Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Limak21

To fakt ? To by ta odrovnalo uprimne... Ja tiez berem, ale 9 mg/den...jak z teho ven pls ?

Michal

Chlapi ono taky záleží proč to berete, jak dlouho, zda už ty věci máte vyřešené apod. Ale nečekejte zázraky pro brání 60mg denně.... Že kouzelným proutkem vše zmizi. Taková zavilsot je na xy měsíců ne-li roky, není to sranda.

Limak21

Chcem sa toho zbavit, len neviem jak

Michal
1x

Tak jak. Hlavně musíš napsat i taky proč to bereš. Kde to začalo, jak dlouho, já nejsem adiktolog, ale jediná možnost jak vysadit takové je postupně snižování, nasazení šetrnější medikace ani problémy, které máš a makat na sobě. Tady nejsou zkratky. Takže na začátek se rozhodnout najít si asi lékaře s kterým budeš pomalu vysazovat, nasadí léky, které můžeš brát dlouhodobě atd. 9mg je dost, ubirej třeba každý týden 0 blbých 0,25mg raději pomalu a jistě než rychle a s velkými problémy.

Limak21

Zacalo to v 2008, navstivil som lekara kvôli tzv. písacému kŕču. Predpisal mi Rivotril a ten zabral. A tak čas letel a já som si neuvedomoval, ze sa postupne stale viac a viac stávam odkázaným na tento liek. Mal som managersku funkciu, 2ročného syna a potreboval zarabat na zivobytie. No prerastlo to mi to cez hlavu. Na zaciatku v 2008 som bral 2x0,5mg rano, 2x0,5mg na obed a 2x0,5mg vecer. Zvysoval som davky ale, co bola chyba. Dakujem za tvoj prispevok, skúsim to teda pomalu znizovat, jak píšeš.

Michal

Jaké máš kromě krku symptomy? Vím z čeho ten písek v páteři je....

Limak21

Otazka Michal na mne ?

Michal

Ano.

Limak21

Michale, v 2008 to zacalo grafospazmusem ( kŕč svalstva ruky vyvolaný prílišnou námahou ). Tak mi neurolog predpisal Rivotril, kŕč pominul, ale lék som zostal brať. Prvé roky 2x0,5mg 3x denne = 3mg/den. Teraz 9mg/den 😔 Chcem pomalinku vysazovat a dostat sa na uroven 3mg/den...a mojim cielom je 0mg/den 🙏

Limak21

Má pls niekto nejaké schéma k postupnemu znizovaniu dávek ? Vopred dakujem.

Michal

Najdi si Heather Ashton, proč se ptám, že v těle se nedějs NIKDY jen tak něco. Čili Tvé krev mají nějaký organický původ. Nemáš problémy se zrakem, psychikou, únavou atd ? Pže za hodně věcma stojí jiná nemoc a toto je a byl jen symptom. Už jen z hlediska selského rozumu brát tolik let BZD na ponamahovou bolest a křeče je hrozná kravina. Ale to je to naše zdravotnictví, proč léčit, když mužeme z někoho udělat závisláka. Proč teď? Proč ne dřív, co se změnilo. Nenastane rebound efekt? Brát 9mg Riva kvůli ruce je minimálně zvláštní, třeba máš funkční problém viz krční páteř .... Máš MRI, EMG, další vyšetření. Nejdříve musíš najít problém ten řešit, pak vysazovat. Nebo současně, takže Ashtonova metoda rychleji ne hrozí nepříjemné stavy.

Limak21

Heather Ashton som si nasiel a stiahol manual. Super spracovane. S AJ nemam problem. To si vystihol, neurolog si nevedel zrejme poradit, tak mi nasadil Rivo. Nasi lekary, cest vynimkam !, sa tym nejak extra nezaujimaju. Predpisu, o co si pozadas. Maju plnu cakaren a nemaju cas sa jednomu venovat dlho. ..."ďalsi prosím", asi tak. MRI a EMG mam ok. Sem tam po fyzickej zatazi mirne bolesti krížov v bedrovodriekovej oblasti, ale to ma mnoho ludi. Preco teraz az ? Hmm, dobry dotaz. Zacal som pocitovat viac unavy, bolesti svalov a klbov. Nedokazem sa sustredit na pracu, ako pred cca 5 rokmi. Pojdem podla manualu a budem stahovat davky podla schematu. Len mam obavu, ze ked pridem za neurologem a piviem mu, ze takto by som to chcel, tak ma uzemni, ze ci ja som studoval medicinu, alebo on. Mam vlastnu takuto skusenost. Moj lekar bol ted cez leto na dovolenke, tak ho zastupoval kolega. O nieco som ho pozadal a vyletel na mna jak zmyslov zbsveny...ze on pracoval v Nemecku na klinike visc, ako 10 rokov a ja si nebudem klast podmienky a navrhy a aby som uz viac krat sa u neho neukazal a nasiel si niekoho ineho. Teraz mam ale aj inu velku dilemu. Mam moznost ist pracovat do Mníchova. Na strane druhej sa chcem zbavit Riva. Moja rodina je odkazana na moj prijem + mam rodicov pred 80tkou a tiez im uz musim s manzelkou pomahat z casu na cas. Bud zostanem na Slovensku za smiesne peniaze, alebo ist do Nemecka ? Co je Michale rebound efekt ? Pekny den

Michal

No takhle, doktor, který předepisuje x let Rivo má tyto problémy není doktor, ale ho****o, pže způsobí mnohem více problémů než užitku benefity/ rizika 10%/90%, tyto léky neléčí nic, jsou to téměř bez nadsázky drogy na předpis, ať si přečte příbalový leták nebo zkušenosti lidí a zpětnou vazbu dostane raz dva. Vysadit takovou dávku Rivotrilu je opravdu na měsíce, pže pro rychlejším vysazení hrozí ne jen velmi, ale velmi nepříjemné stavy, ale také křeče, psychické problémy a také epileptické záchvaty. Proto to vysazování musí být velmi pozvolné. Kryjí hodně symptomů, které třeba už máš, ale nevíš o nich. Ty bolesti kloubů apod krupani v krční páteří bývá často z infekcí a virů v těle, doporučuji si nechat důkladně testy, mnohdy je lepší jako samoplatce a to test Western Blog ne Elisu. ( nemusí být Tvůj případ, ale když jsi psal o tom písku v páteři je to velmi známý symptom) = nic se neděje jen tak. Rebound efekt = navrácení problémů na který byl "lék" nasazen. Takže vlastně u Tebe je nutné řešit 1) pozvolné vysazování 2) přijít na skutečnou příčinu potíží a tu řešit. V našem zdravotnictví mnohdy nadlidský úkol, ale jelikož máš konkrétní problémy - klouby, páteř, tak by to nemusel být tak velký problém. Otázka je co se bude přidávat, když léky budeš postupně vysazovat.

Limak21

Pre vsetkych zaujímavá skusenost. V 02/2022 sme boli so synom lyzovat. Rano som si dal 1mg Riva. Celý den sme jazdili na svahu. Ani ma nenapadlo, ze potrebujem rivo. Ked som o tom hovoril neurologovi, vravel, ze zrejme adrenalín prevladol nad potrebou uzit lék. Fakt sa to stalo 🤔

Michal

Benzodiazepiny se dělí na 3 takové typy, podle poločasu vylučování na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé, Rivotril patří k těm dlouhodobým, které se v těle drží více než 20 hodin, při dlouhodobé užívání jsou detekční hodnoty mnohdy i po 10 dnech - abstinenční příznaky by přišly později. Každopádně máš rodinu, zkus to minimalizovat a pustit se do toho, samozřejmě jak jsem psal velmi pomalu a s rozumem. Neumíš si představit, co by sedělo, kdyby tento lék stáhly z trhu. Peklo by bylo krásnější místo ....

Michal

A ještě chápu to tedy správně, že celou dobu tyto léky předepisuje neurolog a ví o množství užívané látky a ještě si troufá říkat, že je odborník a dobrý lékař? :)

Limak21
1x

Ano Michale, tak sa skutocne spraval. Inak bol nejaky divny, mozna sa mylim, ale vsimol som si na nom, ked nahadzoval nejake data do pocitace, tak jak drzal myš pravou rukou, dost sa mu klepala... No nic, idem pomalu, opatrne vysazovat. Proste hruba cára za minulostou a sustredit sa na rozumne znizovani davok. Neviem, ci si lekar, alebo proste bezny clovek ze zivota, ale tvoje blogy maju hlavu aj patu. Dik zatial a drž palce. Nech sa ti dary a hlavne bud zdravý. Z času na čas sa ozvem, co a jak sa mi dari. Pozdrav do CZ 👌👍

Michal

Nejsem. Ale mám nastudováno mnoho, pže zdravotnictví nefunguje jak má, bohužel mnoho poznatků a zkušeností zjistí člověk později než je vhodné. Dneska i mnoho lékařů užívá léky a spadnou do něčeho raz dva, mají lehký přístup k farmakům. Drž se a napiš. Pro vysazování, doplňuj hodně minerály a vitamíny, kvalitní hořčík, případně si načti jak vlastně fungují GABA receptory. Ahoj zdravím na SK :)

anonym

--

Michal

Čau jak je já byl ve špitálu. Děs.

Ruzena
1x

Tak ako Michal?? Ako sa máš??? Ja nie moc dobre ale snažím sa drzat ako tak.

Michal

Ahoj pořád nic moc :/ od toho Covidu. Čeká mě teď lumbálka, EMG, MRI mám za sebou. Vypadá že v těle rádi nějaká infekce / vir a ten to celé huntuje to tělo.....a co ty? Rozepiš se :)

Kristián

Ahojte,bol som tu na fóre asi v r.2017. Som závislý na rive 20 rokov,3x odvykačka,nikdy som sa nedostal na 0mg a to som skúšal toho dosť. Niekoľkokrát som si prešiel pri odvykaní peklo,absťáky sú hrozné,či po fyzickej alebo psychickej stránke.Pochopí to iba ten kto skúsil odvykať od bzd. Nikdy som sa nedostal na 0mg,naozaj sa to nedá. Mám už toho načítané a vyskúšané... Jednoducho moja rada,znížiť na minimum, u každého je to iné množstvo. Ja som zhruba 1mg riva 3x za deň. Teda 3mg denne.

Kristián

Najnižšie som sa dostal na 0,5mg na deň.No keď chce človek fungovať a živí seba a rodinu,začne si pridávať keď má záťažové situácie je to tam znova navyšuješ. Je to začarovaný kruh. Želám Vám,všetkým kto znižujete nech sa vám podarí úspešne znižovať a udržať potom tú svoju minimálnu dávku. Ale ak ste naozaj závislý,zmierte sa s tým že nikdy nedosiahnete 0mg. Poznám závislákov čo sú na 0,25mg a tam to končí. Keď si myslíte že ste na 0mg,nie ste lebo musíte brať psychiatrické lieky, ktoré údajne nie sú návykové/tritico,cipralex.../ale nie je to riešenie a vrátite sa k benzákom. Takto som prežil 20 rokov. Ešte poslednú vec,ten čo tu tvrdí že berie 60mg denne,robí si z vás srandu. Takú dávku sa nedá docieliť nad 6mg denne pri navyšovaní postupne sa naruší dýchanie a chod srdca, následne možno pri 12mg človek skolabuje. 60mg dosiahnúť to je ťuk,ťuk na hlavu..

Kristián

Ahoj

Michal

Čau myslím, že 60mg je maximální dávka a používá se snad u deliria tremens? Nejsem si jistý. Nechceš se rozepsat ten průběh skrz těch 20 let, jaký to má dopad zda má na Tvé zdraví apod bylo by to celkem zajímavé :) drž se! PS: já jsem se na 0 dostal pak jsem se vrátil, ale zase z jiných důvodu. Asi jde taky o dobu užívání a taky na jakou max dávku se dostaneš a zda vyřešíš tu příčinu užívání. Čusek

Kristián

Je to nadlho,takže v skratke.Začal som brať xanax 3xdenne 1mg,na noc rohypnol 1tbl. Potom som zistil že keď sa cítim zle cez deň a dám si 1mg xanau 1tbl rohypnolu tak som ok. Prvý xanax a rohypnol mi predpísal obvodný lekár. Mal som v práci ataky,proste mi prišlo zle ako pri infarkte. V tedy pred 20timi rokmi nik neriešil panickú poruchu. Tú mi diagnostikovali,keď som chcel vysadiť xanax a to bolo pred 8mimi rokmi na odvykačke v záluží, vtedy mi nasadili Robo pre jeho dkší polčas uvoľnovania a odvtedy som na rive. Bol som na liečení 3x no nikdy som tam nevyddržal,alkoholici a narkomani sa mi zdáli v pohode a mne absťáky nedovolili mi tam zostať,boli to muky. Nikdy som to nezvládol. Pred liečením absolvuješ akože detox na psychiatrii 3 týždne.

Kristián

Michal,keď som tu kedysi v minulosti bol tak si ťa pamätám a bol tu aj Jozef tiež Peter a ja som to tu už opísal,žil som a robil v zahraničí aj s rodinou. A tam som na to prišiel že som závislý.

Michal

Matně si Tě vybavují. Ono čas letí. Ano Jožko napíše velmi výjimečně. Peter už nepíše vůbec, Anonym nepíše od nedávná také. Ale měl pravdu v tom, že tyto stavy dělají v těle infekce a viry to jsem na vlastní kůži zjistil díky Covidu, všechny ty panické ataky, dýchání, různé "zvláštní stavy* jsou z infekci a virů. Jenže ti člověk zjistí po x letech. Tak to je dobře, že se nějak držíš byť na benzo co se dá dělat. Za to může zdravotnictví ne my....

Fero

?????

Michal

?

Fero

Ahojte

Michal

Čusek. Povídej co ty :)

Ruzena

Ahoj Michal no keď vieš tak mi porad prosím ťa ,nejak som sa dala dokopy skoro po dvoch rokoch som na dávke 0.75 ráno o jednej 0,25, o šiestej 0,25 a večer o desiatej 0.5 dá sa to zvládnuť,ale teraz mám veľký problém už ani tabletky nie sú len kapsule 0,5 mg neviem ako ich mám brať a psychiatrická povedala že keď si ich viem zohnať tam sa mám pirát na informácie dobre nie??? A ešte niečo aký rozdiel je v 0,5 mg a v 2 mg okrem toho že sú silnejšie pretože tu dvojku som si dala na štvrtky a mala som pálenie na hrudníku a úzkostné stavy a to som si dávala tu štvrtku len tri krát večer pred spaním Dakujem

Ruzena

Ahoj Kristián môžeš napísať skade Bereš rivotril??

Michal

Ahoj ty já nikdy kapsle ani 2mg Rivotrily neměl, takže nevím rozdíl a účinek a jak dělit kapely jediné asi odvažovat otevřít vysypat a rozdělit jinak netuším. Dají se koupit prázdné kapsle tak asi dávkovat samotná.

Ruzena

Nedá sa pitala som sa v lekárni že to nebude mať taký účinok bez kapsúl ale diki.

Michal

Aha :( Bohužel nikdy jsem to neviděl ....

anonym

Čus

Michal

No čusek ahooj jaká?

anonym

Je to na pytel, chlopeň je sežraná a na dialyzu chodit nebudu.Nedá se nic víc napsat, Cus.

Jozef

Ahoj Michal....... Dessssss sa sem prerokovať na aktuálnu stránku. Ale, aspoň som si naše staré diskusie prečítal a riadne som dostal nostalgiu 😁😁😁😂. Kristiana si pamätám tiež..... Len toľko pre Kristiana. Dá sa byť na nule len treba k tomu vôľu, chtíč. Michal ako sa máš?

Jozef

*prerolovať

Michal

Já jsem "rád" že žiju.

Jozef
1x

Michal mám pocit, že zrejme nie je všetko OK.....,ale to asi u každého na tomto fóre.

Michal

Není brate... rozsekaný, že vysazení Rivotrilu bylo oproti tomu co je teď NIC. Doslova. Toto je jiné peklo. Dlouho to nedám.

Jozef

Michal napíš mi na fb. Jojo Berty

Pavla

Já měla rivotril jen třikrát, nemůžu normálně spát vůbec je pro mě jít spát za trest mám diagnostikovanou Fibromialgii. Tak první dva prášky jsem si říkala supr spala jsem sedm hodin a byla jsem aspoň trochu odpočata a třetí měl tak rychlý nástup že jsem myslela ze umřu, točení, bušení srdce, nemohla jsem dejchat a zvracela jsem jak kachna. Odvezla mě rychlá. Za mě už nikdy.

anonym

Špatná dg , asi chlamydie

Michal

A fibromyalgie neexistuje to je vymyšlená diagnóza....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce