Inzerce

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce
Odpovědi
Lada
1x

Ahoj holky,u mne je to lepší,ale přepadávaj mě pořád strach,obavy,nervozita,ale je to lepší,než ty stavy ty byly šílené,jo a při začátku léčby můžeš mít tyhle stavy to je normální,to se neboj,bude líp.Taky jsem si myslela,ještě myslím také jsem na začátku sice ne ,jako vy,ale není to moc,myslela jsem si,že to bude hned ze dne na den,ale to jde všechno postupně,je to pomalé,běh na dlouhou trat

Janča
1x

Ahoj jsem na 4 prášku.V noci jsem nemohla usnout strašně mi bouchalo srdce ,jako kdyby ho měl člověk mimo tělo.K ránu jsem usnula.Přes den mě dnes bolí hlava a špatně se mi dýchá.Jsem hodně unavená.Seděla jsem dnes asi 3h.venku pod rozkvetlou třešní na naší zahradě a snažila jsem se o to aby mě ta krása potěšila.Zatím,žádný pocit štěstí.Ale bojuji a nevzdám se.Všem děkuji za podporu,moc mi to pomáhá.Nikdy bych nevěřila,co je to za hroznou nemoc!Chtěla jsem se vás zeptat ,zda berete i hořčík?Já ano 2tbl.denně ale necítím nějaké zlepšení.

Aja

Beru i hořčík ale celkem nepravidelně. Někdo mi ale říkal. že prý se nemá brát na noc. Že po něm nejde usnout. Tak nevím, jestli je to pravda nebo ne. Držte se A

Janča

Ahoj 5 den na cipralexu.Je to o dost lepší než včera.V noci jsem spala i dnes po obědě.Nebolí hlava jen jsem pořád slabá a utahaná.

Lada
2x

Ahoj holky já beru 7 týden a dnes mi je hrozně,nervozita,strach,motá se mi hlava,jako kdybych měla dostat ty příšerný stavy,jako před tím ,ach jo ,hrůza

Janča

lADUŠ to, už ti trvá nějak dlouho neměla by si to řešit s lékařem?Třeba by ti něco mohl napsat lepšího:-)

Janča
1x

6 DEN.RÁNO SE MI ŠPATNHĚ DÝCHALO ALE ODPOLEDNE JSEM ŠLA NA VÝLET DO LESA 5KM PĚŠKY A JE MI LÍP.

Lada

Ahoj Jančo,já jsem i na jiných diskuzích a tam píšou holky,co to berou déle než já ,že jim také nebylo dnes dobře,tak koukám,žeč to mají hodně lidí,ale dnes to bylo tedy fakt hnus,ad,prý zabírají postupně a můžou se ty stavy také zničeho nic objevit,nojo,doufám,že to bude lepší.Dlouho jsem tu neslyšela Petra,ten mě vždycky uklidnil.

Janča

Ahoj dnes je mi lépe.Zítra mám zvýšit dávku na celou tabletku.Tak doufám,že to moje tělo zvládne v klidu a v pohodě.

Lada

Ahoj tak to bud ráda,já mém zase opak je mi zle mám strach,šílené stavy,nejradši bych se neviděla,nemám do ničeho chut a vše mě obtěžuje,pocení,hrůza

Janča
1x

ahoj dnes mi je dobře ale ta radost ze života nikde.Laduš doufám,že se ti to spravý moc ti to přeji vydrž

lucka

Ahoj Holky ja beru cipralex uz dva mesice občas zapomenu ale pak zase vzpomenu a vezmu pac mi je zle.Ladus ja měla hrozný stavy ,nemohla jsem spát a ani vůbec fungovat.Neboj bude lip,,kdyz budete chtít napište na Lucastar1@seznam.cz........Pokecáme,holky držte se a čekám pa

Lada

Ahoj Lucko tak to mám ještě vydržet?Tak že je to ještě málo co to beru?Beru to 6 týden,jdu na sedmý

lucka
1x

Ahoj Ladus vydrž,fakt:-))))kdyžtak písni pokecáme:-)

Janča
1x

Ahoj já začla jíst i B a je to lepší.Akorát dnes mám asi zánět močáku,tak popijím litry čaje.

lucka
1x

Ahoj holky tak jsem zkoušela se bez toho cipralexu obejít a mužů říct,ze ani náhodou.Musela jsem Ho znova nasadit,katastrofa:-(a co vy?.Ladus si o.k.koukej se ozvat:-)))Jani a na Zanetu mocaku ja trpím pravidelně... Takže vím jak ti je?

Janča
2x

Ahoj holky,jsem ráda že má člověk tady někoho kdo prožívá to stejný.Hodně to pomáhá.A ne návštěvy příbuzných,který si tím neprošli a radí.Já jsem na cipralexu ani né 2 týdny a je mi lépe.A taky ,už se učím říkat slovo NE.Tak všem nám nemocným držím palce.

lucka

Janco jestli chceš nápis mi na mail?psala jsem ho tu:-)

Janča
1x

Ahoj holky,tak včera jsem byla u lékařky napsala mi Biseptol a píchla 2 injekce na povzbuzení organizmu.Celou noc jsem nespala,když už jsem málem usnula tak mě pokaždý začalo bouchat na hrudi.Dnes jsem rozklepaná zase mám úzkost.Ale snad to bude lepší Cipralex beru 12 dní.

Lada
1x

Ahoj holky já dneska šílený stavy beru to 7 týdnů,strach,nervozitu šílenou,nešlo to zastavit,myslela jsem ,že mě odvezou.Byla jsem u doktorky a ty mi zvýšila na 20 mg cipralexu kolik berete vy?A jinak špitál no tak uvidíme,beru k tomu lexaurin

Zuza
1x

Zdravím všechny, mám PP a užívám 3 měsíce cipralex 10mg. Je to o něco lepší, bušení srdce není tak hrozné, hlava už se taky šíleně nemotá, ale pořád to není ono, nervozita, vnitřní třes mám stále. Přesně jak popisujete, měla jsem i slabosti v nohou a škubání svalů, to se zlepšilo, ale úplně neodeznělo. Je nějaká šance, že se můj stav bude dále zlepšovat nebo bych měla přejít na něco jiného?

Lada

já si myslím,že ne a co takhle zkusit zvýšit dávku?Jako mně to zkoušeji?můj email je elikubi@seznam.cz

lucka

Ahoj holky vydrzte,fakt bude líp.....Zuzi kdyz budeš chtít napis na mail mam hi uveden v komentářích :-)))vím jak ti je:-)vydrz bude líp uvidis

Lada
1x

já mám mnakonec prý zkusit jen 15 mg a když to bude furt neunosné tak se vrátit na 10 mg.

Janča

Tak včera mi nic nebylo Zázrak:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Lada

Ty se máš

Janča

Ahoj Laduš,tak jak se ti daří?

Lada

Ahoj tak dneska je mi blbě,včera to bylo lepší,nervozita,napjetí,divný pocit,hnus

Lada

Jak je tobě?

Janča
2x

MNĚ UŽ CIPRALEX ZABRAL,JSEM KLIDNÁ A TĚŠÍM SE ZE ŽIVOTA.

Marča
1x

Dobrý den všichni,tak jsem přečetla všechny diskuze od začátku a většina z vás bere 10 mg Cipralexu ráno,já brala napřed 5mg, pak 10 ráno a po čtyřech měsících mi ho lékař změnil na 20mg ráno,naordinoval mi ho hlavně kvůli nespavosti,ale ani po této dávce se mi spánek nezlepšil,naopak přes den jsem strašně unavená,ospalá a bez nálady,prostě můj stav je celkově horší,všichni tu píšete ,že máte Cipralex na deprese,tak nevím jestli mi dal správný lék na nespavost,máte někdo s tímto problémem zkušenost?Moc děkuji,nechci se cpát léky zbytečně a ke všemu jsem začala přibírat na váze i když jím stejně.

Niki
2x

Ahoj, všichni .Jsem také na léčbě cipralexem...šíleéééééé.Trpím tetanii....neudělali mi žádné vyšetření a hned mi nasadili tyto léky......už 3 týdny ě pálí ruce a na hrudi.....léky beru teprve 3 den šílené stavy.....přála bych si být zase štastná , veselá jako dřív.nejde to,ale pokusím se to zvládnout.Moc Vám držím palečky všem ....

Venca
5x

ZACHRÁNIL MI ŽIVOT ! Nemám co víc bych řekl.

Lada

Tak já ho beru 16 táýden a zase mám stavy nervozity úzkosti strach,je to šílené tak nevím jestli to je na úzkost

ladus1
2x

no to já bych také chtěla ,aby mi zachránil život,ale nic normálně No to jsem udělala, ale ona řekla, že já jsem moc přecitlivělá a že potřebuji fungovat s těma dětma tak nemohu něco, aby mne to utlumilo n tolik a abych ty léky a změnu léku snesla, ona říkal, že jedině ten cipralex, no pak jsem jí přemluvila a dal mi seropram ale moc nechtěla, tal ho mám zkusit, ale ještě mám vydržet chvili na tom cipralexu ten beru 10 mg.16 týden, pak mi dala prothiaden a ten ještěnemám brát ten si schováme, když by už nic nezabralo ten je utklumující,prej­.Dnes zase už ve 2 ráno vzhůru a šla jsem spát ve 24.00 hodin, vzbudila mne nervozita, neklid, ted se třesu, klepou se mi ruce, vnitřní neklid, no a to je to ráno, mám strach, jedště nevím, co proti tomu mám dělat, psycholožka mi řekla, že mám vstát a číst si. Lexaurin si neberu, protože si myslím, že by ten cipralex, už měl zabrat tak nevím, protože když jsem nebrala ad.tak jhsem na tom byla stejně, možná o trošku hůř, ale ne o moc a brala jsem jen lexaurin, jo a ještě psychiatr.mi řekla, že nebo mohu vysadit a být jen na sos, já jsem se jí na to nejdříve ptala o ona řekla, že nemůže dopředu vědět, co to se mou udělá, to mi je jasný a prej, že nevypadám na to, že bych musela něco brát, jako ad. já nevím, psycholožka si myslí, že seropram je víc na úzkost, prej ten lék mi pomohl na půl na to abych mohla fungovat, ale ne na to úzkost to ne, to říkala psychol.Tak nevím a co ty? Jak ti je? Bereš k tomu ještě něco ty také bereš cipralex a zabral ti kolik ho bereš? Jak dlouho? A co aknit ta už dlouho nepsala, bereš aknit něco a jak ti je? Holky pomozte prosím ty rána mě zabijou neumím je zvládnout jak to zvládnot, nechci být závislá na lexíku, myslím, si, že je to dlouhá doba abych ho brala, co myslíte? to je tak na nejvýš 3 hodiny co je mi tak nejhůř, podle vás mám k tomu ještě použít lexaurin, když to beru takovou dobu? Já ho právě nechci moc, protože mi je odpoledne líp takže proto tak si myslím, že je to zbytečné, nebo spíše, už holky nevím nic, ale je mi z toho na nic Ladka

Emilim
2x

Ladus, podla mna tieto lieky nemas dobre naordinovane. Po tolkych tyzdoch uzivania by ti malo byt lepsie. Tymito stavmi co opisujes som presla i ja . Ja som tiez citliva na lieky, mne je najlepsie brat co najmenej liekov. Aj mne sa pohorsilo teraz, tiez to nadychnutie mam spatne, aj to, ze si davam uz roky lexaurin na spanie k amitiptylinu, budim sa v noci, mavam stale zle sny, niekedy ani neviem ako som zisla z postele, potom sa preberiem v izbe a neviem kde som. A OPAKUJE SA MI TO KAZDU NOC.

Lada
1x

To je mhrozné a jak to vždyt jsi psala,že ti bylo lépe a ted tohle,

Emilim
1x

Mne pridala psych. noveril, beriem ho uz 6 rokov a je asi dlho asi z toho mavam tie cudne sny. Potom som stale nevyspata. Ale oproti tomu jak som byvala na tom pred rokmi, je to o moc lepsie. pa Ladus, prajem ti vela stastia, aby si sa uzdravila cim skor.RIEM 6 ROKOV

MARČA

Prosím,kdo z vás bere 20mg cipralexu denně?A máte někdo problém s přírůstkem váhy?Beru cipralex 10 měsíc 20 mg a žádné zlepšení nepocituju,krom, toho přírustku váhy.Máte někdo stejný problém?

Lada

Marčo napiš mi elikubi@seznam.cz beru ho 21 týden a pořád nic napišem si ju napiš těším se ahoj

evik

Ahoj.Neví někdo jestli nevadí brát zároveň betablokátor Concord 5 a Cipralex? Mám hypertenzi, tak se bojim, aby to nedělalo neplechu.Děkuji moc za odpověď

Dědek
1x

to neví ani doktor, hledej proč máš hypertenzi a nervy v háji, dá se to léčit i jinak

Emilim

Mozes brat concor pri cipralexe, ja beriem pri AD na tlak lokren a tritace.

Věra
1x

Ahoj všichni, nemáte někdo zkušenost s Cipralexem u seniorů? Mamince je 88 let a začala brát cipralex na úzkost. Nyní má ale stavy takové, že se k úzkosti přidaly halucinace, nechutenství a hodně se trápí, že si na nic nemůže vzpomenout. Samozřejmě, na to má i věk, ale předtím takové stavy neměla. Cipralex bere pár dní a pevně věřím, že se to spraví a bude jí zase dobře. Máte někdo také takové problémy? Předem moc děkuji za odpověď Věra

rb
2x

dobrý den.dnes jsem mimoděk narazil na tuto diskuzi.můj příběh se začal odvíjet uděláním špatně při jízdě autem,musel jsem zastavit a zavolat záchranku.dali mi diazepam a odvezla mne přítelkyně.leč tento stav byl počáteční projev problému.pokračování trvalo dlouho,úzkosti,strach,stal se ze mne hypochondr,běžné byli noční jízdy na pohotovost s infarktem,zkolabování počítače znamenalo paniku a nutnost běhat v parku.nemohl jsem jet v koloně,tunel už vůbec,dálnice problém.na doporučení kamaráda jsem šel k léčiteli.pouze jako cynik který nevěřil v pomoc.výsledek byl šok.pamatuji si jak večer po sezení jsem seděl v penzionu a díval se oknem na dvůr kde byla zarostlá zahrada a ve mne začala snad po roce pracovat fantazie a pil jsem kafe a pivo,to jsem vůbec nemohl.prostě nevsugerovaná změna,skutečná.pak jsem byl na sezení ještě 2x ale příznaky se vraceli a po třetím sezení už odezva velmi malá.pak asi návazně na masáž krku přišel šok v letadle kdy jsem myslel že je konečná a byla to jen drsná panická reakce.to mne posunulo k návštěvě psychiatra.dobrá zkušenost už v čekárně kde si člověk připadal jako jednookej mezi slepýma.nu a předepsán cipralex,je to tak 5 let.příznaky odezněly a na nežádoucí účinky si ani nepamatuji.jím celou dobu 10 mG denně,je jedno kdy,často zapomenu.jsem ready navíc bych řekl že celkově se můj život velmi zklidnil,býval jsem někdy vzteklý dost mne rozhodila nespravedlivost,nyní spíše flegmatik.u cipralexu si myslím že by se i u agresivnějších jedinců nebo vzteklých lidí nechala jím výrazně zvýšit kvalita života jejich a i jejich blízkého okolí.vliv na sex jsem nepozoroval.nyní na konci roku jsem vynechal asi měsíc úplně a trochu nahrazoval chlastem.nu to se neosvědčilo,návrat úzkosti.zase tedy doktor a frontin na 14 dnů a současně cipralex jako dřív.ale stačí 3 dny a je ok.asi mám štěstí.r

Karel

ahoj chci se zeptat a poprosi t o sdělení skušenosti mám stejné problémii beru už pět let cipralex 20 mg ktomu depakin a večer mirzaten bylo to fajn ok. ale poslednich 5 dní deprese a uzkost hlavně ráno tak mám strach že přestal učinkovat cipralex moc děkuji za odpověd a přeji pohodu a klídeček

Lucka
2x

Ahojte všichni, cipralex beru od rijna, ale moc me to zpočátku nepomáhalo, potili a poti dodnes ruce, mam buseni a uzkosti, jinými sloy,zvysila me pani doktorka Cipralex, který beru v kapickach místo 5ti, tj pulku, tak 10kapicek, tj cely. Jsem nervozni od mala, mam i na to duchod 2.stupne, na uzkostni poruchu. Snad bude lip, i Vam vsem preji uzdravovani podotykam do toho i mivam zavrate, des...

Lenka
1x

Zdravím.Beru Cipralex už po druhé.Prvně jsem ho začala brát 8.3.2012 z důvodu hormonální nerovnováhy.Začala jsem brát i horm.ant.Po á týdnech začalo být dobře a po 6 měsících uplně skvěle.Antikoncepci jsem vysadila a cipralex z 10mg snížila na 5mg po 9 měsících.Občas se objevila úzkos hlavně v období menstruacet, ale po několika dnech to zmizelo.Cipralex jsem v září vysadila.V listopadu minulého roku se mi vše vrátilo-nespavost,úzkost.Cipralex beru od 1.1.2014 14dní 1/2 tbl(5mg) ob den a 14dní 5mg denně.Stále se mi točí hlava,úzkost jsou trochu lepší.Spím celou noc, ale budím se přesně v 5hod ráno.Myslíte, když už mi jednou cipralex zabral, že znovu zabere.

Liduš
2x

Mě je 18 a doktorka mi dala antidepresiva právě že cipralex docela jsme po nich zhubla a beru je večer ale že tady čtu že se mají brát ráno tak to mě docela děsí.

ŠTěpka
2x

Ahoj lidičky chtěla bych věděz jaké máte zkušenosti s vysazováním. Psycholozka mi zjistila úzkostné stavy,jako strach z malých porstorů atd...nejvíc se to teď týká asi dechu...někdy mi přijde, že se nemůžu donadechnout. Nechci na to brát léky, ale nakonec mi asi nic jiného nezbyde...beru 1x denně cipralex a cítím se lépe..i když se pořád pozoruji. Bojím se ho brát dlouhodobě aby nevznikla závislost a já bez něj pak nemohla existovat...jaké máte zkušenosti s vysazováním vy?? a po jaké době??

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 194 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolesti zad mohou mít mnoho příčin. Na co si dávat pozor?

V dnešní době bychom asi těžko hledali někoho, koho by sem tam nepotrápily bolesti zad. Bolest zad může mít různé příčiny, poměrně často si za ně můžeme sami. Pokud nás tyto problémy trápí opakovaně, jedná se o jasný signál organismu, že dlouhodobě a systematicky děláme něco špatně.

Srdeční infarkt se může kdykoliv opakovat. Jak mu předejít?

Srdeční infarkt neboli infarkt myokardu lze zjednodušeně definovat jako úmrtí části srdečních buněk, vzniklé na základě náhlého uzávěru nebo výrazného zúžení věnčité (koronární) tepny, která zásobuje příslušnou oblast srdce. Souhrn opatření, která mají vést k tomu, aby nemocný po prodělaném infarktu či příbuzné chorobě byl co nejméně ohrožen rizikem opakování, nazýváme sekundární prevencí.

Testování na Alzheimerovu chorobu v ordinaci praktického lékaře

Mnoho lidí si myslí, že právě ztráta paměti, stejně jako Alzheimerova nemoc, patří nevyhnutelně ke stáří. To ale není pravda, pokud se tato nemoc včas diagnostikuje a léčí, je šance, že pacient zůstane déle samostatný.

Revmatoidní artritida: moderní léčba vrací pacienty zpět do běžného i pracovního života

Revmatoidní artritida, postihuje až třikrát častěji ženy, je to zánětlivé onemocnění, které vede dokonce k nevratnému poškození chrupavek a kostí kloubů a doprovází ho chronická bolest. Většina pacientů končí v invalidním důchodu, podstupují operaci totální endoprotézy či doživotně nemůžou hýbat zápěstím. Tím, že je možné nasadit biologickou léčbu ještě před nevratnými změnami kloubů je ohromná výhoda pro systém a hlavně samotného pacienta. Účinná léčba sníží aktivitu nemoci a výrazně se zlepší kvalita života ve všech jeho oblastech.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.