Inzerce

Neurostimulace pomůže i od bolesti, na kterou nic nezabralo

( Renata Vyšínová | přečteno: 68573x )

Nezvladatelné bolesti po operaci, při srdečním onemocnění, ale i třesy pacientů s Parkinsonovou chorobou nebo potíže epileptiků – to jsou důvody, proč lékaři začnou uvažovat o tom, že použijí neurostimulační léčbu.

shutterstock.com

Léčba anginy pectoris neurostimulací

Kardiologové a neurochirurgové v Nemocnici Na Homolce jako jedni z mála v ČR používají míšní stimulaci k odstranění krutých bolestí, které působí pacientům vážná srdeční nemoc angina pectoris, a to její takzvaná refrakterní, tedy neléčitelná forma. Elektrické impulzy dráždí míšní vlákna takovým způsobem, že nemocný méně vnímá pálivou bolest způsobenou nedokrevností srdce. Impulzy pociťuje jako celkem příjemné brnění.

Neléčitelná forma anginy pectoris je stav, kdy u pacienta selhává farmakologická léčba, angioplastika i bypassové operace.  Pacient špatně snáší účinné léky nebo může mít táhlé či komplikované zúženiny tepny, do nichž není možné proniknout angioplastickým vodičem a roztáhnout je, případně ho není možné operovat, protože má nějaké přidružené onemocnění – například plicní chorobu či jiná omezení. Nemocný je obvykle výrazně omezen při normálních aktivitách a zásadnější zlepšení další léčbou se nedá očekávat. 

Při operaci neurochirurg společně s kardiologem zavede do páteřního kanálu nemocnému elektrodu, která je spojena kabelem s generátorem pulsů. Tento stimulátor voperují pacientovi do podkožní kapsy obvykle na přední straně trupu pod žebry. Zařízení vydrží fungovat až šest let.

Neurostimulátor pro léčbu anginy pectoris byl zaveden dosud 25 nemocným. Prakticky všichni takto léčení zaznamenali změnu k lepšímu. Mají méně záchvatů anginy pectoris, spotřebují méně nitroglycerinu i jiných léků. I nemocní, kteří měli klidové bolesti, mohou v současné době vykonávat alespoň omezenou fyzickou zátěž. „Míšní stimulace u anginy pectoris není metoda, která by se mohla aplikovat na velkých skupinách pacientů. Pro přísně indikované pacienty s neléčitelnou anginou pectoris znamená však jedinou cestu, která jim pomůže ulevit od záchvatů jinak neřešitelné kruté bolesti, jež negativně ovlivňuje kvalitu jejich života,“ říká primář Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce MUDr. Petr Neužil, CSc., FESC.

V další kapitole představí lékaři postup při léčbě epilepsie.

kapitola
Inzerce

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky {9} herpes virus {10} striže {11} byliny, které snižují tlusté břicho {12} slabá erekce a mnohem víc


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 351 lidí

Mohlo by vás zajímat

Dornova metoda odstraní bolest

Dornova metoda je jemná manuální terapie, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu pacienta v dynamice. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit.

Dlouhodobá léčba bolesti hlavy

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jaké jsou vedle Clavigreninu, Sibelia a Sandomigranu léky pro DLOUHODOBOU léčbu bolesti hlavy (tj. ne analgetika na momentální potlačení bolesti). Předem Vám mnohokrát děkuji za odpoved! S pozdravem a přáním krásného dne J. Rybář

Špatný výběr podprsenky může mít zdravotní rizika!

O tom, že nesprávně zvolená podprsenka může způsobit řadu zdravotních potíží, se píše v mnoha odborných článcích. Jak se tato skutečnost projevuje v praxi, komentuje Hanka Nekolová, odbornice-stylistka z Poradny správných velikostí podprsenek v Bílé labuti.

Tělo bolí i od duše

Pokud se dlouhodobě potýkáte se zdravotními potížemi a lékaři si vás mezi sebou marně přehazují.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.