Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kikina

Začala jsem brát Cipralex půlku z 10mg, beru ho 5.den a je mi hrozně, vnitřní napětí, špatne od žaludku protože ho mam staženy, občas pálení rukou. Cipralex mi předepsala obvodacka na stres. Jsou tyto projevy normální?

Kája

Mám deprese 5 let , ale žádné léky nepomohly,aby to bylo jak předtím jinak držím palce pa

Meggy

Ahoj ja vzala cipralex dnes poprve. A po 7h me zacla bolet hlava. Nevim zda je to od toho. Jsem nemocna mam nezh. Nador v hlave a cekam na vysetreni jeste mesic budu cekat na mag. Re. Tak jsem z toho dost na nervy. Tak jsem prave dostala tyto prasky. Tak snad budou dobre.

Marci

Začala jsem brát cipralex kapky a brní mne ruce.... je to v pořádku???

Marci

Je tu někdo????

Jarek

Ahoj všem po půl roce cipralexu se cítím velice dobře všechny nesnesitelné stavy odezní během dvou měsíců vedlejší účinky jako nechuť na sex nemám ba naopak jen mě bolí kolena už jsem byl i u ordopeda a na RTG mám tam údajně nějaký náznak artrózy ale údajně to může být právě z AD nemá někdo podobné zkušenosti?

Karel
1x

Ahoj všem. Také beru Cipralex - 7 dní 5mg a dnes je to 4. den na 10mg. Stále mám trochu problematický spánek, nechutenství, sem tam nevolnost, včera byl docela lepší den, ale mám dost výkyvy, pořád cítím úzkost a nervozitu. Můžete, prosím, někdo zkušený napsat, jak dlouho trvalo než jste se zbavili nechutenství a začalo Vám znovu chutnat? Děkuji

Escilo

Na kazdeho zabera escitalopram inak. Moja skusenost je, ze na moje problemy, kedy som sa citil cely den extremne zničeny a slaby (bolest, slabost vo svaloch) zaberal perfektne, uz 10 - 15 minut po uziti lieku (ziadne 2 tyzdne!). Vedlajsie ucinky bola zo zaciatku unava, po troch dnoch uz ziadne. Avsak po 4 mesiacoch (davku som behom tohto obdobia zvysoval postupne z 5mg na 30mg) mi prestal zaberat a vsetky moje problemy su speť. Ma s tym niekto podobnu skusenost?

Lada

Prosím napište mi [email protected] děkuji

Pavla
2x

Ahoj, narazila jsem na tuto diskusi kdyz jsem s cipralexem zacinala a moc mi to pomohlo. Tak jsem si rekla, ze se take podelim. Cipralex jsem zacala brat, protoze jsem se zhroutila z pretizeni v dobe covid karanteny. Strasne mi porad buselo srdce, nekdy tak rychle ze jsem mela navaly na omdleni a k tomu se pridaly dalsi psychosomaticke problemy. Kdyz jsem zacala brat cipralex, zacinala jsem na 2 kapkach. Po 3 dnech 4 kapky a to se mi vsechno zhorsilo - buseni srdce jako zvon se zachvaty extra zrycchleneho tepu tak, ze jsem temer nespala nekolik noci za sebou, rozmazane videni, nemohla jsem polykat a dalsi. Ale vydrzela jsem, jen mi doktorka rekla, abych navysovala davky az se budu citit lip. Po 3 dnech to nejhorsi odeznelo a pak jsem navysovala vzdy o 2 kapky kazdych 7-10 dnu. Trvalo mi skoro 2 mesice nez jsem se dostala na davku 10 kapek. Ale uz po cca mesici jsem citila, ze v beznem zivote jsem trochu vic v pohode. A ted po cca 3 mesicich jsem konecne tak na 80% meho ja pred tim kolapsem. Obcas kdyz jsem ve stresu kvuli praci se buseni srdce ozve, ale jen na chvili a tak silne jako driv. Citim se klidneji a min veci se mi dostane pod kuzi. Zatim tedy docela dobre, urcite jsem rada, ze jsem vydrzela. Drzim palce i vam vsem!!!!

Elis

Ahoj, beru Cipralex 12 dní, zatím nejsem fit, ale pomalu se to asi lepší. 14 dní jsem téměř nemohla jíst, zhubla jsem na 48 kg při mé výšce 172 cm. Pomalu začínám jíst, ale stále mám ráno úplně propadlé břicho a jsem úplně bez energie. Máte prosím někdo takovou zkušenost? Za jak dlouho i po tom, co do sebe pomalu něco dostáváte, jste se cítili energičtěji? Děkuji

Bara999

Ahoj, chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo bere cipralex přestože má nižší tep, v pribalove informaci je, ze se při nízkém tepu brát nemá, a já mám klidový okolo 55/min. Má doktorka říká, ze to nevadí a rada bych věřila, ale píše se to tam, tam by mi pomohlo, pokud se někdo s tímto problémem setkal. Díky moc

Hana

Ahoj, mohu se zeptat, jestli máš nějaké problémy, nebo se jen bojíš těch tepů? Mně se skoro denně potočívá hlava. Tlak mám kolem 110/60( v noci i pod 100),tepy tak nastejno. Beru 10mg večer, zkoušela jsem změnit na ráno a to se mi žádají ty motolice ještě horší. Brala jsem cipralex před dvěma lety a to mi nebylo nic, tak nevím. Na to motání mi trochu zabírá neurol, ale tomu se pokud možno vyhýbám.

Hana

Samozřejmě ne žádají, ale zdají.

Kiri

Ahojte, cipralex som zacala brať pred 6 dňami kvôli dlhodobo veľmi zlému a krátkemu spánku a úzkostiam. Dostala som k nemu aj Mirzaten, tiež AD ktoré má pomôcť so spánkom. Ale Cipralex ma stimuluje, keď som ho skúsila užiť bez večerného mirzatenu , spala som hodinu. Keď beriem mirzaten, spím tak maximálne 4 hodiny. Cipralex beriem veľmi skoro ráno. Mali ste niekto podobný problém a ustúpilo to postupne? po akej dobe sa normalizoval spánok? Lebo ja som síce spala zle ale nie až tak že hodinu ako pri samotnom Citalexe. Mám z toho divný pocit, že aby som nemala úzkosti beriem liek ktorý mi zhoršuje spánok(Cipralex) a kvôli tomu beriem ďalší liek aby negoval účinok Cipralexu na spánok. Ja dúfam že Mirzapen budem potrebovať len prvé týždne

Martin

Jsem rád,že tu slýchal,že cipralex i opravdu pomáhá,to je dobrý pocit. Já beru dlouhodobě 5mg a byl sem vždy v pohodě,měl sem dřív úzkosti a nemohl sem spát. Můj táta,bratranec i brácha postupně umřeli na infarkt a když mi našli vysoký tlak tak sem si vzal do hlavy že je řada na mě a v noci sem se budil se strachem. Teď mi odešel do důchodu psychiatr,tak to mě trochu vzalo a navýšil sem to radši na 10mg. Ale i jen to navýšení se mnou dost zamavalo a teprve desátý den se to díky bohu začíná zlepšovat. Už i trochu spím,ale vždy se bojím jestli usnu. Hlavně musíme všichni vydržet bude to ok 🙂

anonym

Příčinou Vaší rodiny je chlamydie.

Martin

Tak to nevím,ptal sem se co bylo bráchovi a měl výduť břišní aorty která mu praskla,a bylo okamžitě po něm. Prý musel mít vysoký tlak ale nevěděl o tom protože byl hodně hubený a docela sportovec

David

Dobrý den,mám dotaz ohledně antidepresiv a to Elicea 10mg, před 4-5 lety jsem občas dostal panické ataky ale to už je za mnou a roky už je nemám ale zůstal ve mě jaký si problém zvládat stres a nervozitu,tak jsem se po dlouhe době rozhodl to řešit,dostal jsem léky elicea prvně 5mg půlku 5 dni a pak uz cely pak jsem sel na kontrolu a bylo mě to navýšeno na jednu tabletu denne ale uz 10mg, porad to bylo v pohode až najednou teďka od středy jsem strašně unavený bez energie bez elánu a honíjou se mi hlavou negativní myšlenky a dnes už jsem uplně hotovej,ráno jsem se vzbudil uplně v pořádku akorat mě hnedka chytl vodnatý průjem už jsem dneska byl 4x přitom je mi stále na zvraceni mám žaludek na vodě,vidím lehce rozmazaně,bolest očí a hlavy+pocit že mi hoří hlava ale teplotu nemám je to tedy teďka 5 týdnu co užívám a je mi po to hůř než mě kdy bylo,tak nevím zda to přejde nebo mě bude třeba eště hůř ale to už by bylo opravdu zralé na sanitku nebo pohotovost,je možné že mi léky nesedí? Nebo eště mám vyčkat? Děkuji

Kata

Dobrý den Muzu radu brala jsem dva roky cipralex vse docela dobry ted mi doktorka zvedla davku na 15 mg a po 3 tydnech se citim hur jestli mi nedtacila jen 10 mg prosim radu

Kata

Prosim muj email [email protected]

Noname

Beru cipralex asi čtyři měsíce ráno 10 minut před druhým budíkem a silně doporučuji. Teď začátkem školního roku se mi vrací úzkosti, vypadávání vlasů a nespavost. Deprese už nemám. Měl bych přesto poprosit svého psychiatra o zvýšenou dávku, přejít na jinou medikaci, nebo si cipralex nechat úplně vysadit? Je mi třináct.

B

Určitě se porad s doktorem a s rodinou

B

Ahojte. Beru Cipralex teprve 2 dny, moje první zkušenost s antidepresivem. Mám deprese, úzkosti, sebevražedné myšlenky, nic mi nedává smysl ...Včera sem měla poprvé nájezd na psychickou ataku-dezorientace, bušení srdce, špatně dýchání až pocit že mě někdo škrtil, závratě, zmatenost. Málem sem si volala zachranku, hodně mě to vyplasilo... Myslíte že to může být vedlejší účinek léků nebo psychická ataka?

B

Jinak koukám že člověk to jiná zkušenost. Když zprůměrují tady ty příspěvky tak Cipralex není takový zázrak a má hodně vedlejších škodlivých účinků....nevím jestli to vysadit hned v začátku nez mě taky vedlejší účinky znici

Kačulínka

Tak jsem vše dočetla a jsem ve stavu, kdy mám stochutí ho vsadit. Beru ho 15 den a hrozně stavy. Bušení srdce, deprese, hrozny pocit na zvraceni, motani hlavy, bolest hlavy, ospalost, nocni nespani a buzeni se, strach, uzkost, navahy horka a zimy a ubytek na vaze. Buseni srdce a zaludku, zrychleny tep atd. Vzdy kdyz si ho vezmu rano beru 3 kapky, tak mazec pak cely den. K tomu beru neurol ,5 pulku rano, v poledne a na noc celej a stejne se budim. Kdy prosim poznam, ze cipralex je pro me vhodny a kdy, ze ho mam vysadit? Nevim zda zvladnu cekat dalsich 14 dni :-(

Paze

Určitě konzultovat s lekarřkou.

Paze
1x

Beru cipralex 25 let a bez něj bych tu už nebyla. 1 tabletu ráno. Nic mi ponem po něm nikdy nebylo. Tak se všichni držte.

Alča

Ahoj kamarádi. Jsem na Cipral. 10 mg už přes 10 let. Mám od dospívání sociální fobii. Bude mi v březnu 70 let. Za bývalého režimu se to nedalo řešit. Teprve v 60 mi lékařka předepsala AD. Byla jsem cca. po 16 dnech jako znovuzrozená. Mohla jsem mezi lidi, neklepaly se mi ruce, zmizely úzkosti. Vydrželo mi to dodnes. Jen mám pocit, že lék ztrácí účinnost. Lékař nabízí změnu AD. Nevím ale, která, a jak budou fungovat. Takže na AD nevzniká závislost, ale po čase ztrácí účinnost. Beru teď 1 1/2 tabl ráno a k tomu Rivotril 1 tbl. Začínala jsem na 1 tbl. Cipralexu, ale navýšení nemělo účinek. Držím všem pěstičky a AD se nebojte. Ani to jejich vysazování není asi ok, ale s tím nemám vlastní zkušenost.

Marta

Já jsem brala cypralex a měla jsem po něm strašný průjem. Měl to někdo a kdy průjem přejde?

Olga

S Cipralexom mám veľmi dobre skúsenosti. Je to však individuálne. Dá sa vylúčiť pod vedením lekára. Berie sa ešte rok po vyliečení v zníženej dávke. O tom Vás poučí lekár. Ak vysadíte si ho náhle, depresia sa môže vrátiť. Žiadne tabletky Vás s depresie nedostanú, sú to len pomôcky. Musí si každý pomôcť sám a to hlavne aktivitami, ktoré Vám robia radosť. Je to beh na dlhé trate. Ale dá sa úplne vyliečiť. Dôležité je, aby si klient rozumel s lekárom a dôveroval mu. Bez toho to nejde. Prajem všetkým skoré uzdravenie.

Katerina

Dobrý den, mám dotaz. Brala jsem cipralex 2 měsíce, byla jsem po něm strašně unavená (brala jsem ho ráno, 5mg). Doktor mi ho změnil na brintelix (teď nevím jak se píše) no, ale ten mi nezabral za úzkosti tak dobře a nesklidnoval me. Měla jsem extrémní agresivní zachvaty. Cítila jsem se tak beznadejna ze jsem z toho jednou rozmlatila i televizi. No a cipralex mi na to zabíral. Tak jsem ho postupně znovu vrátila a beru ho cca asi 2 týdny. První dny jsem cítila úlevu menší, ale nebylo to takové jak když jsem ho brala poprvé a začal ucinkovat. No a teď poslední 3 dny se mi mění porad nálada, jednu chvíli me úplně rozboli spanky a začnu mít strašně černé myšlenky, nemám chuť nic dělat, žít. Pak to přestane a je mi lip. Teď mi je ale fakt strašně, vůbec se mi nechce ani jist a nemůžu se skoro k ničemu dokopat. Řekl bych ze to jsou nějaké depresivní stavy. Cipralex jsem zacala užívat kvůli panickým atakam, jen podotknu. Myslíte ze to přestane za nějakou dobu. Mám totiž strach ze by to mohlo spustit depresi :’(. Cítím se strašně.

Stanislava Fucikova

Mohu vysadit cipralex sama? Začala jsem asi před 10 dny a nechci už nic brãt

Dana

Má někdo po delším / 3,5 měsíce/ užívání cipralexu zkušenosti s točením hlavy?

Karfik

zdravím mám cipralex cca od dubna 23 a není den, kdy by se mi hlava netočila, nejhorší to je cca 3-4 hodiny po užití ( mám kapky, kapu 8 mg mezi 8-9 ranni ) - po těch 3-4 hodinách je údajně "špička" látky v těle. Mám k tomu ještě trittico, to beru večer, na to si tělo už tak nějak zvyklo. Jen někdy mám hrozný bušení srdce, tep 130-140, podle doktora by se to mělo všechno upravit, nicméně to trvá už strašnou dobu.. trpím panickou úzkostnou poruchou, agora a sociální fobií ... fobie mi to trošku zmírnilo, paniky sem tam přijdou ... musíme vydržet

Lidka

Zdravím, beru cipralex už několik let a přestal fungovat. Už beru jen půlku 5 mg jelikož žádné jiné AD mi nezabírají. Půlku rivotrilu abych mohla spát. Doktorka mi psala stále jine a jiné antidepresiva ale vždy velký kolaps a strašný stavy. Tak se mi zdá že asi antidepresiva nepotřebuji když je mi všem špatně. Úzkosti a třes ale zabírá jen rivotril nebo neurol který je návykový. Všechny léky jsou návykové. Léčím se už 17 let po porodu. Někdy je lépe Někdy hrozný stavy. Doktorka už neví co mi má dát.

Jarmila Chládková

Prosím mohu brát Codein.30mg,pokud užívám Cipralex 10mg a Trittico AC 150mg děkuji za odpověď

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce