 15 dní, ty jsi je brala více než 4380 dní, proč se to vůbec v zdravotnictví děje netuším. Takže pokud doktor řekne, snižte třeba z 0,3mg na 0,2mg ráno a z 0,5mg na 0,3mg večer je to od něj hezké, ale pro Tebe třeba rychlé. Takže pravdeoodobnost, že Ti je zle z vysazování je fakt velká a absťáky můžou mít ten nejšílenější průběh, jaký si vůbec člověk dokáže představit. Četl jsem i příběh jednoho kluka, který si vyhodil přikurtovaný obě ramena a nohu z kloubů, jaké křeče a bolesti měl...

Rduzena

Děkuji ti Michal. Ti sam určitě znáš jak to je když uzivas takové leky. Doktorka která mi je predpisala mi zachránila život za co jí děkuji .Cítila sem se jakoby mi nic nebylo neřekla my tyto léky jsou droga nebo jsou návykové a já jsem jen chodila pro recept každý mnesic.Když SME přijely do Belfastu léky my posílala sestra stále my bylo OK žádný problémy .Az když nebyl dostupný lék na Slovensku .Šla jsem za doktorem tu v Belfastu a ten se začal ze mne smát a zřekl mi ze von drogy na předpis nedává.At si je zozenu ilegální cestou ,změnila sem lékaře ten my chtěl vysadit rivotril aj frontin a dal my dyazepam který sem nevzala.Když sem vydělá ze nemám šanci se dostát k lékům začala sem znizovat.Dala som si ráno tři kapky plus 0,25 frontin dvě denně dávky jsem vypustila a večer před spaním som si dala 5 kapek zdesiatich.Aj to som zvládla měsíc bylo my špatně ale vydržela sem potom mi doktor ZO Slovenska pověděl at znizim ráno o jednu a večer o dvě což znamená dvě ráno a try večer to my už bylo po dvoch dnech moc špatně je pravda ze poslední try mnesice sem byla z nervamy totálně na dně a pak ty potíže ráno sem se vzbudila a začala mi trpnout tvar a práva ruce šla sem na pohotovost dva krát dělaly CT cko a zekli ze sem pro konala slabu porážku .To je zatím vše čekám co mi povedia v pondělí mám jít na magnetické. Co som chcela vediet je či mozem z jednoho dne na druhy přejít na léky klonazepam 0.5 mg jednu ráno a jednu večer popřípadě v odpoledne půlku z 0.5 když by bylo třeba. Pokud se mi to nějak neupravy a pak pomalý znizovat . Dakujem velmy pěkně za pomoc ,radu která ma velmy potěšila.

Michal

Ahoj, chápu, no doktor z Belfastu má rozum, ale pokud Tě upozornila i doktorka na Slovensku tak také a vlastně jsi si vybrala tuto cestu, ale to už není podstatné, to je minulost. Tu už nezměníš. Ty dávky snižování si musíš regulovat postupně a já si ani nedovolím Ti něco ordinovat, když jsi měla "slabou porážku" což chápu, že je slabší infarkt/ mrtvice?! .... Rozumíš nejsem lékař, ikdyž ani oni neví sílu této drogy. Takže bych spíš napsal, brát a snižovat tak ať to zvládáš a nemáš takovéto stavy, jak si to nastavís je vlastně na Tobě, nevím která dávka je pro Tebe nejpodstatnější, zda ráno, odpoledne neboj večer. Pokud jsi se stabilizovala po prvním snížení, tak bych se vrátil na tuto dávku, dal se do pořádku a uklidnil. A pak třeba co týden vysazoval o 0,1mg z nějaké dávky buď večerní nebo ranní, či odpolední. O blbou "jednu kapku", ale bez brutálních útrap. Raději pomalu, ale jistě, než rychle, to rychlé vysazování stejně nefunguje a vystřelí Tě pak na vyšší dávku, lže absťáky budou nesnesitelné, tady prostě ŽÁDNá ZKRATKA NEEXISTUJE, jedině snad detox, kde jsi pod dohledem lékařu a nahradi Ti nějakou substituční léčbou. Bývá to již zmiňovaný Diazepam nebo Kventiapin - antipsychotikum. Opravdu jiné rady, než tyto nemám. Žádné nejsou. My si to vytrpěli stejně jako ty, jen jsme věděli sílu drogy a vysazovali postupně.

anonym

Stejně se neřeší příčina poškození nervů (CNS) jste na tom všichni sejně a pak to skončí nějakou nemocí, je to pořád stejná písnička, píšu to tady už několik let a nikdo se nepoučil, berete jen oblbováky a léčba nikde !

Michal
1x

Já ale už žádné psychofarmaka neberu, jsem abstinent přes půl roku, přestal jsem kouřit, pít energy drinky na únavu, doplňuju vitamíny, minerály a piju bylinky :)

anonym

To jsi asi jedinej, ale to nestačí , viry působí ani to člověk necítí a proto je tolik různých nemocí, my už to nezměníme, je to politika.

Michal

Jinak už chápu s tím tepem a tlakem, myslel jsem, že jsi měl třeba Holter, který Ti ukazoval nějaký průměr/statistiky. Já mám doma tlakoměr a tlak mívám ok, počkej naschvál změřím .... 109/70 , 54 puls, no co by za to někteří dali. Jinak ten žlučník riskovat nebudu, ten šutr je velký , 1.6cm Ti nepprjde žlučovodem a kdyby ano, tak se může seknout nedej bože ve dvanácterníků a až takový hazardér teda nejsem. Až se vyndá žlučník upraví se leukocyty i játra.

Michal

Politika, dělám co můžu a jak umím, jsem rád, že jsem to zvládnul a neberu žádné léky, že se vyspím bez probouzení a spím tvrdě, je někdy rozhozená psychika, nevysvětlitelné bolesti svalů, ale cvičím, snažím se hýbat - jednodušše snažím se, včera byla oslava, každý alkohol, přežíráni, já si dám čaj, moje jídlo a prostě se raduju z maličkostí, dneska jsem dal 40min kolo, i s respirátorem dýchání suprové a z takových věcí prostě mám radost, hold jsem se smířil s tím co mám a snažím se zlepšovat zdraví jak to jde, to co už nejde vrátit stejně nevrátím. Můžu jen dělat nějaké věci teď.

Michal

Jinak už vím dokonale, jak se zbavit úzkosti a PP a léky v tom nehrají absolutně žádnou roli, jenže jsem neměl takové znalosti a informace před 10ti lety. :/

anonym

Tak to máš dobrý, myslel jsem celosvětovou politiku, na ty šutry se podívej na čistění jater zdraví-AZ tam jsou fotky.

Michal

Díky kouknu, na úkor žlučníku mi to odstrávají játra i ledviny, žlutohnědá moč mluví za vše. Je pěkně, že zdravotníci bojují s Covidem, ale totálně se vysrat na ostatní nemoci a nechat lidi trápit je k pozastavení, ....

anonym

A co na ten moč v laboratoři, tím šutrem to asi nebude je malej, už jsem psal ,že matka jich měla 260 a jeden hodně velkej.

Michal

No to neřeším, za mě to žlučníkem je, je to celkem klasická věc tmavší moč. A dost o mě, co ty kamaráde, jak jsi na tom? Ty bereš nějaké léky krom bylinek? Na co se léčíš vše?

anonym

Do emailu bych ti toho napsal o sobě víc, je toho hodně a taky je to zhuntovaný tělo od práce, tady to nejde psát.

Jana Kolářová

Michale, zaujal mne tvůj komentář , že jsi se sám zbavil závislosti na benzodiazepinech. Můžeš mi prosím, sdělit , jakým způsobem, popřípadě dát návod. Sama jsem závislá na Neurolu. Beru ho již řadu let a to v dávce 2-2,5mg denně. Moc děkuji za odpověď

Rduzena

Mohou ze zeptat ještě na te léky klonazepam ??mužem ty kapky vynechat a projít na tablety????

Michal
1x

Čau tak Klonazepam je účinná látka a je jedno zda to jsou tablety nebo kapky, kapky jsou podle mě kvůli toho, že z tablet neodměříš přesně třeba 0,3mg.... Takže je to jedno.

Rduzena

Děkuji moc .zítra zacnu brát ti klonazepam tabletky.Asi bych nezačala kdyby si mi toto nenapsal .Moc moc děkuji.

Rduzena

Velmi pěkně děkuji za podporu.Vím ze toto si musím vitrpiet sama ale som rada ze se mužů Optát na něco a někoho beze toho aby se ze mne negdo smál. Aj male nakopnuty je pro mne výzvou zabojovat .Děkuji moc.

anonym
1x

Ahoj, nervům je to jedno co jim dáš, musíš to vyzkoušet a přibližně kolik jsi brala naposledy, já jsem bral i 4 mg neurolu denně, tak se neboj a užívej ještě tu pupalku a B 12, on Ti ještě napíše Michal.

Rduzena

Ahoj .Ted sem na davke tři ráno tři pobede a pět večer .

Michal
1x

Ahoj, paráda :), hezky pomalu, zůstat na té dávce, dokud nebudeš stabilizovaná a až pak zase pokračovat. Jen pokud prejdeš na prášky, tak tam ty 0,3mg neodměříš přesně. Půlka je 0,250mg a čtvrtka 0,125 mg, pak už to dělit moc nejde. Tak si to nějak zkus přizpůsobit například, ráno 0,375mg, odpoledne 0,250 mg a večer vlastně celou tabletu = 0,5mg :) drž se a piš, jak to jde dál :)

Michal

A Jožko a Petr, kamarádi jak je?

anonym

Ahoj, pozor na braní AD, to není léčba je to jen o přežívání

Michal

Čusek to je na mě kámo?

Michal

Jinak já si dneska dál hodinku na kole, trrošku mi to prospělo. Ale nějaký věci mě serou pořád, bolesti oči, bolesti nohou a lehký pocit občasné derealizace nic hrozného, shodou okolností jsem byl i u Dr dnes a už ani s emnou nic neřeší berte AD .....neberu samozřejmě nic.

anonym

Čus, spíš na Rduzenu, jaký bolesti očí, jako písek v očích nebo co ?

anonym

Nepřeháněj to, je potřeba jenom pohyb, chůze v jehličnatým lese

Michal

Ty jo takový tlak v očích, vidíš pak rozmazaně, máš je unavené, reaguji víc na světlo, přivíráš je pak prostě nic moc :/ jj AD jsou k hovnu, to zjistí časem každý.

Rduzena

Ano ale ked nám není dobře tak si dámě AD .věd doktor nepovedal ze su návykové a nám je po nich super.A potom SME jako v zacarovanom kruhu když léky nejsou.

anonym

To je chlamydie -Po urazu a operaci kotniku (padl na me spolucestujici v autobusu) jsem dostala 40-tky horecky.Od te doby zacaly se mnou divne veci.Strasny hluk v hlave-jako v piskovne.Okoli rozmazana a vse se priblizovalo-vzdalovalo,houpalo.Zanety dasni a zubu (o 4 jsem totalne prisla),zanet v ocich,obcas ztrata orientace v prostoru.Ale stav hlavy k nepopsani.Odbery krve-akutni pneumochlam.,cytomegaloviry,EB viry,HSV viry...Ale to pry ma kazdy.Poslana na psychiatrii.Citalopram+trittico,vse pak zvyseno do maxima=hruza!Pak elicea+trittico=hruza narustala.Rok jsem skoro jen lezela.Krece,adrenalin mi div netekl usima...Odvezena do spitalu,druhy den Dobrany.Tam poze na Elicee a kvuli bolestem gabapentin.Obrovske,celodenni uzkosti a uplne mimo! 4 mesice promarnene.Doma ambulantni psychiatr vymenil za venlafaxin 2x 150/den,30 mirtazapin na noc.Behem roku jsem pribrala 35!! kg.Navic zjisten akutni nedostatek hormonu (nemam stitnou zlazu).Rozhozeny metabolismus-cukrovka,krev i moc=KO. Lituju okamziku 1.navstevy psychiatrie.Zatim mi lecba nic neprinesla dobreho.A konecne dotaz:Mirtazapin musel byt okamzite vysazen.Po tydnu stav hruza-neudrzim se na nohou,nemuzu jist,silne uzkosti a deprese,bolest tela,kloubu,vys.tlak...

Michal

Ja tomu věřím, dneska totiž na psychiku svalují vše a pak do lidi cpou psychofarmaka, místo aby je řádně léčili dementi. Nicméně ja už neberu nic, ale ready jsem teď tak na 60% což je dost málo, možná 50% než bych si představoval. A co s tím? Píšeš chlamydie, ale ty se neléčí antidepresivy.....

anonym

U nás se všechno léčí AD, tady to vidíš, ta paní je odepsaná, Ty zkus do očí světlík kapky a chlamysan forte, echynaceu je to na netu .

Michal

Já mám paradoxně tlak ok, srdce šlape, spím už bez těch zasraných prášků, ale ty bolesti a ty oči, občas závratě jsou crazy. V pátek vyloučím poslední věc mám ortopeda. Dokopu ho ať mi udělá celou páteř. Echinaceu mám a beru :), o tom chlamysanu už jsem slyšel, kouknu.

anonym

Echinaceu nepředávkovat, podle návodu , je to silný.

Michal

Ta moje tinktura je dávkování 3*denně 20 kapek a po měsíci, týden pauza, já beru 2krát denně 20kapek.

Jozef
3x

Ahojte. Peter zdravím ťa. Ako sa máš??? Ja v celku ako abstinujuci s trvalým poškodením môjho zdravia následkom 20ročného užívania rivotrilu..... Určite viete vsetci o čom točím. RUŽENA ALEBO AKO TO TU MA TA PANI S BELFASTU. Prečítal som si tu všetko vaše užívanie rivotrilu ,a tiež aj to ako vám tp Michal opísal. Pokiaľ chcete vysadiť rivotril tak verte, že to ide len musíte ako Michal písal znižovať pomaly......Clonazepam je účinná látka rivotrilu, a jedno ci sa bude liek nazývať aj COVID, ale účinná látka je clonazepam je to tp isté čo rivotril...Teda generikum lieku, len od iného výrobcu. Držím vám palce, a verte mi. Mrtvicu ste neprekonali. Bol to silnejší absťák a v abstakoch su svaly v kŕči.... Ešte, ze ste nedostali epileticky záchvat...... sú prípady keď pri vysadení benza..... dôjde aj k takému niečomu ako je epi záchvat nakoľko benzo.... sa viaže na tie isté receptory v mozgu ako alkohol. Takže pozor...... Brácho dáme to. Ked aj nebude super, lepšie určite bude. 😉

Rduzena

Zdravím vas .ci to bola mrtvica alebo abstak neviem lébo výsledky z magnetického vysetrenia ještě nemám .už desiaty den dá držím na davke 2krat try kvapky a večer pět kvapiek .zatial zvladam som slabá .,zavraty v noci sá zobudim dva rázy bolest hlavy .niekedy si myslím ze zosaliem .Už dvanasty den odkedy mi povedaly ze som překonala mrtvici zatial nic so mnov nerobia dali my aspirin a clopidogrel tabletky ale každý den mám to trpnutie tváře aj ruky .Neviem z coho to je som s toho poriadne vystrasena vkuse sá sledujem .Dávku riv. Nechcem zvýšit cakam kým sa my stav stabilizuje na tejto davke.Co ma ale zaujímá jako dlho vám trvalo vysadenie tohoto lieku.a ake trvale následky vám o staly.

Michal
1x

Těžko říct, já bral oproti Tobě zlomek nejvíc prakticky 0,5mg a vlezu se do 2 let, ale jediné co vnímám jsou bolesti a slabost svalů v nohou, někdy se mi motá hlava, ale neumím objektivně říct zda z Riva, mám dojem, že mám něco posrané v páteři .....

anonym

Dej si udělat test na chlamydie pneumonie, ale nevím jestli Ti to udělají.

anonym

Bylo to pro Rduzenu, ale platí to i pro Michala.

Michal

Mi nikdo neudělá už nic, zítra mám ortopeda, pak ECHO srdce a to je vše a to si obvolavám sám, obvodní je kráva a psychiatr mě vyhodil, abych byl objektivní obvodní je super, ale poslouchá kecy psychiatra, takže když mám bolest jako prase, vše je psychosomatika, už jednou se seknul jeho úzkost byl těžký zánět žlučníku před 2 měsíci, jestli mi najde zítra něco na páteři, podám na něho stížnost a potáhnu to tak daleko, jak se jen dá. U toho žlučníku mě rvalo tak, že nepomohlo 90 kapek algifenu a tady ten vypatlanec mi bude říkat, že mám úzkost a ať jdu na PL? Jak může mít diplom. Když jsem s ním konzultoval, že jak si může dovolit předepisovat Rivotril pacientům x let, řekl, že může co chce. Pokud to čte administrátor klidně se vyjádřete jak můžou psychiatři beztrestně ničit lidem život nebo je toto vlákno malý důkaz? :)

Michal

Lehce jsem se rozohnil. :))))

anonym

Tak se zase uklidni, test na chlamydie ti může udělat obvodní, ale chtělo by to western blot nebo PCR, vono to stejně špatně dopadne s kurva virem ,podívej se na Calábka na you tube

Michal

Dopadne to špatně. Nevím jak u vás, ale u na své městě chodí polovina lidí bez respirátorů. Policie to nehlídá, obsypané lavičky a lidi pizzu, pivo, kávu ....v našem státě nefunguje nic a bohužel ani rozum občanů. Až to chytnou a budou volat 155 a nikdo nepřijede, lže nebude mít kdo, tak to pochopí....co ty jak je kamaráde? Jak se cítíš?

anonym

Nestojí to za nic, potřeboval bych jít po doktorech a bojím se vystrčit hlavu abych to nechyt, nemůžu se očkovat a myslím, že to ani nemá cenu a prášky brát nemůžu pro potíže se zažíváním.

Michal

A co když se bude plošně testovat. Nicméně až se situace uklidní, tak k doktorovi dojdi, držím palce !

Jozef
1x

RDUZENA ahoj. Trvalé následky su viac ako isté..... V dĺžke tvojho užívania, plus fuuuu tej dávke 10kvapiek na večer to je jeden miligram, plus niečo popri čo odporučil lekár 😂 . Ale takto trvalé následky sú individuálne. U každého niečo iné.... Suseda ktorú poznám osobne sa trasie nemá dobrú rovnováhu..... U mna to strašne znížilo kvalitu spánku, plus mám závraty a prepadá ma slabosť úplne nečakane...... A sem tam derealizacia..... Robiť sa, stým nič neda, iba naučiť stým žiť.... Je to boj a je na každom ako sa v ringu rivovotril VS vy postavíte a budete bojovať..... Uz raz vám ukázal silu rivotril, ze doslova ste si mysleli, ze máte mozgovú porážku a pritom to bebola porážka len absťák. To vám garantujem..... Chvála Bohu, že absťák, a nie mrtvica.... Verte, ze ked ste rozhodnutá vyhrať boj so závislosťou na rive....., dáte to..... Len musíte byť pripravená na to že ono si to bude na vás všetko možné vymýšľať len aby ste dali mozgu to na čo je naučený.... Ked toto prekonate ste stohi von. Držím vám palce

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce