aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
Zuby_180x115.jpg
Nakupte v akci a zásobte se! Zubní kartáčky, pasty, vody a další. Více informací zde.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hana

Ahoj, mohu se zeptat, jestli máš nějaké problémy, nebo se jen bojíš těch tepů? Mně se skoro denně potočívá hlava. Tlak mám kolem 110/60( v noci i pod 100),tepy tak nastejno. Beru 10mg večer, zkoušela jsem změnit na ráno a to se mi žádají ty motolice ještě horší. Brala jsem cipralex před dvěma lety a to mi nebylo nic, tak nevím. Na to motání mi trochu zabírá neurol, ale tomu se pokud možno vyhýbám.

Hana

Samozřejmě ne žádají, ale zdají.

Kiri

Ahojte, cipralex som zacala brať pred 6 dňami kvôli dlhodobo veľmi zlému a krátkemu spánku a úzkostiam. Dostala som k nemu aj Mirzaten, tiež AD ktoré má pomôcť so spánkom. Ale Cipralex ma stimuluje, keď som ho skúsila užiť bez večerného mirzatenu , spala som hodinu. Keď beriem mirzaten, spím tak maximálne 4 hodiny. Cipralex beriem veľmi skoro ráno. Mali ste niekto podobný problém a ustúpilo to postupne? po akej dobe sa normalizoval spánok? Lebo ja som síce spala zle ale nie až tak že hodinu ako pri samotnom Citalexe. Mám z toho divný pocit, že aby som nemala úzkosti beriem liek ktorý mi zhoršuje spánok(Cipralex) a kvôli tomu beriem ďalší liek aby negoval účinok Cipralexu na spánok. Ja dúfam že Mirzapen budem potrebovať len prvé týždne

Martin

Jsem rád,že tu slýchal,že cipralex i opravdu pomáhá,to je dobrý pocit. Já beru dlouhodobě 5mg a byl sem vždy v pohodě,měl sem dřív úzkosti a nemohl sem spát. Můj táta,bratranec i brácha postupně umřeli na infarkt a když mi našli vysoký tlak tak sem si vzal do hlavy že je řada na mě a v noci sem se budil se strachem. Teď mi odešel do důchodu psychiatr,tak to mě trochu vzalo a navýšil sem to radši na 10mg. Ale i jen to navýšení se mnou dost zamavalo a teprve desátý den se to díky bohu začíná zlepšovat. Už i trochu spím,ale vždy se bojím jestli usnu. Hlavně musíme všichni vydržet bude to ok 🙂

anonym

Příčinou Vaší rodiny je chlamydie.

Martin

Tak to nevím,ptal sem se co bylo bráchovi a měl výduť břišní aorty která mu praskla,a bylo okamžitě po něm. Prý musel mít vysoký tlak ale nevěděl o tom protože byl hodně hubený a docela sportovec

David

Dobrý den,mám dotaz ohledně antidepresiv a to Elicea 10mg, před 4-5 lety jsem občas dostal panické ataky ale to už je za mnou a roky už je nemám ale zůstal ve mě jaký si problém zvládat stres a nervozitu,tak jsem se po dlouhe době rozhodl to řešit,dostal jsem léky elicea prvně 5mg půlku 5 dni a pak uz cely pak jsem sel na kontrolu a bylo mě to navýšeno na jednu tabletu denne ale uz 10mg, porad to bylo v pohode až najednou teďka od středy jsem strašně unavený bez energie bez elánu a honíjou se mi hlavou negativní myšlenky a dnes už jsem uplně hotovej,ráno jsem se vzbudil uplně v pořádku akorat mě hnedka chytl vodnatý průjem už jsem dneska byl 4x přitom je mi stále na zvraceni mám žaludek na vodě,vidím lehce rozmazaně,bolest očí a hlavy+pocit že mi hoří hlava ale teplotu nemám je to tedy teďka 5 týdnu co užívám a je mi po to hůř než mě kdy bylo,tak nevím zda to přejde nebo mě bude třeba eště hůř ale to už by bylo opravdu zralé na sanitku nebo pohotovost,je možné že mi léky nesedí? Nebo eště mám vyčkat? Děkuji

Kata

Dobrý den Muzu radu brala jsem dva roky cipralex vse docela dobry ted mi doktorka zvedla davku na 15 mg a po 3 tydnech se citim hur jestli mi nedtacila jen 10 mg prosim radu

Kata

Prosim muj email killbilla120@seznam.cz

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Plánujete očkování proti žloutence?

Zatím hlasovalo 84 lidí

Mohlo by vás zajímat

Krvavé oko po probuzení

Dobrý den. Ráno jsem zjistila, že mám krvavé levé oko - celé bělmo. Oko nebolí, nepálí, vidím na něj. Občas se mi to stává. Prosím poraďte mi.

Kontrola léků klinickým farmaceutem

Chci vědět, zda neberu moc léků a nekříží se mi jejich účinné látky. Můžu si je nechat zkontrolovat tzv. na pojišťovnu?

Nikotinové sáčky se stávají nebezpečnou módou mezi dětmi

Nikotinové sáčky měly původně pomáhat dospělým, kteří chtějí přestat s kouřením. Bohužel se staly hitem mezi dětmi a mladistvými. Na rozdíl od cigaret jejich prodej zatím není nijak regulovaný, a tak si je mohou koupit i děti, v trafice nebo na internetu. Jsou cenově dostupné, zabalené v barevné krabičce a příchutě lákají i děti.

Léto a antibiotika aneb úskalí užívání antibiotik v létě

Onemocnět během léta je za trest. Dobrou zprávou ovšem je, že málokdy je třeba nasadit antibiotika, protože většina infekcí je virová a organismus si s nimi dokáže poradit. Které z nich nás ovšem trápí v létě častěji než jiné? Existují nějaká specifika u dětí? Kdy můžeme mít podezření na bakteriální původ? Je možná nějaká prevence? Vyzpovídali jsme praktickou lékařku MUDr. Ludmilu Bezdíčkovou a pediatra MUDr. Daniela Dražana.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce