Inzerce

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ywet

Cipralex beru 5týden a zatím žádnézlepšení spánku nenastalo,naopak mám pocit neklidu,jsem strašně unavená a celý den se mi motá hlava.Před 4 dny se objevil otok obličeje,oči mám jak pulec,ruce mě brní,celkově jsem na tom hůř,dnes vysazuji.

Dědek

Ywet, potíže budou od chlamydie pneumoniae, užívej bylinky lichořeřišnici , šišák a další ,najdeš na netu

Ywet

Nechápu co má užívání Cipralexu společného s chlamydií.

Dědek

ty potíže co popisuješ odpovídají chronické chlamydiové infekci

Ywet
1x

To se mi moc nezdá,tyhle problémy začaly až když jsem začala brát Cipralex,včera a dnes jsem si ho nevzala a je mi lépe,tolik se nemotám a otok obličeje trošku zmizel.Tak teda nevím.

Janina

Vysadit léky bez rady lékaře a myslet si,že si tím pomohu,je největší blbost.Nedělej to,sama sobě uškodíš.Dnes je na trhu tolik léků proti depresím,že lékař musí najít ten pravý a pak je život balada.Pokud se psychiatr brání léky změnit,tak je nutno vyměnit psychiatra.Vím,že je to složité,ale je nutné dodat si odvahy-volat a zjišťovat!Určitě se to podaří.Zdravím a držím palce!

Renata

Ahoj, beru od července 2012 cipralex a dá se říct, že mi docela sedl.Ale teď jsem byla asi týden dost nachlazená, možná to byla taky nějaká slabší chřipka, no a jako by mi teď přestával účinkovat.Nejsem vyloženě v depresi, ale zase mám ten pocit útlumu a napětí v hlavě. Mělo to někdo z vás taky tyhla stavy po, nebo při nemoci?

marfy
1x

můžu potvrditvše už uvedené....nevolnosti až zvracení, bolest žaludku, nespavost, ztráta erekce, kterou doktorka řešila, ale stejně nyní nedosahuji orgasmu.Nějaké výrazné zlepšení v problému depresí nenastalo, uvažuji, že s tím skončím, beru ho 3 měsíce

Dědek
1x

užívej bylinné exrakty , bude to CPN , ale ta se dá jenom zaléčit , poděkuj doktorovi

K

Mám cipra teprve třetí den, není mi vůbec dobře, úzkosti a pocity paniky mám skoro celý den. Určitě to vydržím, jak tady píšete. Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo z Vás srdeční aritmie, zvlášť v klidivém stavu, já to mám ráno jak se probudím, po chvíli na mě sedne děsná úzkost a srdce mi začne nepravidelně bít, když se na to přestanu soustředit tak to přejde, ale po chvíli se začnu zase kontrolovat a objeví se to zas... EKG mi dělali před čtyřmi dny a to bylo OK, ty aritmie už mám několik let a vždycky to byla jen chvilková záležitost při úzkosti. Teď je to podstatně horší. K tomu mám problémy s krční a bederní páteří, bolesti na levé sraně hrudníku - žebra, šlachy, svaly, brnění v levé ruce, od těch žeber mi to vystřeluje až do loktu. Čeká me rehabilitace, na neurologii samozřejmně na nic nepřišli, prostě je to pry vše od těch nervů. Roky jsem si myslela, že to zvládám, ale zbytečně jsem dělala hrdinu...

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

K

Testy na chlamydie byly negativní.

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Emilim
1x

Tie iste problemy mam aj ja- bolôesti v od krcnej chrbtice, krize, nohy ma ledva nosia a to srdce tiez len uteka, keby som si nedala tabletku na znizenie tepu, tak by som bola az slaba, ani dychat by mi nedalo- to su vsetko nervy. A ja mam aj vysoky tlak- aj ocny sa mi zvysuje. Beriem noveril a po nom mavam take ubolene oci, a este beriem amitiptylin a lexaurin- ten je dobry na to srdce. Ale som taka spomalena aj v praci, ledva sa rozkyvam a rychlo sa unavim. Beriem amitriptylin 1 na noc a rano noveril a na noc lexaurin. Bez lexaurinu ani nezaspim, aj ked budem jaka unavena.

Aja p
1x

......pro K měla jsem také aritmie, hlavně v noci teď beru ISOPTIN 1 x ráno a je to dobry. Hlavně vydrž stím Cipralexem, je mi úplně nepopsatelně líp. Skutečně se cítím jako zdravý člověk, ale jak jsem psala ty začátky byly snad horší než celá depka přeji všem hodně úspěchů v léčbě A

agent V4C

K

Pochybuji že byste měl pravdu. Pokud by to bylo tak jak říkáte, dnešní medicína by znala zcela jistě způsob jak ty Vaše schované chlamydie rozpoznat.

K

Děkuji za odpověď, já mám ještě na zklidnění Neurol, ten nejslabší, když mě to popadne - obvykle večer když jsem už v klidu nebo ráno polehávám v posteli a vezmu si ho, tak se to srovná, ale než zabere tak je to docela děs. Většinou to nastane pokud se rozčílím nebo mě něco rozruší. Pak chytám uplnou paniku a nejde to "vypnout". To mě asi trápí nejvíc no, že nemám nad sebou kontrolu. Teď mám za sebou týden 1/2 Cipralexu 10mg, zítra poprvé beru celou tabletku. Snad mi nebude ještě hůř :-), to bych si musela vzít dovolenou a zavřít krám.

lucka
1x

Ahoj K:-)znám to a vim jak ti je.......bylo mi stejně jestli budes chtit napis mi na mail popovidame Lucastar1@seznam.cz

Katka
1x

WIKI

Beru cipralex 3 měsíc a strašně se mi klepou ruce,nemůžu se skoro ani podepsat ani najíst,má někdo taky tento problém?Cipralex mi byl předepsán na deprese spojené s nespavostí k tomu beru na noc Mirzaten.Žádná úleva nenastala a spánek je na nic.Nevím jestli má cenu pokračovat s užíváním těchto léků,když ani po 3 měsících nenastalo žádné zlepšení,spíše naopak.

IVANA
1x

Ahoj lidičky.Moc potřebuji radu.Trpím agorafobií s pp 21 let. Beru cipralex už asi 40 dní a je mi čím dál hůř. NEDÁ SE TO VYDRŽET. Myslíte,že mám šanci a cipralex ještě zabere? Napište mi prosím! novotni68@seznam.cz Děkuji Ivana

Venca

Po cipralexu se mi ulevilo, ale bývá mi nevolno.

Dana

Nemuzu uverit tomu kolik vas je na Cipralexu. Cetli jste si nekdy pribalovy letak do konce, dali cipralex do googlu apod.? Vedlejsi ucinky jsou natolik vazne ze muze dojit k sebevrazde! Obrovsky farmaceuticky business je s antidepresivama. To ani jednomu z vas nezalezi na vasem zdravi a bezpeci? Premysleli jste nekdy sahnout po prirodni lecbe, naucit se relaxovat, zajit si casteji do prirody, na jogu, rozvrhnout si praci tak aby jste stihali apod.????? Brat Cipralex je doslova "zacatek konce". Premyslejte o sobe, vzit si tenhle nebezpecny lek neni tezky. Tezsi je najit jinou cestu, a ja doufam, ze ji najdete, protoze se vyplati......

Nováček

Paní Dano a přemýslela jste nad sebou vy ? Vážne nemocní jistě potřebují vaše povzbuzení v léčbě . Třeba mě Escitalopram pomohl do té míry že mohu alespoň někdy radovat . Vy paní Dano jste těžkou depresí nikdy netrpěla jinak by jste nepsala takové články na veřejném místě . Vy si pletete lidi s depkou a lidi s depresí . Člověk ve fázi středně těžké deprese nebude civčit vaši jógu a ani nebude přemýšlet nad chozením do přírody :) . Je mě vás docela líto třeba to myslíte dobře ale škodíte . S pozdravem ...

jakub

Vazena Dano, pokud tohle napisete, je videt, ze o agorafobii nic nevite, ja beru tento lek a uplne mi zmenil zivot - nepiste to sem, branite tim nemocnym lidem najit novou-lepsi cestu zivotem !!! Pro me jste PEKNA KRAVA !!!

Karel
1x

Vážená pani když nevíte očem píšete tak o tým nepište a pište třeba si Babišem

Dana
1x

Pane Novacek, mate na to jiny nazor a vyvracet vam ho nebudu. Jen par lidi znam co meli brat cioralex a zvolili jinou metodu a ted jsou stastni lidi, tak stejne znam lii s rakovinou, kteri nechteli podstoupit chemoterapii s leceni tim nejkrutejsim zpusobem a jsou v naprostem poradku. Takze ja jsi sem velmi jista, ze cipralex nikdo uzivat nemusi at uz v lehkem ci tezsim stavu. Samozrejme, ze vam Cipralex oomuze a ulevi se cloveku, to je mne uplne jasny, jenze na druhou stranu skodi organum ve vasem tele v cetne mozku. Je na kazdem jak se rozhodne. Ale ja jsem si 100% jista, ze takova pulka z vas Cipralex vubec nepotrebuje. Vcetne meho bratra, kterymu to doktor predepsal a my jsme mu ty leky vyhodili a rozmluvili. Je v naprostm poradku, mel extremni vytizeni a nezvladal to doma a celkove. Rozvrhl si den a praci jinak, pomohlo se mu a vubec Cipralex nepotrebuje, najednou panicka porucha u neho neexistuje. Zacal chodit i na jogu, o ktere predtim nechtel ani slyset vubec neni pruzny clovek a je stydlivy. najednou z toho sileneho shonu si udelal cas zajit tam dvakrat tydne. Tak i tak je na kazdem jak se rozhodne.

jakub

JSTE MIMO MISU DRAHA !!!

Aja p
1x

Nevim paní Dano ale já jsem chodila a chodím na jogu, i do přírody ale bohužel jsem na cipralexu a jsem vděčná, že mi pomohl. Také znám člověka, který odmítl jít na chemy a bohužel skončil špatně. Vy jste asi i člověk který odmítá očkování u dětí a máte pocit že všechno zvládnete sama asi jste šťastný člověk. Bohužel ne všichni jsou na tom tak jak vy

Lada
1x

Ahoj beru 20tabletu a zatím nic moc,ted mám strach ,nervozitu,vždycky je to ráno ,když se probudím a pak jsem sama doma,takže celé dopoledne,je to hrůza,vůbec mi to nepomáhá,bud to mám krátkou dobu nebo nevím,nejsem trpělivá díky za radu

Nováček

Paní Lado 20 tablet je opravdu málo naopak lze usoudit že ty první týdny se stav ještě horší .Ještě setrvejte daleko delší dobu . Kdyby se vám stav opravdu nelepšil ani po 3 měsících určitě to konzultujte s vaším lékařem .

Lada

Děkuji jéžiši to musím čekat takovou dobu,Ach jo.A pomůže to i na to,když mám ,když ráno vstanu tak se mi hlavou honěj všelijaké myšlenky,pak mám strach,nervozita,neklid,úzkost,pomáhá to i na tohle i na ty myšlenky?Mně se ani nechce mezi lidi a do obchodu.

Aja p

Fakt vydržte. Mně se ty stavy taky ze začátku zhoršily ale pak pohoda. Je pravda, že do dneška mívám v noci spoutu snů ale vždycky moc pěkných.Držím palce

Lada

Děkuji za útěchu,tak vydržet,dnes to ráno zae to bylo ošklivé

V

Ahoj, začal jsem brát Cipralex, mám rozvodové starosti, hodně pracuju, stres a tak, před týdnem mě dost rozrušila hádka se ženou, šel jsem na pivo (5malých z plzně a 5 zelených) což je pro mě málo obvyklé, moc nepiju, ale nijak výrazně jsem se neopil, v noci mě vzbudil nával zle od žaludku a omdlel jsem, pak jsem usnul a ráno na WC to stejné, pokousal jsem si jazyk, následně obvodní lékař, EKG v pořádku, mám trvale nízký tlak, byl jsem poslán na neur.-EEG, výsledky zatím nevím, krev v pořádku. Ůdajně šlo o dehydrataci spolu s úbytkem cukru a v kombinaci stavu po stresu, tak jsem to nějak hodil za hlavu. Dr.mi napsal Cipralex, beru ho pátý den, nežádoucí účinky jsem nijak nezjišťoval (někdy je to lepší aby si je člověk nevsugeroval) až do včerejšího večera kdy jsem seděl u známých na zahradě, už byla tma a najednou mi začalo mravenčení v nohou, postupně po těle a pocit paniky že na mě jde omdlení, tak jsem odešel opodál, sedl si na trávu a za chvíli OK. šel jsem se napít vody, vrátil se a za chvíli znova! Tak jsem se vypařil, šel domů a cestou zase za chůze mravenčení, už jsem hledal místo kam sednout,došel jsem domů a tento stav ještě asi 8krát u TV! pak jsem šel spát, od té doby nic! Může to být vedl.účinek? Na té zahr. před tím stavem jsem měl asi dost silné kafe, zákusek a dvě malé piva 10 st.jěště napůl ředěné s limo! Mohla to být náhlá změna tlaku?(mého, nebo i přírodního,přišlo prudké ochlazení a déšť)

Emilim

to co opisujete, mravencenie a tie nevolnosti, to je vsetko psychika a na nervy neni dobre pit silnu kavu, co najmenej kavy. To su len take naznaky, ze odpadnem, moze to byt aj z cipralexu. Tieto lieky na nervy maju velmi zle vedlajsie ucinky. Ja nemozem uzivat tieto lieky. Beriem na depresie uz velmi stare, 50-rocne AD. Jedine tie mi zabrali-amitriptylin a lexaurin. Beriem ich uz 13- sty rok.

Milan

pro V: Stalo se mi něco podobného - doktorka mi řekla, že to mohl být nejspíše projev epilepsie. Zkuste jít nejprve touhle cestou...

MARČÁK

Dobrý den,máte někdo zkušenost s Cipralexem a k tomu alkohol,třeba jen pivo?Beru Cipralex 20mg ,včera jsem si dal 3 malé desítky a opice jak z praku.Nevím zda to je léky nebo počasí?

V
1x

Tak jsem měl jeden celý 1 den klid, bez mravenčení nebo nějakého náznaku, byl jsem celý den doma a včera jsem šel asi 500m a najednou mě začly pálit chodidla, za chvíli mravenčení a musel jsem si sednout na lavičku, po chvíli klid. Žádné kafe, alkohol, změna počasí, to byly indikátory na které jsem sázel, že mohly mít vliv na předchozí události. Jel jsem i kousek vlakem ve stoje a nic, zbytek dne nic! Mám obavy se někam vydat, ale nemyslím že bych si to přivodilm psychycky, když to přijde zrovna jsem myšlenkama úplně jinde a když na to myslim tak sice mám trochu obavy, ale nějak to přejdu, nikdy jsem to neměl, asi to opravdu bude z Cipralexu. Já vím, hlavně vydržet první týdny! Máte nekdo podobné zkušenosti?

Emilim

Pre V Tie stavy ,ktore opisujete, je vedlajsi neziaduci ucinok cipralexu. Tie AD sposobuju taketo stavy. A uz vam je dobre? beriete cipralex nadalej?

Lada
1x

Jj pocit pak na omdlení to je prý psychika,beru také cipralex 10 mg.a není to ještě ono tak nevím,ale dneska je mi líp,akorát ty rána jsou hrozné

Janča

Ahoj lidi,pracuji v obchodě jako vedoucí.Před nějakým časem nám šéf dal všude kamery.Od té doby mám strašný stavy na hrudi úzkosti,špatně se mi dýchá nemám radost z ničeho.Dnes už mě bylo špatně,tak jsem zašla za lékařkou a ta mi napsala CIPRALEX.Vzala jsem si půlku dnes ráno a nic necítím asi na hodinu jsem usnula.Budu sem psát každý den,jak mi je.Tak doufám,že to nebude tak hrozný.Pá všem kdo bojuje

Lada
1x

Ahoj Jančo ,jak dlouho to bereš?A jak ti je?

Janča
1x

Ahoj Lado,je to lepší mi připadá.Dnes jsem druhý den na cipralexu. Nikdy před tím jsem A.D. nebrala.Měla jsem velký strach ,jak to mojee tělo příjme.Hodně lidí tu píše pravních čtrnáct dní hrozných.Ale já zatím dobrý-tak uvidíme.

Janča
1x

Ahoj tak druhý den na léku.Docela dobrý v noci jsem spala.Celý den jsem byla v pohodě-připadá mi, že i ta úzkost je nějaká menší.Tak zítra zase napíšu pá všem a držte se

Janča

Ahoj tak druhý den na léku.Docela dobrý v noci jsem spala.Celý den jsem byla v pohodě-připadá mi, že i ta úzkost je nějaká menší.Tak zítra zase napíšu pá všem a držte se

Janča
1x

Ahoj třetí den na cipralexu .V noci jsem nespala bolela mne noha a nemohla jsem usnout i když jsem byla unavená.Ráno mě bolela hlava a celý den jsem jak po opici.Moc nejím,nemám chuť na jídlo.Snažím se myslet na něco jiného a né na můj zdravotní stav.Pořád si říkám jaké by to bylo krásné aspoň chvíli zažít pocit štěstí,radosti.Něco plánovat ,doufám že to příjde za nějaký den.Pá všem .

Nováček
1x

Jančo vydrž pár týdnů a uvidíš . Ne každému je zle na začátku naopak většina lidí to zvládá fajn . Držím ti palce

Aja

Ty pocity slabosti v nohách jsem měla taky, ze začátku léčby. Bála jsem se chodit po ulici, díky bohu odezněly. Sem tam si dám trochu červeného vína a nedělá mi to nic. Ale na někoho to vliv mít může, lékařka mi říkala , že to u někoho může znásobovat hladinu alkoholu.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 293 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolesti zad mohou mít mnoho příčin. Na co si dávat pozor?

V dnešní době bychom asi těžko hledali někoho, koho by sem tam nepotrápily bolesti zad. Bolest zad může mít různé příčiny, poměrně často si za ně můžeme sami. Pokud nás tyto problémy trápí opakovaně, jedná se o jasný signál organismu, že dlouhodobě a systematicky děláme něco špatně.

Srdeční infarkt se může kdykoliv opakovat. Jak mu předejít?

Srdeční infarkt neboli infarkt myokardu lze zjednodušeně definovat jako úmrtí části srdečních buněk, vzniklé na základě náhlého uzávěru nebo výrazného zúžení věnčité (koronární) tepny, která zásobuje příslušnou oblast srdce. Souhrn opatření, která mají vést k tomu, aby nemocný po prodělaném infarktu či příbuzné chorobě byl co nejméně ohrožen rizikem opakování, nazýváme sekundární prevencí.

Revmatoidní artritida: moderní léčba vrací pacienty zpět do běžného i pracovního života

Revmatoidní artritida, postihuje až třikrát častěji ženy, je to zánětlivé onemocnění, které vede dokonce k nevratnému poškození chrupavek a kostí kloubů a doprovází ho chronická bolest. Většina pacientů končí v invalidním důchodu, podstupují operaci totální endoprotézy či doživotně nemůžou hýbat zápěstím. Tím, že je možné nasadit biologickou léčbu ještě před nevratnými změnami kloubů je ohromná výhoda pro systém a hlavně samotného pacienta. Účinná léčba sníží aktivitu nemoci a výrazně se zlepší kvalita života ve všech jeho oblastech.

Patní ostruha - léčba vyžaduje trpělivost

Patní ostruha patří mezi poměrně častá onemocnění dolních končetin. Projevuje se bodavou bolestí paty nejen po velké fyzické zátěži ale i po období odpočinku. Pata může být bolestivá i na dotek, oteklá či zabarvená do červena. Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, při jejíž léčbě je zapotřebí trpělivost.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.