Inzerce

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kača
5x

tak doktorka mi cipralex nechala a zdá se že začíná zabírat, děsivé myšlenky pomalu ustupují....sice to není ještě ono ale už je to podstatně lepší....vysvětlitla my že ty myšlenky jsou vyvolané tou PP kterou trpím a že je to pouze strach a ten může vyvolat i takové myšlenky.14 dní jsem brala jen půlku a už to začalo být celkem fajn ale jak jsem přešla na celou tabletku tak se to trochu zhoršilo ale už je to zas přijatelné...úzkostné stavy a strach mám jen ráno a pak v průběhu dne už na nic špatnýho ani nemyslím a je mi fajn..zase se můžu věnovat dětem a to je príma!!!doufám že už to bude jen a jen lepší...přeji všem aby měly dostatek odvahy se s tím poprat a vydržet...bude líp!!!

Jana
1x

Já jsem ti to říkala že to pomalu ustoupí já jsem už v pohodě teď mi doktor napsal dokonce rehabilitace a na podzim jdu zase na rehabilitace

makí
4x

ahojky všem ...beru cipralex 2tbl.ráno...už se to nedalo vydržet,nevěděla jsem co se se mnou děje...pořád děsivé myšlenky a neměla jsem chuť žít,stále jsem myslela na to že nechci žít...no prostě děs...a to podotýkám že jsem byla rok na marodce,2x v léčebně a nic mi nepomáhalo...ted mám pocit že po 2 dnech co ho beru je mi malinko líp...dokonce jsem upekla koláč...dřív jsem jen chodila od ničeho k ničemu a bylo mi hrozně zle...jen mě mrzí že okolí to moc nechápe,člověk vypadá normálně,dokonce i hezky a přitom má takové potíže...tak snad mi pomůže,proto si to tady čtu jak jsou na tom jiní...

J´íťa
1x

Ahojík, všechny zdravím, já jsem 6. den na Cipralexu, přijde mi, že se u mě zhoršuje zmatenost, zvyšuje neklid, bolesti hlavy a únava, špatné sooustředění, roztěkanost, prosím, kdo měl podobné nežádoucí účinky ať se prosím ozve, a kdyžtak jak je řešil, jsem teprv na půlce a nevím jestli mám snížit na 1/4??!Mám strach aby to zabralo, v září mám dělat důležitou zkoušku, -:( a ještě má někdo zkušenost cipralex + dithiaden??!

kača
2x

ahojky vím čím procházíš měla jsem to taky...musíš to vydržet, vím že je to nepříjemný ale zatni zuby a zvládni to!hlavně dávku nesnižuj...máš za sebou teprve týden, ke konci druhýho týdne už bude líp uvidíš...já jsem tyhle dny jen přežívala, bylo to hrozné, ale hrozně důležité je že chceš!!!chceš se s tím poprat a zvládnout to...ono se to nezdá ze začátku ale dost ti to ulehčí situaci...já jsem na cipralexu 3.týden...teprve týden beru celou tabletku předtím jsem brala půlku a zdá se mi že den ode dne je to lepší...

kača
1x

Ahoj Jani a rehabilitace na co?

Jana
1x

ahoj Kači mám skřiple nervy v nohách a v rukach tak mně poslal na hydrogalvan v překladu budu se koupat a budou mi poušťet elektriku do vody a by se mi ty nervy uvolnili ale jinak se citiím uplně super včera jsem byla na prohlídce u doktora a říkal že jsem uplně jiná než jsem k němu přišla poprvé že ty změny jdou vidět a jak za ním přijdu za dva měsíce řikla že zase budu lepší tak se zase ozvi

kača

tak to je dobře že je ti tak skvěle!hlavně ať to vydrží...ty jsi začala cipr.brát z jakého důvodu?jestli chceš písni na icq....

Kača

protože jsem se začala třepat a chodily na mně ataky

kača

taky jsem to ze začátku mívala, teď už ani tak ne,ale bylo mi špatně myslela jsem že umřu, nechápala jsem pořád z čeho to je když jsem měla veškeré výsledky od dr dobré...

Jana
2x

já mám taky dobré výseldky,ale pracovali s namá nervy mě teď nic nerozháže,nerozčilí.Jsou to nervy teď jsem v pohodě

Ali
1x

Mali ste niekdo po cipralexe pocit jako na tripu? ne halucinace, ale divne barvy, zvuky, zmatenost? Beru 5mg 10dni.

kača

a jak dlouho už ho bereš?mě se zdá jako by se to trochu začlo zhoršovat...začala jsem mít hrozný sny,ale někde jsem četla že to může u toho být no ale když už ho beru měsíc tak snad ty vedlejší účinky by měly odeznít a né se objevovat

Jana

já jsem v pohodě mi nežadoucí učinky všechny vymizely ani nevim že tu tetani mám

kača

Ahoj Jani tak jsem byla u doktora a vysadil mi ho...byla jsem u něj asi hodinu a řekl mi že proč už jsem ho nevysadila dávno, že je mi mnohem hůř než předtím co jsem ho brala.řekl mi že se to stává vzácně ale paradoxně na mě ten lék měl úplně opačný vliv než by měl mít.bohužel stává se to...

ali

Kači, presne to iste som mala aj ja, dala mi namiesto toho Coaxil. Tebe čo?

Jana

Ahoj Kači tak co teťkom bereš a jak ti je, tak to tě lituji mě ten cipralex pomohl ,jakto místo toho aby ti to pomohlo tak ti to ještě přihoršilo tak se drž

Kača

ahoj Ali mě zatím nedal nic...já coaxil brala předtím ,ale ke konci byl účinek jako by už slabší a proto jsme přešly na cipralex...na zlatej coaxi s tím jsem v podstatě neměla žádný problémyl...prožívala jsem muka u cipralexu...šílenej strach z toho že bych si mohla chtít něco udělat, strach že bych mohla chtít udělat něco dětem přitom bych jim i sobě nikdy neublížila, měla jsem pocit jako bych se opravdu zbláznila...teď mám brát cipralexu týden jen půlku a pak ho úplně vysadit, za tři týdny mám jít k dr a pak se domluvíme co bude dál...a jak působil cipralex na tebe?

ali
1x

brala som 5mg dva tyzdne, prve dni bolesti hlavy a pocit na zvracanie skoro cely den. to po par dnoch preslo, ale zacala som sa potit, mala som zvysenu teplotu, videla som vsetko strasne farebne a ostro. citila som sa ako na tripe. a potom sa pridala vyssia uzkost a depresie, pocit nezmyselnosti vsetkeho, aj tie pocity na samovrazdu, na co som doteraz nikdy nemyslela, nech mi bolo hocijako nanic. teraz mam prejst na coaxil, ale hrozne sa bojim, co to zase urobi.

Kača

a kolik toho coaxilu budeš brát?já brala tři denně a bylo mi po něm fajn...já bych se coaxilu nebála, já sem v podstatě ani nevěděla že ho beru a je to vážně dobrý lék...nemusíš se bát..pokud ucítíš nějaký nežádoucí účinky tak běž k dr....a není nic jednoduššího než ho prostě vysadit když ti nebude sedět...

ali

diky za povzbudenie... mam 1-0-1. potom napis, co ti daju namiesto cipralexu, som zvedava.

Jiří
1x

Dobrý den,začal sem brat cipralex a v pátem týdnu mě začal bolet kotník a natekl zničeho nic.V letáku jsou popsane vedlejší účinky otoky nohou a rukou.Stalo se vam to někomu?Děkuji.

Alen
3x

Já užívám Cipralex 1,5 roku a vedlejší účinky tohoto léku se u mě projevily v plné míře - otoky nohou - od kotníků dolů, ale i ruce od zápěstí, i kolena. Dále silný otok rtů a obličeje - musela jsem být hospitalizovaná. Dále neustálý pocit ucpaného nosu a voda, co mi stéká zadem do krku, křeče v břiše, průjem a zácpa, také plynatost, bolest kloubů a svalů, silná únava, teplota, mdloby, závratě, velmi silné pískání v uchu, nadváha 20kg, velmi živé dlouhé sny, až se chcete radši probudit, stále se potím, poškozená játra..... Takže příští týden jdu k lékaři a chci, aby mi ho vysadil. Pokud nejde skutečně o život, je lepší ho nebrat - doktoři teď rádi předepisují antidepresiva na všechno - je to taková móda, bohužel jsou jedinci, kterým vyloženě škodí - já jsem jednou z nich. Tak se drž.

Jana
3x

Ahoj všichni, Já a cipralex po 3,5 roku? Vedlejší účinky se mi objevily taky ,ikdyž na hospotalizaci to nebylo. Cvičení zbytečné,kila dolů nešla, ucpaný nos a rýmou, tenzní bolesti hlavy se zvracením, bolesti a tuhost svalů, které asi přetrvávaly od úzkosti nadále. Ale pryč záchvaty paniky, docela slušný spánek, zkrátka život k žití i ve společnost,normální rodina.Ikdyž u obvodního je pak i obyčejná angína z nervů. Končila jsem na jaře dávkou co 2. den 1/2. A tak jsem zkusila vysadit,/ podle lékaře psycho ano zkuste uvidíme/. Vydržela jsem do konce prázdnin.Ikdyž jsem měla synovu maturitu, zkoušky na vysokou, podezření na nádor u maminky a přestavbu podkroví, celý půl rok jsem byla štěstím bez sebe.Protože JÁ TO ZVLÁDLA ! Omyl stačila jedna větší hádka kvůli prkotině a během 14 dní přestávám spát, panické ataky a křeče,špatné polykání jsou zpět.Nějaké kila sice dolů. Ale OTÁZKA ZA VŠE - přejdou stavy samy nebo to bude horší.Poprvé mi trvalo 5 týdnů než Cipralex zabral. Vzdát se sexu, postavy, přijmout zdravotní rizika,které určitě dlouhodobě budou.Zkusit alternativu -jógu,homeopatika, Bachovy kapky? Nebo se smířit psycicka i fazicky s celoživotní léčbou . Máte ještě někdo zkušenosti s vysazením léku?

anna
1x

Dobrý den zaujal mně váš příspěvek, a vím co vás trápí. Deprese následná léčba atd... . Já jsem se léčila na deprese 2 roky , nyní jsem v pořádku a moc dobře si uvědomuji příčiny a následky této nemoci. Dostala jsem se na velmi zajímavou přednášku vědecké rady lékařů , kde mluvili o tom a jak a proč deprese vznikají!!!! Moc bych si přála aby tuto možnost využili všichni lidé a hlavně aby o ni věděli. Jde o to , že vše závisí na naší imunitě! Jakmile jeden hormon v těle není v symbioze s druhým, tělo je neseřízené a lékaři jej přirovnávají k automobilu kde neseřízené auto nemůže fungovat! Tak i náš organismus pokud není v harmonii nemůže nastavit samoozdravný proces který mu byl přírodou dán. Je potřeba upravit vnitřní prostředí , vyvážit stravu a hlavně posílit imunitu. Mně se tohhle podařilo. Díky úžasným produktům jedné absolutně vynikající nadnárodní společnosti ! Informací je hodně a o všem se tady rozepisovat v této chvíli je velmi náročné. 723 251 347 ANNA. h_gr@email.cz ráda odpovím a poradím , popřípadě osobně. držte se !!! život je krásný a každý život je dar. I ten VÁŠ

jana s
1x

??? Připadá mi to, že jste od konkurenční firmy :))-..ne, vážně..slova pokud nejde o život nebrat, jsou zavádějící a extrémní. Mě moc pomohl, mohu DOPORUČIT užívat, ale nebudu jako vy psát rozhodně ho musíte všichni brát...uvědomijete si, že tak můžete vzít šanci pacientům, kterým by pomohl???všechny léky učinkují individuálně..takže navíc i když z kraje můžeme prožívat nepříjemné vedl. účinky, ve velké míře potom zmizí..

adka

strasne sa bojim uzivat liek,ked som si precitala neziaduce ucinky,velmi mi to nepomohlo,uz tyzden mi stoja na policke,kazdy vecer si hovorim,ze od nasledujuceho dna ich zacnem uzivat,ale strasne sa bojim,,,,,, trpim panickou poruchou,nie je to nic prijemne,ale ani tie neziaduce ucinky ....najviac sa bojim tych samovraz. ucinkov... mam skoro @ rocne dieta a bojim sa,ze sa nieco stane,ked budem na liekoch

Kača

ahojky neboj se nestane se nic...já jsem se toho hrozně bála taky, mě sice ty léky nesedly ale pokud to nezkusíš tak nebudeš vědět jestli tipomůýžou nebo ne...vím čím procházíš já mám pp taky, mám dvě děti a je to boj.zkus to už jen kvůli té malé...pokud se ti tyhle myšlenky objeví tak dojdi k dr a poraď se s ním...tyhle myšlenky se objevují spíš u těch co trpíí depresí , né u panikářů...zkus to, pokud tinesednou není nic jednoduššího než je zase vysadit!věř mi!!!vím co říkám

adka

dakujem za podporu....tiez si vravim,ze ked to neskusim,nic nezistim....ale strach je silnejsi ako ja cela....potom napis co to so mnou spravilo...teda,ak sa vobec odhodlam,si dat liek....

adka

este sa ta chcem nieco spytat,ak nechces,nemusis mi odpovedat.... ako u teba zacala pp a jej priebeh< budem rada ak odpises,ja sa nemam s kym porozpravat o pp

Kača

o pár stránek do předu jsem tam psala svoje icq číslo tak se připoj anpíšu ti to. jo?bylo by to tady na dlouho

dantes07@seznam.cz
4x

JESTLI BERETE CIPRALEC NA STAVY UZKUSTI JE DOBRE HO ZE ZAČATKU SKOMBINOVAT S NEUOLEM NEBOT CIPRALEX ZABIRA AŽ PO 2-4 JSEM SE STAVAMA UZKOSTI V NEMOCNICI UZ TYDEN A DAVAJI MI 0,5 NEUROLU RANNO ODPOLEDNE VECER A 10MG CIPRALEXU RANO A CITIM SE DOBRE DOPORUČUJI SE PORADIT S PSYCHOLOGEM NEBO PRAKTICKÝM KÉKAŘEM HODNĚ USPĚCHU V LEČBĚ ...JIRKA

Háňa
6x

Ahoj všichni, koukám, že zkušenosti s Cipralexem tady má dost lidí.. :) no přidám se k debatě.. Je mi 23 let a trpim depresemi již 4. roky. Už se to nedalo vydržet, tak jsem se po 2 letém přemlouvání rozhodla, že vyhledám pomoc a paní doktorka mi nasadila Cipralex. Nyní mám za sebou 2 měsíce užívání a musim říct, že se cítím lépe. Co se týče psychicky. Dalo by se říct, že se ze mě stal tak trochu flegmatik..už si tak nedělam starosti s věcmi kolem mě, neřešim se tolik a když jo, tak to hned přejde.. Prostě si užívam života a je mi fakt skvěle :) nesrovnatelné s tím, co bylo předtím.. V klidu spím, nebudím se, můžu usnout úplně bez problémů. Ohledně sexu - chuť byla ze začátku menší, až žádná, ale teď už se to nějak stabilizovalo a nemám s tím problém. A co se týče orgasmu - řekla bych, že sem na tom líp, než dřív :D Jinak jedinou nevýhodu vidím v tom, že přes den jsem unavená, kolikrát bez energie, pozoruji na sobě, že práci nedotáhnu do konce a občas jsem líná i vnímat..takže dost věcí jde mimo mě..tak nějak je prostě nezachycuji.. Jak jsem se tu dočetla, možná bude lepší brát Cipralex na noc, ale kdo ví, co to udělá s mým spánkem... Takže všem, kdo užívají nejen Cipralex, přeji aby jejich život dostal zpátky směr, co měl dřív a aby se vrátili zpět ke svému starému já, jako se to doufám jednou podaří mě, na furt a už bez léků.. Přeji vám všem hodně úspěchů a pevné nervy ;) Zdraví Háňa..

Cmndr
1x

Ahoj, beru Cipralex teprve třetím dnem, jednu tabletku ráno 10mg. Pak odpoledne další dvě. Do toho ráno, odpoledne a večer 1mg Neurolu. Dostává mě to do zvláštního euforického, avšak apatického stavu. Těžko popisovat. Myšlenky na sebepoškozování jsou pryč, ale mám menší problémy s koordinací pohybů, krátkodobou pamětí a co se týče sexu tak není problém s potencí ani chutí, nicméně nemůžu dosáhnout orgasmu. Někdo tu psal, že to je fajn ... hmm, no, pro partnerku možná, ale pro mne rozhodně ne. Nicméně pokud mě něco externě nevzrušuje, tak sám o sobě nějaký deficit nebo frustraci nepociťuji. Spím dobře. Nemůžu než doporučit, avšak jak jsem psal, holt ten sex, no ...

Cmndr
1x

Cipralex jsem vysadil ale jen na Neurolu jsem jak tělo bez duše, takže na nabuzení budu muset požádat psychiatra něco jiného. Jinak mám teď těžké deprese takže třeba teď mám v sobě 30mg Neurolu, fajne, nechápačka, jen nechci vidět tu odvykačku. Kdo by chtěl probírat cokoli ohledně týhle medikace, můžete psát na cmndr(zavináč).cz

Cmndr

40mg ...

Cmndr

50mg...

Cmndr

70mg...

Cmndr

80...

Háňa
2x

počkej počkej! ty se chceš předávkovat antidepresivama nebo máš tak silnou depku, že si bereš další a další a další.....?????

Háňa

Ahoj všichni.. Tak jsem po dohodě s doktorkou začala brát Cipr. na večer, abych mohla přes den fungovat.. Ze začátku jsem měla potíže usnout, teď už je to ´lepší´. Jen ale asi nezabírají tak, jak mají.. začínám se cítit zase mizerně a myslím, že se to bude ještě stupňovat.. Mrzí mě, že ty léky nezabrali tak, jak měli, kort po přečtení všech vašich kladných reakcí a příspěvků.. Škoda..budu muset kontaktovat lékařku a domluvit se s ní na případné změně léků.. Zdravím vás všechny a přeju všem úspěšný boj.. :) H.

loty
2x

Všem pěkný den, beru Cipralex čtvrtý týden, je možné že ještě úplně nezačal účinkovat? V noci se potím, často se budím, buší mi srdce a mám stažený žaludek.Beru ráno 10 mg. Přejde to? Moc díky Loty

maagi
2x

jestli nekdo má balení cipralexu navíc na prodej napiste na lightmaagi@email.cz urcite se domluvime, diky

Nick

Na co potřebuješ kupovat plata od jiných lidí? Jestli potřebuješ tak ti je doktor napíše a doplatek je jen 30Kč.

Pavel

Beru cipralex týden a v noci mám tak živé sny, že jsem se pomočil, a to se mně nestalo už víc jak 40 roků. Kam to ještě bude pokračovat, co za hrůzy mě ještě čeká?

Tom
5x

Ahoj, vždy jsem byl hoodně odolnej stresu a velkej optimista. Bohužel po 3 letech kdy jsem pracoval 12 hodin denně a skoro jsem neznal pojem duševní hygiena jsem dopadl tak, že se u mě objevila nepříjemná úzkost. Přemohl jsem se a našel si fajn mladou lékařku. Moje léčba začala cipralexem. Užíval jsem ho asi 1,5. Pak jsem byl ok. Bohužel asi po půl roce se úzkost vrátila a začal jsem Cipralex užívat znovu ve větších dávkách, bohužel tentokrát už nezabral. Lékařka mi nasadila novou generaci léků a konkrétně Argofan, zhruba do 3 dnů mi bylo šíleně špatně. Je mi 33 a jsem dost odolný ale to jak mi bylo zle po Argofanu už bych nechtěl nikdy zažít, snažil jsem se nepříjemné příznaky vydržet asi 14 dnů, ale nešlo to. Nemohl jsem nic jíst, permanentní křeče v žaludku, zima, pocit jako když mi někdo svítí baterkou do očí. Během 14 dnů jsem zhubnul asi o 9 kilo / ne že by mi to vadilo/:). Lékařka mi změnila léčbu a napsala Wellbutrin, jedl jsem ho cca rok a byl jsem ok. Po roce sem léčbu ukončil a cítil jsem se ok. Následovalo 3 měsíční hubnutí a opět silné stresy v zaměstnání, takže během půl roku jsem zhubnul o 23 kilo a paní doktorka mi opět nasadila Wellbutrin v maximální dávce 300 mg. K tomu jsem začal aktivně sportovat, 3 x týdně fitko, golf a běhání. Úzkost je kompletně pryč a moje váha zůstala tam kde byla po tom co jsem zhubl. Takže moje rada? Hodně sportu......

Hanka

Ahojte, zacala jsem s cipralexem asi pred 5 dny na uzkost a panicke stavy, jsem v Italii a tu maji zase kapky, takze stoupam po kapkach, vidim z toho co pisete, ze zacatky nejsou pro nikoho lehke, ale aspon vim, ze stavy, co prozivam, jsou normalni, boli me hlava, je mi nekdy zle, unava, uzkost, rano kdyz vstanu, mam nizky tlak, pak mi zase rychle stoupne....chce to asi vydrzet, hodne trpelivosti, ale chci zase zit normalne.. a preji vsem se stejnyma problemama, co se dali na stejnou cestu, hodne stesti aby se nebali a aby to zvladli!!!

jméno a příjmení
2x

ahoj, já beru Cilpralex 6 let, s přestávkou asi 1 roku, po které jsem se opět musela vrátit k užívání. Jsem s ním velice spokojená, beru ho ráno, nabíjí mě energií, jen ten sex, nemám na něj chut, nemusím ho vůbec mít, což mi dost vadí. Jinak vše o.k., beru 1 tbl ráno, zkoušela jsem snížit na polovinu a po 14 dnech jsemopět začala mít problémy, takže jsem se vrátila k jedné tbl.

Martina
3x

Ahoj beru cipralex týden, první dny mi bylo špatně od žaludku, průjem, ale po 3 dnech to odeznělo, mam vetší žízeň, ale to mi nevadí, ale brněj me nohy a prsty u nohou.....máte s tím někdo zkušenost prosím? Mam z toho úzkosti takže mi je naopak hůř než líp......snad to brzy začne zabírat. Jsou to moje první AD nevím, jak poznám, že zabrala. Beru jen 1/2!!!!

Elvis

Cipralex beru 3 týdny a taky mě taky brněj nohy. To jsem rád, že nejsem sám už jsem byl s toho lehce nervózní.Je to paráda, že si můžem zde vyměnit své zkušenosti, člověk je hned klidnější když zjistí, že některé vedlejší ůčinky nemá jen on. Jinak z počátku mi bylo taky dost blbě, ale teď je to již lepší a doufám, že se to bude dále jen zlepšovat.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 467 lidí

Mohlo by vás zajímat

Máte některý z příznaků koronaviru nebo jste se setkal s nakaženým? Co dělat?

Jak se správně chovat, pokud má člověk příznaky koronaviru anebo se setkal s někým nakaženým?

Rakovina děložního čípku. Jediná rakovina, proti které existuje očkování

Rakovina děložního čípku je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR každoročně zjištěno u 800 žen, z nichž zhruba 360 nemoci ročně podlehne? Podle předních odborníků je na vině hlavně nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV), malý zájem žen o preventivní gynekologické prohlídky klesající s rostoucím věkem, a nízká frekvence využívání vysoce citlivých testů na průkaz HPV.

Jak je to s nárokem na bezplatné očkování proti chřipce a pneumokokům u seniorů?

Proměnlivé počasí podzimních a zimních měsíců přispívá ke zvýšenému výskytu onemocnění virového i bakteriálního původu – akutních respiračních onemocnění, chřipek a následně také pneumokokových infekcí, které mohou v závažných případech končit i smrtí. Riziko onemocnění lze přitom snížit očkováním, které patří k nejúčinnějším prostředkům prevence. Navíc obě vakcíny jsou pro lidi starší 65 let zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami a očkování lze aplikovat současně při jedné návštěvě lékaře.

Největší omyly o rakovině děložního čípku

Rakovina děložního čípku je způsobena infekcí onkogenními typy viru HPV. Každé sexuálně aktivní ženě hrozí, že se nakazí HPV infekcí, která může vést až ke vzniku rakoviny děložního čípku. Asi jako úplně o všem kolují i o rakovině děložního čípku určité mýty.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.