Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Janka
4x

Ahojky beru cipralex už pul roku a musím říct že si to bez něj neumím už představit moc mi pomohl beru ho večer a spim po něm jak mimino nedam na něj dopustit myslela jsem že už mi nikdo a nic nepomuže držím vám všem palce

petisek
17x

cipralex je jako každé antidepresivum potřeba brát minimálně tři týdny abyste pocítili jeho účinek... já ho brala dva roky a neměla jsem výraznější problémy, snad jen trošku ovlivněné libido (při sexu jsem častěji užívala lubrikant), ale jeho pomoc je pro mě zásadní a výrazná... dobu nástupu účinku jsem překonala pomoci diazepamu 5mg 1/2 - 1tbl třikrát denně... to že je to návykový lék je nesmysl... stále stačí stejná dávka, není třeba ji zvyšovat. Lék pomáhá vyrovnávat chemickou rovnováhu v mozku, nenarušuje ji... Pokud chcete lék vysadit, pak jedině pod dohledem lékaře postupně látku snižovat, což trvá spoustu měsíců... Většina lidí si myslí, že vyléčit duši je stejně jednoduché jako vyléčit angínu... Je to mnohem složitější a je zapotřebí důvěra, chtění a čas.... dnes už to vím a jsem za to vděčná

Tana
5x

Ahojky beru Cipralex tři týdny a jsem v pohodě.Zabral mi po dvou týdnech.Beru ho vždy ráno a opravdu mi moc pomáhá

michal
3x

myslím, že tak prvních 14 dní je potřeba velká opatrnost- divím se že to doktoři neříkaj-prostě je v tobě zmatek a ten lék prakticky ještě neučinkuje. Mně zabral až po 2 měsících - i to je prý možné. (10mg)

XXX
5x

Pro víc dotazů - různé změny při nasazení a vysazení Cipralexu trvají až 4týdny - je to přece jen změna hladiny serotoninu v mozku. Teď to hlavní - úzkost spojená s těmito změnami je horší než změny samotné! :) Nepropadejte hysterii po jednom týdnu. Pokud to není všechno úplně špatně, potom uvidíte až za 14-30 dnů (tam i zpět). Držím palce!

michal
2x

no jestli je Tvůj sex jen o orgasmu, tak to si skoč ještě na sexuologii ne? Cipralex je báječnej - hodiny milování bez vyvrcholení-myslím že to budou v budoucnu předepisovat právě pro dokonalé dlouhodobé sexuální uspokojení.

wiki
1x

kolik ti je let, jsi asi dost mladéj, já cipraley beru 5 měsicu, a mám dost problémy se sexem. jinak to je v pohodě, ale tohle mi vadí, je mi 54 let.

David

Souhlas. Chuť mám větší a můžu jak dlouho chci. Sexuální život se mi zlepšil.

Martina

Krásná odpověď 😀👍

zdence
3x

ahoj ja jsem zacala brat cipralex pred 2 lety, kazdy den 5 mg.citila jsem se skvele ale ted po dvou letech se mi deprese vratila a jeste horsi a to ho beru 2 roky pravidelne.nevim co se stalo.

david67
4x

Ahoj, beru cipralex cca. 5 měsíců, ráno - napřed 14 dnů půlku, pro zkoušku a potom celý (10mg). Předtím jsem bral nějaký jiný na zkoušku a ten mi nedělal moc dobře. S cipralexem bych řekl, že vůbec žádné problémy. Ani nevím že ho beru, až na to, že je mi podstatně lépe, než bylo. Předtím - nervozita, nespavost, únava, prostě hrozné a teď vše v pohodě. Zabral asi po 1 měsíci. Do té doby jsem přes den v případě obtíží dobíral lexaurin a na noc na spaní ještě stilnox - půlku. Všechny tyto léky lze podle mě libovolně kdykoliv kombinovat, jejich účinky se míjejí a každý pomáhá něco jiného. Četl jsem dnes, že cipralex má nějaký vliv na vyvrcholení v sexu. Nevím, já jsem nic vážnějšího zatím nepozoroval. Myslím, že chuť mám stále, možná trošku menší, ale problémy zatím žádné nemám. Zajímalo by mě, jak to doopravdy je... :o)

Jana
4x

Ahoj, Cipralex beru teprve 3. týden. Bylo mi řečeno, abych si jej brala večer před spaním. Vydržela jsem to ale pouze 2 týdny (v noci jsem se hrozně potila, několikrát za noc se probouzela a po týdnu byla šíleně unavená z nevyspání). Tento týden jsem jej začala brát ráno, večer spím lépe, ale přes den je mi často nevolno. Je pravda, že se cítím psychicky mnohem lépe, nenervuji se tak. Doufám, že se vše po měsíci upraví a bude to v pohodě. Držte se, pa J.

abcd
4x

Cipralex doporučuji brát ráno, úleva nepospastelná a spánek úžasný. Po 1/2 roce jsem to opět já :o)

xxx
5x

Opravdu mě moc pomohl, dřív sem už jen myslel na sebevraždu každej den víc a víc prostě šíleny pocity beznaděje, od doktorky sem dostal právě zminovaný cipralex beru ho 20 mg ráno a asi po 3 týdnech se to začalo výrazně zlepšovat.Dobrá nálada po celý den žádný špatný myšlenky jako drive, je mi daleko lépe a to sem dost velky pesimista.

zuzka
7x

Ahoj naozaj je to super ja to mam tiez brat ale som slaboska este dodnes som neuzila cipralex lebo som sa bala.Mam panicku poruchu moj manzel musi byt stale primne nemozem byt sama doma cestovat nemozem spat jest mam triasky nemozem dychavat pomozte ludia ake mate stym skusenosti je tu niekto taky akoj a dakujem

ja
2x

Ja beriem cipralex, neskôr seropram približne dva roky jedná sa o SSRI blokátory -lieky z rovnakej skupiny. Začiatkov sa netreba báť budeš akorát dosť ospalá, a trochu to tiež zníží tlak takže vstávaj pomaly.Budeš sa tiež cítiť ako po 3 pivách myslím-veselú náladu, ale to cirka po 3 týždňoch prejde.Aspoň ja som mal pocity ako vo sne- nič ťa nenaštve. Nedala ti psychiatrička aj nejaký iný liek čo zaberá rýchlo? napr: rivotril, neurol,oxazepam,... po rivotrile sa hlavne dobre vyspíš a bude ti šum a fuk či si doma sama. hodne štastia.

rena

aj ja mam panicku poruchu.a tiez som mala strach dat si cipralex.teraz som si ho dala uvidim ci mi pomoze.taktiez nemozem byt sama doma a ani v praci neviem vydrzat

Michaela
2x

Ahojcek Zuzanka. Volam sa Michaela, zujem apracujem v Olmiku, inac som zo SNV. Neboj sa uzivat Cipralex. Fakt pomaha. Uzivam ho od 7/2005. Stala som sa obetou sikany an pracovisku a tym sa spustila kaskada mojich problemov. V sucasnej dobe znizujem davkovanie, pretoze s citim vcelku v poho a chcela by som si s priatelom zalozit rodinu. Uvidis, ze aj Tvoj manzel oceni Tvoju snahu a budes mat kvalitny zivot. Neboj vsetko bude O.K. Drzim Ti paste. Zdravim Michaela

Iva
4x

I já jsem měla stejné příznaky jako ty,nespavost,úzkost,nevolnost,neustálý strach být sama doma.Užívám třetí týden Cipralex a teprve je to pár dní,co asi zabral.Mám veselou náladu,spím jako miminko a ten pocit strachu taky odezněl.Vydrž,bude líp.

Lada

Zuzko prosím tě nápis mi e-mail [email protected], zkušenost

bb
3x

Cipralex 10mg beru půl roku, teď už jen 1/2 denně a moc mi pomohl. Nicméně sexík nic moc, teda spíš nic než moc, a taky jsem dost přibrala. Máte s tím někdo zkušenost, prosím?? díky

Martin
5x

No, jak jsem psal už výše.... Cipralex je opravdu dobrej. Tu "hranici pro stresory" posouvá jakoby dál...Když se bere ráno, tak i to spaní je v pohodě. Jen ten sex trochu narušuje. Teda aspoň dle mých zkušeností. Org. se oddálil a není tak intenzivní. A nemusím tak často. Jinak psich. problémy se po něm zlepšily. Přeju všem uzdravení a víru.

Inka
3x

Ahojky, taky jsem hodně přibrala, beru cipralex asi tak rok a půl a přibrala jsem skoro deset kilo, a jsem z toho dost nešťastná. Nevíte někdo jestli by nevadilo nějaké přírodní kapsle na hubnutí, jako aby se to s tím cipralexem nějak netlouklo?

Fanka
2x

Tak ja mam presne opacny problem. Uzkosti a stresem jsem zhubla pres 13 kilo, jsem hubena na kost a doufam, ze s ADP a vetsim klidem snad zase neco naberu, aspon par kil - co bych za ne dala! Bud rada za svoje kilecka na vic, je to jistota pro tezke zivotni chvili, aspon vzdycky budes mit co shazovat, zatimco ja uz nemam kam hubnout... Hodne stesti!

EDITA
3x

ja taky po cipralexu tloustnu,spis teda mam porad na neco chut,hlavne na sladky.Ted se snazim kontrolovat ale nehubnu a ani netlousnu.Ale jsem rada ze me je lip,ze muzu jen tak existovat...ale je pravda co beru cipralex,mam porad hlad..je to opravdu na palici.Asi si dam lednicku na kod od manzela....

GABINA
5x

Ahoj cipralex jsem brala a musela jsem jej vysadit myslela jsem ze pojdu porad jsem brecela mela uzkost sebevrazedne myslenky sama od sebe jsem si vzala OXAZEPAM a supr 10mg rano a pohoda pohodicka a s vysazenim zadne obtize

Martina
4x

Ahoj, našla jsem docela zajímavou diskuzi o Cipralexu. Užívám ho asi měsíc - 10 mg ráno a myslím, že začíná účinkovat. Navíc mi lékař předepsal Rivotril na úzkostné stavy a ten pomohl hned. Jediná nepříjemnost je občasná nevolnost a nechuť k jídlu, ale to mi tak nevadí - stejně chci zhubnout... V každým případě se to nedá srovnat s neúnosnými psych. stavy dříve. Přeji hodně zdaru v léčbě.

jméno a příjmení
3x

Ahoj Martino,prosim o radu ohledne uzivani cipralexu,beru ho druhy mesic,mel jsem deprese a nemohl jsem polapit dech a bylo mi strasne spatne ted mi je uz lepe ale bojim se co bude dal a jestli to pujde nekdy vysadit?Napis mi prosim a dik za pochopeni JIRKA E-MAIL:[email protected]

ji
3x

ahoj,máte někdo zkušenosti s kombinací Rivotrilu a cipralexu??? dnes jsem je dostal od lékaře a po přečtení popisů mám docela strach. díky za rychlou odpověď. ji

Veronika
1x

Ahojky, já jsem taky začínala užívat cipralex ze začátku s rivotrilem, nemusíš se vůbec bát, je to prý proto, že antidepresiva začínají účinkovat až po dvou až třech týdnech a do té doby ti rivotril pomůže zvládnout i možné nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout ze začátku braní antidepresiv.

Macina
1x

Chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s uzivanim Cipralexu v těhotenství? Ráda bych otěhotněla a rozhodně to nevypada, ze bych mohla léky vysadit, takze budu muset byt těhotná i s práškama a mám z toho dost velkej strach, aby to nemelo vliv na dítě. Cást toho co ja spolknu se do něj taky dostane.... Budu moc vděčná za nějaké zkusenosti. diky

zsky

Ahoj, brala jsem cipralex cele tehotenstvi, jen na konci jsem ho postupne sama vysadila, citila jsem se celkem v pohode, jen se mi trochu tocila hlava a mela jsem mzitky pred ocima, to ale behem par dnu preslo. Depresivni stavy se dostavily, ale ne takove jako predtim a hlavne jsem na ne v tom shonu s malym ani nemela cas myslet. Hodne stesti a at se to narodi zdrave!!!

adelajda
1x

Ahojky.Mohu potvrdit,že z kraje užívání cipralexu jsem také těžko dosahovala orgasmu,ale vše zhruba po měsíci přešlo.Vůbec se ničeho nebojte,tělo si jen musí zvyknout,že se mu snažíme pomoci jinou cestou než tou samovolnou:o)Držím palečky.

jméno a příjmení
1x

jsem těhotná beru cipralex bojím se o dítě aby bylo vše v pořádku.děkuji za radu

Liběna
1x

Je tento lék jen na předpis? Neexistuje nějaký podobný lék bez lékařského předpisu? Děkuji za odpověď.

lea
1x

PRIBERA SA NA VAHE OD CIPRALEXU?

:)
1x

Ahoj. Já ho jedl 2 roky. Přibral jsem skoro 15 kilo:(. Změna byla po Wellbutrinu. Zhubl jsem nabraná kila a je účinější než Cip..

jarka
6x

ahojte,chcem sa spýtať ,či pijete pri cipralexe kávu? Bývam hrozne unavená,hlavne ráno Dík za odpoveď.

Capka

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s užíváním Cipralexu v těhotenství a při kojení. Jsem v 16 TT a mám trochu strach, abych neublížila miminku. Trpím panickou poruchou, s cipralexem se cítím fajn, na jeho úplné vysazení ale nemám odvahu.

eva
2x

Trpěla jsem poporodní depresí , brala jsem Cipralex 5mg po celou dobu kojení. Malý má dnes 4 roky a je úplně v pořádku. Myslím si, že se nemáš čeho bát.

Slayer

Koukam, ze Cipralex z 90% berou zeny, zajimave. Cipralex jsem bral 4 mesice priblizne ale je to dva roky zpatky, to jsem mel nejaky problemy (asi rok) a doslo to tak daleko ze jsem dobrovolne a z vlastni vule zasel k psycholozce, ta mi ho predepsala, porad mam 6 krabicek a stavy ktere jsem mival se zacinaj vracet, takze asi zacnu Ciprlaex asi zase brat. ani nevim proc to sem pisu.

Kama
1x

Ahoj, beru Cipralex třetí den a je mi hrozně špatně, takový stavy jsem předtím neměla, v noci nespím, klepu se, měl jste to taky někdo? mám vydržet?

Michaela
1x

Ahojcek Kami. Prosim Ta vydrz!!!!!!! Prvych 14 dni po zacati uzivania tohto lieku bol pre mna fakt des a hroza,ale vydrzala som. Mala som halucinacie, sla som mestom a videla som lietat kondora a pod. Alebo som sa vybrala na nakup a zrazu som zistila, ze vobec neviem kde som a pytala som sa ludi ako sa tam dostanem.Podrzala ma moja psychologicka. Vsetko toho sa stratilom po 14 dnoch v obdobi mesacneho krvacia. Hormony su hormony. takze sa nevzdavaj a vydrz. stoji to potom za to!!!! Vela zdaru Michaela

Jana
1x

Ahoj Kami,našla jsem tuhle stránku a chtěla jsem se Tě zeptat za jak dlouho Tě tyhle stavy přešly?Beru cipralex 11 dní a pořád v noci nespím,potím se a není to ono.Snad sem nakoukneš a dozvím se odpověd.

vlastina

Ahoj,po 5ti dnech braní léku jsem vysadila,protože jsem měla bolesti žaludku a hnusné sny.Doktorka mě mezitím ujistila,že to to není od toho.Tak jsem po týdnu začala znovu a opět ho vysazuji,protože mám opět bolesti žaludku a děsivé sny.Kašlu na to,lepší jet někam pryč a odpočinout si.

Evík

Ahoj,,mě právě doktorka na toto upozornila bolesti žaludku,zlé sny,,že to musím vydržet.Každej reaguje jinak...

zaza

Užívám Cipralex dlouhodobě,cítím se dobře,ale mám mikroskopickou krev v moči.Nemáte podobnou zkušenost?

rozulka
1x

Já cipralex beru od června a jsem fakt v pohodě, jen nevím jak dlouho se dopuručuje brát?

Jana

Ahoj Rozulko, cipralex beru od dubna a bylo mi doporučeno jej brát minimálně půl roku a maximálně dva roky. Jelikož se cítím již delší dobu celkem v pohodě, chtěla bych jej od února pomalu vysazovat. Doufám, že vše bude ok. Všem Cipralex doporučuji, opravdu z Vás dokáže udělat opět člověka i do nepohody!

ajrín
1x

Prosím o zkušenosti jiných,po vysazení léku.Přestala jsem ho brát asi před týdnem a užívala asi půl roku. Po celý den mám pocit jako by v mém těle probíhaly elektrické výboje,taky se dostavila nespavost.Lekařka mi řekla,že by se to mělo během týdne spravit....je to hodně nepříjemné.Má někdo podobné zkušenosti?Nebo naopak jiné?Děkuji za případné odpovědi.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce