Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Losillë
6x

Ahojky, Cipralex beru přes dva měsíce, cítím se o moc lépe, žádné depky, pláč, úzkosti, po dlouhé době jsem se vyspala! První dva dny mě tlačil v žaludku, jinak nežádoucí účinky nemám. Sex je v pohodě, váha stejná, prostě jsem spokojená.

darina
1x

ja jsem taky spokojena beru cipralex už třeti měsic .jenom vyržet

Janka
2x

Cipralex užívám už asi 1,5 roku /užívám ho ráno/,hodně mi pomohl hlavně při stavech, kdy se mi nechtělo ven mezi lidi a kdy jsem neviděla žádnou perspektivu do budoucna, kdy mě nic nebavilo a kdy jsem neměla z ničeho radost. Každopádně se cítím líp. Pravda je, že se taky v noci potím,se sexem ani s orgasmem problém nemám. Jednou jsem to chtěla zkusit bez Cipralexu a zkrátka jsem ho přestala brát. Nevěděla jsem, že se musí vysazovat velmi opatrně. Nikdo tu chybu neudělejte! Bylo mně strašně zle, bušilo mně srdce, že mi málem vyskočilo z hrudi, nemohla jsem spát, kolísal mi tlak, bylo mi na omdlení, nemohla jsem dýchat,měla jsem tlak do hlavy, myslela jsem, že mi manžel bude muset volat pohotovost. Tolik moje zkušenost.

jitaprobe
2x

ahoj,já beru cipralex dobrých deset let..dá se říct že z mých šílených stavů kdy jsem nemohla ani chodit a kdy sem byla doma sama a hrůzou jsem si myslela že to nepřežiju mi opravdu pomohl...teď po vyšetření srdce mi bylo doporučeno ho vysadit nebo vyměnit za něco jiného jsem ho začla vysazovat bez dohledu psychiatra a asi sem to vážněpřehnala-bušení srdce,nemůžu dýchat,dusím se,slabé nohy,klepání rukou,takže vážně bacha

katy
3x

Brala jsem cipralex 6mesicu ..prvi dva tydny strasny, poceni, nemohla jsem ani mluvit, deprese horsi jak kdy předtím, postupne se vse upravovalo, konecne jsem spala, byla sebevedoma, vse skvele, jen ten sex o nicem...neslo mi proste dosahnout orgasmu. ..nekdy jsrm pak misto orgasmu zacla brečet tak jsem to uz sni nezkousela....jinak vsechno ok...ALE bylo mi lip a vysadila jsem z 20mg na nula ze dne na den...dva tydny ok.ted uz nekolikatou noc nespim, jsem nervni, emotivni psychicky slaba, je mi na nic...nechapu proc jsem to udelala a sama vysadila.doktorka to ani nevi...mam jeste krabku tak zacnu pomalu brat znovu...stvalo mne jen ze mi vypafali hodne vlasy a pribrala jsem 5kg...

Martikol
6x

Jsem po porodu 9 mesicu a jiz 4 mesice trpim nespavosti. Zacala jsem uzivat Cipralex, pul tablety vecer. Beru ho jiz 3.tyden, ale stale nespim. Probouzim se kolem pulnoci a musim si vzit jeste Stilnox, ktery pusobi ca. 5 hodin, od 5ti h rano opet nespim. Nemel jste nekdo take takovy problem? Jsem uz zoufala, jsem unavena, bolave oci a to jsem cely den na nohou s miminkem.Potrebuji spat!!!!!!!!

Ludmila
1x

Brala jsem Cipralex asi 15 let 20 mg. Letos jsem začala brát 30 mg. Stilnox asi 15 let také.. spím dobře, až 8 hodin.

chci zustat v anonymite
1x

Cipralex me malem znicil ,predepsala mi ho lekarka na doporuceni psycholozky ,uzivala jsem ho tyden a asi 8den kdyz jsem se vzbudila tocila se me hrozne hlava ,cela jsem se trasla ,byla jsem uplne mimo nedokazu napsat co se se mnou delo snad nejake halucinace ,srdce me busilo jak o zavod ,byla jsem zmatena .Nechci nikoho odrazovat od antidepresiv ale ja to zkusila alternativni medicinou a je me lepe ,neni to uplne ono ale clovek se musi snazit taky sam .Dobra je joga -pozdrav slunci ,na uzkosti dobre zabira horcik ,vitaminy skupiny B ,pohyb.Nikoho za to neodsuzuji ze antidepresiva uziva ale me nepomohli .

Anonym

Tak na vašem příspěvku je vidět, ze jste zdravá.

Kača

Přesně tak. 🙂

iwa
16x

Bývala jsem velikou zastánkyní alternativní medicíny, jogu jsem cvičila několit let, jsem vegetariánka. Přesto. když jsem se dostala do životního náročného období, které vyústilo v depresivní stavy, musela jsem pokorně sklonit hlavu, dostavit se na psychiatrii a a přijmout pomoc obyčejné medicíny v podobě léku Cipralex, který mě nesmírně pomohl. Pravda, musela jsem snést určité období, než přešly prvotní vedlejší účinky, ale vyplatilo se to. Nutno podotknout, že před tímto krokem jsem do sebe lila litry třezalkového čaje (= přírodní antidepresivum), vitaminy apod. užívám dodnes. Také musím podotknout, že jsem vůči antidepresivum měla silně negativní postoj, s nímž jsem se netajila ani vůči lékařce. Alternativní medicinu ctím dodnes a i vše, co je s ní spojené, ale v tomto případě bohužel nestačila.

Martin Konecny
4x

Jak dlouho trvaji nez.ucinky po nasazeni Cipralexu ?, Mam jej jenom 2 den, a jenom 5mg a v noci jsem se vzbudil zpoceny a mel jsem tep asi 250 za minutu.Stale jsem si opakoval ze to nic neni a tak se sklidnil asi po 10 minutach.Pres den je to stridave oblacno-chvili mam poit ze uz zabira a pak zase horsi stavy. Mam jiz asi 7 let somatoformni vegetetivni dysfunkci (srdecni arytmie) a k tomu posl.roky zhorsujici se silene panicke ataky ( strach ze me ta arytmie chyti kdyz jsem mimo domov napr.na dovolene ) a z toho vseho mam vice - mene trvalou +/- uzkost. :-(((( Trva to leta , psychoterapie ma efekt jen minimalni, proto jsem zacal brat predevcirem konecne Cipralex................tak nevim , doufam v zazrak, potrebuji se z toho konecne dostat , nevim dokdy bych to jeste takhle vydrzel, postupne mne ta somatoformni vegetetivni dysfunkci nejak za ta leta trvani vysiluje .... prosim vas o info jak na vas zabira Cipralex a jak se vyrovnat s nez.ucinky a jak dlouho trvaji-. dekuji moc vsem !

dan
2x

Martine , vydrž, trvá to týdny a pomůže to. Já beru Cipralex na agorafobii, což je podobná diagnoza jako tvoje a funguje to na 1000% není to chyba opravdi tisíc procent. Zdar !!!!

Marta

Kdysi jsem brala cyptalex asi měsíc,ale šílený průjem. Máte někdo zkušenost že to pak přejde?jinak mi pomohl.

Tomáš

Dobrý den cypralex používám také už před půl roku a také mi trvalo než se všechno urovnalo jak má hlavní je být v klidu nevystavovat se stresu a nenechávat se ovlivňovat druhým

Leňule
1x

Já beru cipralex 10 mg již 2 dny 1/2 tabletky, ale během jídla nikoli na lačno, protože to mě bývalo víc špatně. Teď cítím jen ospalost, bolest hlavy a že jsem taková malátná. Po týdnu mi lékařka doporučila celou tabletku, tak jsem zvědavá. To bude asi větší hukot.

Martin Konecny
1x

ja zkusim brat jen 5mg , dokud neodezni ty uvodni nezadouci ucinky, doufam, ze to bude maximalne tyden - dva, teprve pak se odvazim pripadne zvysit davku na 10 mg. Akorat by mne zajimala JEDNA VEC- kdyz se po nejake dobe ( par tydnech ) ta davka zvys z 5 na 10 mgi, tak se ty nezadouci ucinky ktere jsou na samemk pocatku lecby objevi ZNOVA ???

Dan

Nebude to hukot. to zvládneš a pak bude líp !!! Drž se !!!

Martin Konecny

beru cipralex 5 den a spim zoufale, vzbudim se hodinu po usnuti a jsem schopen byt do rana vzhuru, s lekem Stilnox spim max. 4 hodiny a dost , vcera jsem s lexaurinem byl vzhuru jiz od 2:30 prejde to ? POTREBUJI preci spát !!!!

dan
2x

Vysad vsechny leky krom Cipralexu, nebude to příjemné, ale vydrž. Za pár dní... týdnů to bude fajn !!! Drzim palec !!!!

jarqa
3x

Zkus si nechat napsat Neurol na zklidnění nebo Silnox na spaní. Jinak mi velmi pomohlo dýchání, lépe řečeno místo myšlenek, sleduj svůj dech, (hlubší nádech a výdech) a představ si, že při každém nádechu vdechuješ dobré a při výdechu jde vše špatné ven a ty se cítíš uvolněně. Aplikuj to každý večer, když budeš chtít usnout a po pár dnech zjistíš, že usínáš za stále kratší dobu.

Aneta
13x

Martine,měla jsem tyto stavy přesně před rokem,bylo to z dlouhodobého přepracování a pak už stačil nějaký problém a já vůbec neuměla spát!!!Moje kamarádka doktorka mi sehnala výbornou psychiatričku a nebýt jich,nevím,co by se dělo dál.To už jsou příznaky vážného zhroucení.nestačil jen Cipralex,týden 5,pak 10,dostala jsem ještě Dogmatil,Prothazin a Rivotril a teprve za 6 týdnů se to začalo výrazně lepšit.Pracovat jsem nemohla půl roku.Nyní už mam jen Cipr.a spím jako dudek.A zase se umím smát a pracuju.Vyhledej co nejrychleji dobrého psychiatra.Držím palce!

iris
7x

Téměř před rokem se u mě po smutné události spustila deprese,u doktora jsem nikde nebyla,myslela jsem,že vše zvládnu sama.Po novém roce to ale začlo být neúnosné,začly se mi přidávat stavy,kdy jsem donekonečna přemýšlela,co bude,až až zemře manžel,moji rodiče,až budu stará..a nyní mě hlavně trápí myšlenka,že můj mladší syn půjde do školy a pro mě je to takové "konečno",už mě nebude tolik potřebovat,ted je to ještě takový brouček,roztomilý věk a to zmizí,uvědomuju si,že je to praštěný,ale nemůžu si pomoct,ty myšlenky se mi derou do hlavy,sotva se ráno vzbudím.U doktora jsem nebyla,ale beru Cipralex,4.den-jeden ráno.Vedlejší účinky -snad je mi občas nevolno,ale nic strašného,ale právě mám pocit,že ty úzkosti ohledně syna jsou mnohem větší,jestli je to Cipralexem,píšou,že ze začátku to může být.Chtěla bych si užívat každého dne s dětma a místo toho se užírám myšlenkama a dělá mi problém se i usmát..

terča
1x

Ahoj lidi cipralex beru presně 14 dní!!1 tejden sem myslela že je to můj konec vedlejší učínky byli tak strašné!!teed uz je to lepsi jen me to este nezabira beru tomu neurol 0,5mg odpoledne a pred spaním!!!mam PP docela neprijemny to je myslite ze ten cipralex zacne zabirat????

dan

Nezer Neurol !

Cau !
3x

Beru Cipralex dva roky, zachránil mi zivot !!!! Super tableta !!! Neberte zadny svinstva jako neurot atd :-)

Dan
4x

Musite být v klidu!!!! Ja obcas piju casto sexuji a to beru Cipralex dva roky. Jen kdyz se ozerete musite vedet, ze druhy den nefunguje. Cipralex mě vrátil do zivota. Nesmíte být Zagorky !!! :-) Cau a preji vsem dobré cítění se :-)

terča
8x

Ono se vam to rekne nezer neurol....bez toho to proste nejde!!!!je me 20 a holky v mym veku maj jine myslenky nez momentalne ja kdy umru atd.....k tomu mam 2 letou holcicku tak musim pres den fungovat tak se vole nedivte ze jim neurol az zacne cipralex zabirat tak neurol vysadim teprve ho jim 15den !!!!tak este nezabira

Béba
6x

Diskuze tady je dobrá jen pro vás,co Cipralex užíváte.Myslím ,že by bylo dobré taky probrat jak to bere druhá strana.Můj manžel ho bere cca 3 měsíce,1 ráno(10mg).Je pravda že není tak podrážďený,více se věnuje synovi,blbnou spolu a tak,ale to je taky všechno.Není schopný uvažovat,probrat jakýkoliv problém,sex též žádný.Takže pro mně z toho plyne,že teď mám 2 syny,kteří si spolu náramně rozumí,ale nemám manžela,a opět jsem na vše sama.Vám co Cipralex berete je fajn,ale co my?

Leňule
7x

Bébo, vím o čem mluvíš, protože cipralex 10mg beru měsíc 1 ráno a mám stejné stavy. Můj muž mi říká, že si bude muset najít snad milenku, protože sex semnou je o ničem a nemám o něj zájem. Jsem klidnější, v pohodě spím, ale na druhou stranu se musím více starat o různé zařizování a nakupování, které můj muž nechává radši na mě. Jen mám obavy s řízením auta, jsem taková nesoustředěná.

Leňule
4x

Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s cipralexem v těhotenství?

terča
6x

zdrarec dnes to bodu 3 tejdny co papkam cipralex vcera me bylo sakta celkem fajn zadny stavy uzkostny jen tak lehky ze by to zaclo ucinkovat uz!!SBOHEM PP doufam ze bude jen a jen dobre tadle nemoc me ubijela 5 mesicu a ted konecne zlepseni teda vcera za poslednich 5 mesicu!!!chci zit jako driv uz konecne

sos
6x

Ahojky lidičky, chci se s Vámi podělit o zkušenost. Cipralex mi pomáhá, ale pokud někdo není příznivcem jiných léků, jako neurol, opravdu výborný je sirup z šišáku(já ho mám z bylinkářství - výrobce Valdemar Grešík)3 krát denně 20 kapek. Potom můžu doporučit sníst denně 5 vlašských ořechů, důležitá je pravidelnost. Samozřejmě ze začátku léčby se to bez neurolu nebo podobného léku neobejde, ale časem pokud Pokud máte někdo jinou dobrou zkušenost, dejte vědět.

alima
7x

Ahojky lidičky! Jsem takový složitý případ. Měla jsem brát ZOLOFT , lékař mi ho předepisoval asi 5 měsíců, ale já to nebrala, ale potíže samozdřejmě byly pořád, tak jsem si stěžovala, teď mi předepsla cipralex, mám ho začít brát, jestli se panické stavy a úzskostné stavy a sociální fobie nezlepší, ale je tady jeden problém, když si přečtu příbalový leták a nahlédnu do diskuze - nemám odvahu začít nic brát takového. Lékař si myslí, že lék užívám.Beru již 12 rokem 1mg Neurol asi tak 3-4x denně, jsem na něm už závislá. Tak, když bude nejhůř, tak si přidám neurolu.Nebo může mi nikdo pomoci, jak začít a nebát se? To bych nesměla chodit ani do práce a řídi t auto. Děkuji a všem přeji hezký den.

alima
4x

Co to znamá, že příspěvek byl moderován????

amálka
4x

Naše babička je stará dáma, která má mnoho let obtíže se žaludkemk, a chropnický zánět slinivky břišníů V současné době trpí těžkou depresi po zápalu plic, a téměř nespí.Anhtidepresiva zkoušela Seropram, Seroxat,ale již po l/4 tbl. celodení obtíže se žaludkem, zhubla 6 kg, má 44kg.můžete mi říci, jestli někdo z Vás má zkušenosti s Cipralexem po sedumedesátce.??

moudro
18x

Tento lék je selektivním inhibitorem zpětného vychytávání serotoninu, jehož hladina je důležitá k udržení nálady. Nevyléčí depresi, pokud trvá její příčina, ale umožní kvalitnější život. Nástup je různý. Někdy až děsivý - obvykle zhoršení příznaků. Trvá to až tři týdny. Je dobré zkousnout zuby a překonat to. Někdy člověk může mít pocit až ztráty soudnosti a rozumu. Ale zmizí to! Je třeba minimálně půlroční léčba po zlepšení stavu. Organismus na zvýšenou hladinu serotoninu reaguje zmnožením počtu receptorů. Lék není třeba vysazovat postupně, i když to není na škodu. Lék je nenávykový. Chce to čas! Je třeba lékaře, který má zkušenost. Po prvních pár týdnů je možné úzkost překonat benzodiazepiny. Nejméně zátěžový je oxazepam nebo tofizopam. zde jsou lékové interakce s SSRI zanedbatelné. Takže: vydržte - chce to čas. Kritický je první měsíc. nechoďte na sluníčko, vyhýbejte se výškám a berte raději ráno. A vysazení se nebojte. jde o moderní antidpresivum. Čím déle budete užívat, tím je vysazení méně ryzikové.

Daniela
3x

Dobrý den.Užívam cipralex 5 den a začli mi u toho mírne bolesti hlavy,Chtěla jsem se zeptat,jestli měl někdo podobný problém,a jestli bolesti hlavy ustoupili.Děkuji

Růženka
6x

Ahoj,cipralex beru druhý den a vím,že na jeho

Růženka
3x

Ahojky,cipralex jsem vzala po druhý a vím,že ted musím čekat,jen doufám,že zabere co nejdřív.Včera jsem vzala frontin a měl vedlejší učinky,myslela jsem,že to nepřežiju,už ho nechci ani vidět!Doktor mi předepsal jiný lek,ale kašlu na něj,budu brát jenom cipralex a věřím,že to zvládnu.

terča

ahojte me cipralex nesedl po 6 tydnech brani zadne ucinky dobry na PP tak me doktorka dala strasi AD tak uvidim jak to bude ted

Dalibor
1x

Ahoj, byl jsem na Cipralexu 1,5 roku, zlepšení bylo, ale čekal jsem více. Nyni jsem přešel na Wellbutrin, mám ho teprve týden. Mám strašná závratě, hlavně při prudkém pohybu očí, Četl jsem v této diskuzi, že s tím měl někdo také problém. Nevím, zda je to tím, že jsem přešel během 3 dnů z Cipralexu na Wellbutrin bez vysazovací doby, nebo to prostě dělá ten nový prášek. Kdo má zájem, tak zde ht tp://www.ordinace.cz/diskuse /12/3187/?forArticle=0&page=2 popisuju zkušenosti s přechodem. Jinak po Cipralexu jsem přibral 12 kilo, paráda :(. Chuť na sex se trochu snížila, ale zas ne tak hodně. Déle co jsem zde četl, tak mně byl doporučeno místo Neurolu použíívat Lexaurin. Prý to tolik nemasakruje mozek :). Držím všem tady palce, není to jednoduchý a příjmený boj.

Martin
6x

Ahoj. Cipralex jsem dostal díky silnýmu stresu a protože jsem nebyl schopen odpočívat. Jedl jsem ho asi rok a pohoda. Potom jako by přestal zabírat. Lékařka mi tedy napsala Argofan, poslední generaci. Asi po třech dnes jsem dostal křeče do žaludku, světloplachost a celkově jsem byl při svých 190 centimetrech výšky naprosto KO. Zatnul jsem zuby a snažil se to překonat. Po cipralexu jsem přibral skoro 20 kilo. Po 14 dnes užívání Argofanu jsem už nemohl ani spát a bylo to horší a horší. Lékařka mi tedy napsala Wellbutrin. Zabral asi po 14 dnes a parádáááá. SUper pocit. Neměl jsem deprese, ale hnusné úzkosti. Asi po roce se účinek opět snížil a tak mi lékařska zvedla dávku Wellbutrinu na 300 Mg. Cca po 14 dne jsem byl zase ok. No a jím ho v této dávce asi 7 měsíců. Za 4 měsíce jsem zhubnul o těch 20 kilo které jsem přibral po cipralexu. V průběhu jsem párkrát dostal oxazepam, nezabíral mi. Xanax úžasná uleva, ale strašné děsivý závěr. Nechci o něm už ani slyšet. Wellbutrin je fajn, naprosto žádné vedlejší účinky, netloustnu, spím v pohodě a hlavně je mi lépe a od té doby co jsem začal ještě pravidelně cvičit je mi fážně fajn:)

Eva
1x

Také jsem brala Cipralex 1,5, žádné vedlejší účinky jsem neměla, ani na začátku, jako bych nic nebrala. Nijak zvlášť nepomohl, jsem možná klidnější, ale problém s nespavosti nevyřešil. Přibrala jsem 13 kg, hrůza. Přecházím na Wellbutrin.

Kristina
3x

Ahojte,já beru Remood,jsem s ím zadobře.Manželovi neuroložka předepsala Cipralex,po druhé tabletě si vsugeroval veškeré vedlejšáky,že bych ho kopla.Je to sice má láska,ale tohle žene do extrému.Poradíte mi,jak mu pomoci překonat ty obavy,prosím

Kristina
1x

Ahojte,já beru Remood,jsem s ím zadobře.Manželovi neuroložka předepsala Cipralex,po druhé tabletě si vsugeroval veškeré vedlejšáky,že bych ho kopla.Je to sice má láska,ale tohle žene do extrému.Poradíte mi,jak mu pomoci překonat ty obavy,prosím

terča
2x

JA BRALA CIPRALEX 6 TEJDNU NA pp ale nesedl me vedlejsi ucinky desne tak me pani doktorka predepsala starsi AD a jsem celkem v pohode uz cipralex uz nikdy vic

dada
3x

Dobrý den. Cipralex beru měsíc a je ze mne jiný člověk. Ano, v noci se potím, orgasmus jsem měsíc neměla, ale mohu volně dýchat, mám výbornou náladu celý den, nic mne nerozhodí a po dvou letech v noci spím. Nikdy předtím jsem žádné léky nebrala, proto jsem se velmi obávala, jak je budu snášet. Jsem velmi překvapená pozitivním dopadem tohoto léku na moji psychiku, kdy se mi ztratili veškeré obavy a úzkosti, kterými jsem poslední dva rozvodové roky trpěla. Všem přeji, aby jim pomohl jako mě.

witunka
1x

brala jsem cipralex +trittico 2 roky bez vedlejsich ucinku. No mozna jsem trochu pribrala a cesta k vyvrcholeni byla sice delsi ale manzelovi to rozhodne nevadilo :) pak jsem v klidu ukoncila lecbu a zacli jsme se pokouset o miminko, coz se nam brzy podarilo. ted jsem v 8 tydnu tehotenstvi a prave se mi rozjela tehotenska deprese, viz. google.Takhle zle mi nebylo ani tehdy, ty uzkosti a jejich projevy... takze opet zacinam na 5mg cipralexu denne + oxazepam nez zacne pusobit. Tehulky se nebojte, lepsi mamca v pohode nez neuroticke detatko , laktacni psychoza a podobne hruzy :( pravda je ze kazdy jsme jiny a na stejny lek reagujeme jinak, ale proto jich je tolik aby vam dobry psychiatr pomohl nalezt tu nejlepsi kombinaci... hodne stesti

Tina
2x

Ahoj.Taky ho užívám už několik měsíců a opravdu neřeším blblosti, cítím se tak nějak nad věcí.Dříve jsem byla ze všeho vystreslá,teď pohodička.Když jsem s užíváním přestala, zase se stresové stavy objevily,Takže zase beru jeden denně,žádné vedlejší účinky,nic.Vřele doporučuji, Tina:-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce