Inzerce

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Peculínek

Ahoj všichni, nejprve chci poděkovat za tyhle stránky, protože mi dávají sílu a odhodlání a také víru v to, že mi bude líp. Je mi 23 let. 7 let jsem brala Horm. antikoncepci. Po vysazení HA se mi udělala šílená úzkost, přešlo to po týdnu, byla jsem zase ok. Doktor mi ale během roku (já hloupá se nechala) nasadil další dva druhy HA - všechny jsem vysadila - už mi nesedla. NO a rozjela se u mě úzkost a nevolnosti způsobené hormonální nerovnováhou. Rok jsem s tím bojovala - celkem úspěšně, i jsem měla třeba 4 měsíce prakticky klid, jen slabší nervozitu. ALe poslední týden? Strašná nevolnost, malátnost a úzkost- vím, že tyhle nevolnosti patří k té úzkosti. Doktorka mi napsala Cipralex. Modlím se a prosím, aby mi zabral a já už měla klid na dušičce, protože dřív jsem byla šťastná, veselá a naprosto racionálně uvažující holka. Teď jsem z toho špatná a těším se, až se můj život zase stane lepší. Ty stavy už nechci zažívat. PS. PROSÍM, nemáte také někdo zkušenosti s Cipralexem při úzkosti vyvolené hormo. nerovnováhou? díky

Dědek

Peculínek: jenom aby to nebyla chlamyde pneu.

šárka
1x

Když jsem brala cipralex, tak jsem se cítila dobře a štastná, brala jsem ho 1 rok, ale pak jsem zjistila, že mám jinou nemoc anémii a že už cipralex nepotřebuji a tak jsem ho vysadila. Bylo mi dost zle 2 roky, měla jsem snad všechny neg. příznaky co jsou v příbal. letáku. Myslela jsem, že se snad z toho nedostanu, ale věřila jsem tomu a ted už jsem zase štasná....

dany
1x

Dědku ty sem píšeš pořád a ty tvoje hezmy o chlamydi jsou na ránu .- jdi se léčit jsi švihlej

mary

ahojte,beriem cipralex uz hodne dlho,pribrala som,ale to je tym,ze ozaj stupa chut na jedlo,treba si dat pozor,co a kolko toho zjete,mam tiez skusenost,ze ked som vzala tbl.vecer,mala som bludne sny,beriem rano nalacno a zapijem vodou alebo citronadou,pozor na to ked beriete este aj ine lieky ako diuretika,tam musi byt odstup aspon 2hodiny.pripravte sa na to,ze ho budete uzivat dlhodobo a musite sa s tym zmierit,ked vysadite,priznaky depresie sa zhorsia.prajem vam vsetkym dusevne zdravie a pohodu,cmuk!

mary

peculinek,berte cipralex,nebojte sa,za par dni zabudnete na to,ze ste mala depky,drzim palecek,ahoj

D.

Zdravím. Chci se zeptat, zda některá z Vás po cipralexu přibrala? Já jsem nabrala asi 5kg, ale nevím, jestli je to cipralexem, nebo celkově tím,že jsem dřív byla kvůli depresím hubená, nebo také kvůli mým stravovacím návykům (bulimie). Protože mám silnou averzi na svou psychiatričku, tak jsem jednoho dne vynechala návštěvu a léky mi došly. Tzn, že jsem nějakou dobu zase bez nich. Cítím,že se můj stav zase zhoršuje a deprese se vrací, ale hubnu. A tak na jednu stranu vím,že chci zase AD,aby mi bylo dobře. Na druhou stranu nechci zase přibrat. Můžete mi poradit? Podělit se o Vaše zkušenosti? A poslední otázka, nevíte, jestli může cipralex předepsat i obvoďák? Dřív,když jsem brala citalopram (stejná účinná látka), tak to šlo.

Martin
2x

Ahoj všem, já jsem dostal Cipralex na dlouhodobou neléčenou dystymii (cca 8 let) a z ní pramenící neustále se prohlubující deprese. Beru cca čtrnáct dní zatím půl tablety ráno po snídani, podle pokynu doktorky, i když v lékárně mi tvrdili, že to mám brát před spaním. Vedlejší účinky zatím můžu popsat jako celkové zhoršení stavu, zhruba jako když jsem měl středně těžkou depresi, tzn. teď jsem dva dny po sobě nedokázal vstát a jít do práce, také jsem opět ztratil chuť k jídlu. Co se týče sexu, chuť by byla, ale trvá mi to hrozně dlouho... Taky mi celé dny dost hučí v uších. Všechno se to nějak zvládnout dá, takže se dnes pravděpodobně s doktorkou domluvíme na plné dávce, uvidím jaké účinky budu pociťovat potom...

Martin

+ a nespím :-(

Vaclav
1x

Já osobně beru cipralex s určitými přestávkami 12let, ty vedlejší účinky co popisuješ jsou nepříjemné, ale obvykle odezní během cca 14 dnů, alespoň takhle to působí na mě. Cipralex beru na noc, spim jako dudek, na noc právě pro to, abych zaspal ty počáteční nepříjemný pocity.... Stráta chuti k jídlu mě vyhovuje, pomáhá mě to udržet si přijatelnou váhu. Co se týče sexu, nic zvláštního na sobě nepociťuji, snad jen přijatelné oddálení orgasmu, místo předchozích 5min na cca 20min, což vyhovuje partnerkám.... Každopádně doporučuji vytrvat, cipralex mě pomohl zbavit se většiny příznaků...

Květa
1x

Zdravím všechny :-) tak i já jsem dopadla tak , že mi včera byl předepsán Cipralex....hledala jsem diskuze, abych věděla do čeho jdu :-) bohužel už jsem si měla vzít svou první" půlku" , ale nevzala , nemám deprese jako takové , lék mi byl předepsán kvůli dlouhodobé bolesti zad , nohou a hlavy.....Nutno podotknout , že už celkem asi 5 let užívám neurol :-( a teď po přečtení všech příspěvků se bojím začít jít do Cipralexu , jsem takové to " bebíčko " co se všeho bojí a to mi je 50 let a mám 5 dětí , prosím opravdu jsou ty počátky tak kruté ??

Sylva
1x

Přeji pěkný den..Na neurolce jem se spíš setkala,že pacientům s vaší diagnozou předepisovali rivotril 0,5 mg.Já jsem Cipralex brala na depresi vedlejší účinky odezněly rychle jen jsem po něm přibrala.jsem 13 let po operaci pravého spánkového laloku v Praze na Homolce.Nechcete zkusit neurologické oddělení této nemocnice zda by se váš problém nedal operativně odstranit? Mají jiné metody než jiné nemocnice v ČR.Jsou šetrnější k pacientovi.Určitě to stojí za to v každém věku.Přeji sluníčkový den.

irenatau

Prosím o radu.Z důvodu podezření na vážné onemocnění mě byl nasazen Cipralex.Beru zatím 1/2 tablety ráno.Beru ho 5dnem a cítím se velmi unaveně a zároveň mám občas rozostřené vidění.Nevím,nemám žádné zkušenosti s braním antidepresiv.Můžete mě prosím poradit?Děkuji.

Vaclav

Běžné vedlejší účinky, které obvykle odezní po 2-3 týdnech užívání.... Stačí kouknout do letáku, občas se stav v začátku léčby zhorší. ........

Petka-pupi

Ahojda lidičky,taky jsem začla s lékem Cipralex,dnes jev to přesně 14 dní co ho užívám,na doporučení psychiatričky pro panické stavy,a strach že se mi prostě něco stane-léčím se se srdcem,v prvních dnech užívání jserm pocitovala pocit na zvracení,a průjem jsem měla hned po probuzení,nyní když ráno po snídani si vezmu lék cipralex 10mg se během dopoledne cítím unavená,ale nejsem schopna uplně usnout,odezní ta únava?beru antidepresiva poprvé v životě a fakt se bojím že mi bude spíš hůř,než líp,nemůžuse totiž už dočkat toho líp...

Přemek

Ahoj, můžu se zeptat jak pokračuješ v léčbě po dalších týdnech ? Jestli se Ti už ulevilo ?

Přemek

Ahoj, je mi 28 let. Teď 8 dní beru Cipralex 10 mg ráno. Od asi šestého dne jsem se "konečně dočkal" nežádoucích účinků - mírná nevolnost, která vždy několikrát denně na chvíli vymizela a pak se zase vrátila, ale snáším to dobře. Jíst můžu ... Kvalita spánku se nezměnila, doteď jsem spal až moc, podle doktorky prý budu možná spát méně, což bych vlastně uvítal...

Přemek
1x

13 dní po nasazení léku stále průběžně mírná nevolnost, omezuje to výrazně chuť k jídlu, ale najím se. Účinek na zlepšení deprese zatím asi žádný..., snažím se být v klidu, ale nepříjemné stavy to prý může v začátku i zhoršovat - a ta nevolnost klidu zrovna nepřidá ....

Petka-pupi

dnes je to přesně 28 dní co beru cipralex na panické ataky,nyní konečně dva dny jsem se probudila bez třesu jen s mírným pobolíváním kolem žaludku.Cipralex beru po obědě nebot,když jsem ho brala hned ráno byla jsem hrozně unavená už kolem 13:hod.nyní jsem stále unavená,ale až k večeru,a mám během dne furt takové výkyvy bez nálady a nic se mi nechce moc dělat není to stále ono.Hodně se i potím a bolí mě hlava,ale doktorka říkala že ještě je čas než se o vyloženě ustálí.takže opět budu čekat a doufat.a jak jste natom ostatní??

Přemek
1x

Po třech týdnech užívání jsem dostal preventivně jiný lék se stejnou účinou látkou, protože tak dlouho to prý nevolnost způsobovat nemá (většinou se prý nevolnost projevuje jen v prvním týdnu) V práci jsem teď (podle kolegy) živější, ale na doma mi energie stále chybí.

Přemek

Tak 10mg APO-CITAL už beru přes týden (předtím ten Cipralex), stále mi občas bývá špatně od žaludku, ale nevím jestli to dělají ty prášky. Deprese zdá se trochu ustoupila, začínám fungovat. Na dohodnutou návštěvu psychologa se ale netěším, nevím jak mu změnu stavu popsat a jestli je to opravdu lepší, nebo je to jen přechodné. Léky mi předepisuje doktorka psychiatriské ambulance, k psychologovi chodím jinam a teď mám pocit, že mě víc pomáhají prášky, než psycholog.

Přemek

po dalších 14 dnech bez výraznějšího pozitivního efektu (teda jeden den mi bylo dost dobře, ale to je za ty měsíce dost málo) - zvyšujeme dávku APOCITALU na dvojnásobnou a za 3 týdny další kontrola u doktorky, pak už prý jedině přejít na větší dryáky ( léky s více nežádoucími účink y)

Přemek

Po cca 3 týdnech na 2x20mg APOCITALu denně (stejná účinná látka jako Cipralex): Konečně ustávají pocity nevolnosti, které jsem měl s přestávkami celé dva měsíce léčby i po změně léku. Začalo mi být viditelně lépe, měl jsem několik příjemných zážitků a zase jsem dokázal mít z něčeho opravdu radost , už několik dní cítím jak se mi vrací energie. Není to stoprocentní a když se vracím z práce už té energie tolik nemám, ale už mám chuť a sílu ještě něco udělat taky doma ... Další projevy: hůř usínám, lépe vstávám, více si pamatuji sny (to je prý posunutím spánkových fází a ještě se to asi upraví)

Jana

Ahojte, neskúšali ste niekto liečbu regresnou hypnózou? Moja diagnóza znie: Generalizovaná úzkostná porucha s agorafóbiou a panickými atakmi. Trápim sa už 14 rokov, prerušovane fungujem na seroxate a už ma to fakt nebaví. Po prečítaní knihy Mnoho životov, mnoho majstrov, som začala seriózne uvažovať o hypnóze. Máte s tým niekto skúsenosť? Prosííím

Lenka

Ahojte všem, manžel bere cipralex , ale myslím si že elicea kterou beru já je lepší, sice zabýrá až kolem 6týdne po prvním užití, ale pak výsledek je dobrý. Každé anti. mají nežádoucí účinky hlavně v oblasti sexu, ale při dlohodobém užívání se chut vrátí není tak intenzivní , ale je. Hlavně že je mi dobře po stánce psichycké, nezoufejte bude líp pa

Martina

Ahoj, brala jsem cipralex rok a čtyři měsíce. Každopádně mi po psychické stránce velmi pomohl!!! Ale v průběhu léčby jsem najednou během 3 měsíců přibrala 13 kg. Už půl roku se snažím zhubnout tak, že jsem změnila stravování, chodím do fitka, mám osobního trenéra, prosla jsem si 2 detoxikační kůry.... ale moje váha se vůbec nezměnila. A to ani nemluvím o naprosté nechuti k sexu a nemožnosti prožít orgasmus. Po dohodě s lékařem jsem AD přestala brát. Zatím je nebueru teprve měsíc, ale pořád se nic nezměnilo. Váha stejná, sex nic, jen jsem čím dál tím víc nervóznější... Má někdo podobné zkušenosti?

ILada

Marti ja silene napis ,elikubi@seznam.cz

darina

neboj se to trva tydny ale určitě ti bude lepe na 100procent

Lenka

Ahoj všem cipralex jsem brala 5 let na úzkostné stavy a agarofobii, strach z něčeho, musím říct že jsem v průběhu těchto 5 let také přibrala asi 10 kilo což mi tak nevadí, schopnost dosáhnout orgasmu byla po celou dobu. Poslední dobou mi nějak přestali pomáhat takže jsem poprosila o změnu. Teď už beru 10 dní asentru zatím 50 což není nic moc ale postupně chci zvýšit musím říct, že po ní nemám žádné vedlejší účinky. Uvidím třeba ještě přijdou. Taky mám stále zbytkovou hladinu cipralexu. Jsem zvědavá jestli bude lepší sexuální život. Určitě bych byla ráda. Taky doufám že trošku zhubnu tak ještě napíšu jak to dopadlo.

pepa

beru cipralex skoro rok....přes pul roku 2x 10mg rano a nejak mi to nezabira k tomu elenium nebo xanax.....nekdy je klid par dnu a pak se rano probudum avim ze to bude spatne.....P.

Julča
1x

Ahoj, ja beriem Cipralex tretí mesiac. na začiatku liečby som sa cítila v pohode, teraz mám pocit, že depresia sa mi zhoršila, odkedy mi zvýšil psychiater dávku. Začala som mať aj problémy s nevoľnosťou, po užití sa roztrasiem a je mi na zvracanie. máte niekto podobné skúsenosti?

I*1988

Pokud někdo tady zažil něco podobného a má aspoň nějakou radu jak na tento problém, budu ráda :) Jde o to, že přes dva roky beru Cipralex (a víc než rok Triticco), který mi sice psychicky hodně pomohl (ale kvůli spánku musím na noc ještě brát to Triticco), ale bohužel mi teď dělá problémy v intimní oblasti. Že mi vymizely asi po půl roce téměř úplně přirozené touhy, pocity a sny, mi původně vůbec nevadilo, protože s výjimkou kratičké a spíš kamarádské známosti jsem s nikým do té doby nebyla. Ale teď... po téměř půlroční známosti jsme se chtěli s přítelem poprvé pomilovat (ale předtím jsme se po tak nějak po hmatu poznávali) - jenomže prostě: myšlenky by byly, chuť se také daří zčásti vzkříšit, ale tělo prostě nereaguje. Nejsem uvolněná, nepomáhá ani gel. Nevypnu, nevzruším se a cítím jen nepříjemný a bolest. Je to pro mne v tu chvíli hodně stresující, unavující a bohužel pak i znechucující záležitost - dá se to srovnat s nepříjemným lékařským vyšetřením :). Jsem si jistá, že bez prášků by to vypadalo o dost jinak, i když by to samozřejmě poprvé také nebylo hned ideální. Ale bohužel, ještě nějakou dobu je brát budu a teď nevím, co mám dělat. Přítel je velice chápavý a trpělivý, říká, že jednou to výjde. Je to pro nás jen jedna přirozená součást vztahu, takže na tom tolik nestavíme a nebereme to tak tragicky. Hledáme i nějaké pomocné přípravky nebo cokoliv, co by mi trochu pomohlo a nemlátilo se to s práškama. Budu to řešit i se svojí ženskou lékařkou a psychiatričkou, jsem zvědavá, co mi poví. Zajímalo by mne, zda-li je tady i někdo, kdo má podobný problém nebo si něčím takovým prošel. Děkuji

I*1988

PS: Ty negativní pocity se naštěstí týkají jen té neúspěšné činnosti a v tu danou chvíli, nepřenáší se to dále, vztah je krásný. I proto jsem trochu překvapená, že to prostě nejde.

Mirka
1x

Ahoj já beru Cipralex dobrých 6 let po rozvodu. Neměla jsem jako sílu a energii a řešila jsem nesmyslné věci. Pomohl mi hned. Příval energie a štěstí. Předloni jsem vysadila a dostala jsem se zas do takové letargie, spousta starostí, nemoce v rodině. Takže užívám dál, brala jsem čas i Trittico, bezva, ale vysadila jsem. Na se chut ale málokdy mám vyvrcholení. Asi jsem i přibrala. Ale cítím se celkem ok a snažím se být udravě sobecká.Jen se mi asi 3x stalo, že jsem měla myšlenky na smrt, ale ne že bych to chtěla, v noci jsem se vzbudila a úplně se děsila jít k oknu. Je mi 53 a léky mám jen od obvodního lékaře.

Petra
1x

Ahoj beru cipralex ted druhym dnem. Je mi 20let, zadna antidepresiva jsem predtim nebrala. Vcera jsem nepocitila zadnou velmi vyraznou zmenu. Byla jsem unavena, ale to jsem pricitala predchozi temer probdene noci. S orgazmem trosku problem uz po prvnim prasku, ale I kdyz to trvalo dyl, nakonec to slo:-) Vecer jsem doufala, ze budu dobre spat, kdyz jsem odpoledne byla tak unavena, ale bohuzel. Spatne se mi usinalo a nekolik hodin jsem se prevalovala v posteli. Ten vecer jsem jeste pocitila to popisovane nechutenstvi, snizilo mi to relativne vyrazne chut k jidlu (me vsak hlad), coz trva I dnes. Po vcerejsim usinani, jsem si svou pulku prasku rozhodla vzit rano, abych vecer lepe usla. Asi hod. po poziti, kdyz jsem vylezla ze sprchy mi teda zacalo byt zle, nejprve od zaludku, jakoby na zvraceni... Nevim zda to bylo nizkym tlakem, jak jiz tu nekdo popisoval, ale zacalo mi byt lehce na omdleni, zacalo jsem se citit strasne slaba a musela si lehnout. V posteli mi buselo srdce a hodne a tezce jsem dychala. Pokud bych mela tipnout, rekla bych ze slo o panicky zachvat. Coz tedy bohuzel moc fajn neni, nebot na to normalne netrpim. Cipralex beru na depresi a uzkostne stavy. Nicmene tedy potom co jsem si chvilku lehla jsem usla a probudila se az po obede. Od te doby, nechutenstvi, zastni pocit v nose a krku, jako bych treba zacinala mit chripku nebo tak. Mala trosku takove zvlastni vodnate rymy. Velka, ale opravdu dost velka unava. Dokonce stale zivam:-) Snad I lehka celkova slabost. Psychicky teda bohuzel taky zadna hitparada, presto snad mozna v necem drobnem mi to pomohlo a to, ze kdyz si treba vzpomenu na udalost (od ktere pred 2lety moje deprese zrejme zacala) necitim tak vyrazne negativni pocity jako jindy. Nelituji se tolik à neprehravam si porad dokola depresivni à negativni myslenky. Snad jsem i lehce flegmatictejsi, nebo spis jakoby otupela a to tedy u vuci pozitivnim prozitkum a myslenkam. Souhrn tedy, jak se dalo predpokladat je, ze se prad teda necitim nijak zvlast dobre ale tesim se az ty prvni 3tydny budou za mnou a ja se snad zacnu citit fajn. Protoze mi cteni vasich prispevku moc pomohlo, budu sem prubezne prodavat jak se citim jak cas pujde dal, aby zas ostatni meli predstavu do ceho jdou. Drzme si vzajemne palce, at se a toho nejak vybabrame ;)

Martin

Kvůli neustálé únavě, hlavně dopoledne, začínám po dohodě s doktorkou postupně přecházet na Wellbutrin. Výsledek je zatím takový, že už zase nespím a trpím depresí, tak uvidíme, kdy a jak mi Wellbutrin zabere, přitom stále užívám poloviční dávku Cipralexu, tak nevím. Wellbutrin by mě měl nabuzovat, bere se ráno a po poledni, a měl by i odstranit ty problémy ohledně sexu...

Přemek

Po cca 5 týdnech užívání se stále cítím dobře ( tomu léku teď docela věřím, že funguje a tak ho chci (a stejně musím) brát dál) Mám "svěžejší" spaní a hlavně probouzení je mnohem snažší - ráno cítím, že mi spánek přinesl tu správnou regeneraci (což mi v depresi nefungovalo a každé ráno jsem se cítil snad ještě unavenější než předchozí den). Víc si pamatuju sny, tenhle efekt trvá už asi 14 dní. Trochu déle usínám, ale ne vždy...

lucka

Ahoj lidi beru cipralex třetí den a muzu říct,ze mi je hůř nevim jestli to prejde ale snad ano,připadám si zmatená a nesoustredena,poradte někdo.......je to normalni

Přemek

Ahoj, já jsem v začátku léčby byl rád za každý i negativní účinek protože i podle toho, že Ti je ze začátku špatně se dá poznat jak moc na Tebe ta zvolená počáteční dávka účinkuje. Mě bylo špatně i z 10 mg, postupně si ale tělo zvyklo a teď beru 40 mg už bez těch nevolností, které jsem měl. To že Ti může být v prvních dnech a týdnech i psychicky ještě hůř než před léčbou je normální a je to myslím dost jasně zdůrazněno i v příbalovém letáku. V případě, že bys měla sebevražedné myšlenky, nebo nějaké jiné závažné reakce, je potřeba okamžitě kontaktovat svého lékaře, aby rozhodnul o dalším postupu (např. přidání druhého stabilizujícího léku). ROZHODNĚ SI NIKDY SAMI NESNIŽUJTE DÁVKU ani BEZ LÉKAŘE NEVYSAZUJTE (viz příspěvky těch, kteří to zkusili - lépe Vám nebude, naopak - z hladinou těchto látek v těle je potřeba manipulovat plynule a opatrně, jinak si zažijete znovu ty stavy ze začátku léčby)

Janina
1x

S cipralexem mám již 7letou zkušenost.Jsem již starší ročník a celý život jsem trpěla a nedovedla jsem to pojmenovat.Po nasazení léku mi trvalo dlouho/asi 4týdny/než mi lék zabral,ale teď je to pohoda.Proto radím,hlavně vydržet než se mozek vyladí.U tohoto léku bývají i poněkud divoké sny,ale je to tím,že se mozek t.zv."čistí".Jediný negativní poznatek je ten,že se přibírá na váze,ale zas to neplatí pro každého.Mi to je teď jaksi jedno,protože vím,že je to daň za to,že se cítím fajn.Vydržte a buďte rádi,že jsme v době,kdy se už člověk nemusí bát vyhledat psachiatra a že jsou účinné a nenávykové léky.Všem držím palce!

Karel
2x

ahoj tady je mi 50 let a beru cipralex už víc jak pět let 20mg ráno ktomu také depakin a mirzaten večer ale ted posledních 5 dní deprese uzkost atd.nevím co toje ale mám strach že cipralex přestal učikovat tak se chci zeptat o podobnou skušenost moc děkuji a přeji všem at je nám dobře a jsme v pohodě protože vím co to je a ta potvora deprese a uzkost tak se držte..

lucka

Ahoj lidicky tak brala jsem cipralex 15dni nebylo mi dobře po něm a tak mi ho doktorka vyměnila za zoloft a muzu říct,že jsem se vrátila k cipralexu pac zoloft mi zpuso il horší stavy než cipralex.....takže beru ciptalex 17den a uzkost přetrváva:-(snad mi zabere a budu zase plná život-)rada bych si psala s nejakou slečnou která je ns tom stejne tak kdyby někdo měl zájem tak můj mail Lucastar1@seznam.cz

Přemek

Díky cílené reklamě dole na těchto stránkách jsem objevil možnost registrovat se do klinické studie léčby deprese na http://www.clinlife.cz/ Je to možnost zúčastnit se ověřování účinku nového podpůrného léčiva proti depresi. Pokud to máte blízko na některou z níže uvedených adres - doporučuji vyzkoušet. Budete dostávat stejné léky jako při běžné léčbě + podpůrný (zkoumaný) lék, nebo placebo (to je v rámci studie většinou udržováno v tajnosti) a Váš lékař, odborník psychiatr Vám bude věnovat mnohem více času než při běžné léčbě, navíc budete během léčby několikrát podrobeni celkové zdravotní kontrole včetně podrobných rozborů krve, EKG aj. tedy zjistíte o svém zdraví při té příležitosti maximum a ještě za to můžete dostat finanční "kompenzaci" ... Adresy, kde bude studie probíhat a kde je možné se přihlásit k některému zkušebnímu centru / lékaři: Brno, 60200 Brno, 615 00 Hořovice, 26001 Kutná Hora, 284 01 Praha 10, 100 00 Praha 5, 15800 Říčany, Praha Vychod, 25101

R

Jsem strasne rada, ze jsem nahodou nasla tuhle diskusi. Vsem nam bojovnikum preju hodne sil, jsem na Cipralexu 1. tyden (1/2 5mg zatim) a je to hruza. Dnes prvne cela tabl. 5 mg, tak uvidim. Jsou to moje jiz druhe AD, kdysi jsem po tragedii v rodine byla 5 let na Argofanu, coz mi hodne pomohlo. Ted po 2 letech stresu z prace stavy uzkosti, pak panika, ktera mne prvne prepadla v letadle - nepreju nikomu ten pocit, jak tu bylo receno, kdo nezazil, nevi. Sileny, nevedela jsem, co to je, letusky mi rekly, ze nesmim ani nikoho pozadat, zda nejakej prasek nema..Myslela jsem, ze umru, 2 hodiny hruzy. Sla jsem pak rovnou na psychiatr. pohotovost, kde mi neco pichli, dali diazepam a bohuzel tak silnou davku Argof., ze jsem tam druhy den rano skoncila znovu a tentokrat mi bylo tak zle, ze jsem se nechala dobrovolne hospitalizovat na psychiatrii. Po nastoleni opet "moji davky" Argo+Rivotril 0,5 se mi po tydnu udelalo lip, sla jsem domu a vse vypadalo jako kdysi. Takze jsem chtela byt za hrdinu, ze to zvladnu, jako kdysi depresi, a vsechno po 2 mesicich postupne vysadila. Ja vubec netusila, co je panika za mrchu, brala jsem to jako nejakou docasnou reakci na stres nebo tak neco. Parada, prvni tyden uzasna euforie, jak jsem dobra, jak jsem to dala. Pak prisly opet uzkosti, panika,breceni..Zkusila jsem tedy trezalku.Napred caje, pak kapsle. Napred jednu rano, kdyz se uzkosti dostavily, pak i vecer. Po 2 mesicich se dostavila insomnia, tras, uzkosti, panika jeste vetsi, nez predtim, trasla jsem se tak, ze jsem nebyla schopna ani vytocit cislo na mobilu, srdce mi busilo.. Proto bacha, ani trezalka samotna(k AD se samozrejme nesmi) neni pro kazdyho, krom toho, vsude se to neuvadi, ze i trezalka ma vedlejsi ucinky, coz je prave insomnia a take glaukom! Nedam na bylinky dopustit, mockrat mi pomohly, ale na paniku se jinak nez lekama a psychiatrem neda. Je to beh na dlouho, ale pokud se chci zase vratit do normalniho zivota, musim. A tak nam vsem drzim palce. Pokud stejne jako me, by nekomu pomohlo si obcas napsat a vymenit zkusenosti s tim, s cim se pereme, napiste. Vedet, ze v tom nelitam sam, moc pomuze. ciprapan zavinac seznam cz. Drzte se a vydrzte!! A hlavne zadny experimenty bez doktoru!

Aja
2x

Jsem také ráda, že jsem tuto diskusi našla a po přečtení komentářů se mi trochu ulevilo. Mam PP děsí mně otevřené prostory, takže chůze po ulici je pro mně strašná, bušení srdce, pocit na zvracení, stažený žaludek, motání hlavy........ prostě hrůza. Trvá to u mne už od jara, až teť jsem se konečně svěřila mojí lékařce. ta mi předepsala cipralex. Týden zle od žaludku, zhubla jsem 3 kg, neschopna nic sníst, pořád třes stavy vážně strašné. Dnes mám lék 10 den a cítím se mnohel lépe, konečně mám i hlad a je mi už bych řekla že fajn. Vydržte bude líp.Aja

R
1x

Presne Ajo, jako ja. Teprve vcera, po 8 dnech Cipra, jsem byla schopna jit ven se svym muzem, neutekla jsem z obchodaku, nebylo mi silene spatne v tunelu, snad po pul roce. Trpim PP taky od cervna a ten pocit vcera, ze je trosinku lip, byl uzasnej. Je mi taky spatne od zaludku, hlavne po jidle, prvni dny strasny ubreceny depky po ranu, motani hlavy, bojim se byt sama doma, blbe usinam, prasteny sny, vadi mi i tikot budiku, ale snad to odezni. Bude lip, drzme se. R

lucka
1x

Ahoj holky tak ja beru uz cipra přes mesic a musím zaklrpat jsem na tom mnohem mnohem lépe......mam taky PP,byli chvíle kdy jsem myslela že to vzdám ale teď mi je lépe....vydrzte;-)))držím mam všem pesticky a ozvete se

R
2x

Ahoj holky, ja jsem na Cipra dnes 11. den(ted 5mg tenhle tyden) a je mi porad vselijak blbe. Ten zaludek je to nejmensi, co je ale nejhorsi, nemuzu spat, teda spis usnout. Jsem unavena a pritom neusnu, pak jsem samozrejme druhy den jako matoha, uzkosti opet utoci, panika se pokousi taky nekdy, nic me nebavi, sama sobe jsem protivna..melas to taky, odezni to? Zatim drzim, vcera uz jsem si vecer vzala Rivotril, abych se vyspala, ale mam fakt chut se na to vykaslat a zkusit neco jinyho. V pondeli jdu k dr. tak to s nim proberu. Kolik mg beres ty? Mejte se pokud mozno lip a lip, R.

lucka

Ahoj vydrz me bylo stejne nespala jsem nekolik dni a obcas se mi to objevi ale je mi o stoprocent lepe......pokud budes chtit napis na mail a pokecame o tom....Lucastar1@seznam.cz a nevzdavej to drzim palce

Aja

tak já dnes 18. den a můžu říct že je mi fajn. Jen si říkám aby mi to vydrželo. Ta kvalita života je úplně jiná. Všem radím ty počáteční odporné stavy vydržet. Bylo mi fakt hnusně!!! Beru ráno 10 mg a ješte mám na noc Xanax, ale ten se snažím nebrat. Někomu to trvá dýl než to zabere vydržte.....

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 293 lidí

Mohlo by vás zajímat

Bolesti zad mohou mít mnoho příčin. Na co si dávat pozor?

V dnešní době bychom asi těžko hledali někoho, koho by sem tam nepotrápily bolesti zad. Bolest zad může mít různé příčiny, poměrně často si za ně můžeme sami. Pokud nás tyto problémy trápí opakovaně, jedná se o jasný signál organismu, že dlouhodobě a systematicky děláme něco špatně.

Srdeční infarkt se může kdykoliv opakovat. Jak mu předejít?

Srdeční infarkt neboli infarkt myokardu lze zjednodušeně definovat jako úmrtí části srdečních buněk, vzniklé na základě náhlého uzávěru nebo výrazného zúžení věnčité (koronární) tepny, která zásobuje příslušnou oblast srdce. Souhrn opatření, která mají vést k tomu, aby nemocný po prodělaném infarktu či příbuzné chorobě byl co nejméně ohrožen rizikem opakování, nazýváme sekundární prevencí.

Revmatoidní artritida: moderní léčba vrací pacienty zpět do běžného i pracovního života

Revmatoidní artritida, postihuje až třikrát častěji ženy, je to zánětlivé onemocnění, které vede dokonce k nevratnému poškození chrupavek a kostí kloubů a doprovází ho chronická bolest. Většina pacientů končí v invalidním důchodu, podstupují operaci totální endoprotézy či doživotně nemůžou hýbat zápěstím. Tím, že je možné nasadit biologickou léčbu ještě před nevratnými změnami kloubů je ohromná výhoda pro systém a hlavně samotného pacienta. Účinná léčba sníží aktivitu nemoci a výrazně se zlepší kvalita života ve všech jeho oblastech.

Patní ostruha - léčba vyžaduje trpělivost

Patní ostruha patří mezi poměrně častá onemocnění dolních končetin. Projevuje se bodavou bolestí paty nejen po velké fyzické zátěži ale i po období odpočinku. Pata může být bolestivá i na dotek, oteklá či zabarvená do červena. Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, při jejíž léčbě je zapotřebí trpělivost.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.