Inzerce

Neurostimulace pomůže i od bolesti, na kterou nic nezabralo

aktualizováno 21. března 2013, Renata Vyšínová   |   přečteno: 63118x

Nezvladatelné bolesti po operaci, při srdečním onemocnění, ale i třesy pacientů s Parkinsonovou chorobou nebo potíže epileptiků – to jsou důvody, proč lékaři začnou uvažovat o tom, že použijí neurostimulační léčbu.

Hluboká mozková stimulace

Využívá se zejména k léčbě pacientů, kteří trpí extrapyramidovými poruchami pohybu – tedy třesem, křečemi, ztuhlostí, mimovolnými pohyby. Patří k nim nemocní trpící Parkinsonovou chorobou či různými formami třesu a dystonií  - to znamená abnormálními kontrakcemi určitého svalu nebo skupiny svalů, které způsobují mimovolné pohyby nebo abnormální polohu určité části těla.   

Léčebné elektrody se zavádějí pacientovi do přesně určené části mozku. Elektrody jsou spojeny kabelem s neurostimulátorem implantovaným nejčastěji do podkožní kapsy na hrudníku pod klíční kostí, který generuje elektrické pulzy. Tyto pulzy odstraňují nebo zmírňují příznaky choroby, vyvolávají v mozku léčebné účinky, tj. snižují intenzitu a četnost mimovolných pohybů včetně třesu, snižují ztuhlost a zlepšují pohyblivost nemocných. Třes ustupuje už několik desítek sekund po začátku neurostimulace,  ztuhlost u nemocných Parkinsonovou chorobou povolí v řádu minut, uvolnění dystonických pohybů a dystonického držení trupu a končetin trvá delší dobu, až několik týdnů či měsíců. 

Stimulátor vydrží nepřetržitě pracovat čtyři až šest let v závislosti na množství odebrané elektrické energie. Nyní se objevily i dobíjitelné stimulátory s garantovanou dobou životnosti devět až deset let.

Cena nejčastějšího typu stimulace je zhruba jeden milion korun. Je v ní zahrnut především implantovaný materiál, méně než pět procent ceny představuje práce kvalifikovaného neurochirurgického týmu.  „Ze zkušenosti víme, že tato metoda dokáže zmírnit určité příznaky choroby, i když nemoc nevyléčí. Stále ale trvá diskuze o tom, jak chronická stimulace u těchto nemocných přesně funguje,“ říká dr. Urgošík, který byl jako člen tříčlenného týmu oceněn ministrem zdravotnictví za výzkum neurostimulační léčby extrapyramidových chorob. 

Hlubokou mozkovou stimulací začali lékaři v Nemocnici Na Homolce provádět v roce 1998, od té doby ji zde podstoupilo zhruba 150 nemocných. Jejich léčba probíhá v nejužší spolupráci s Neurologickou klinikou 1.LF UK VFN v Praze, s níž tvoří Centrum pro léčbu exrapyramidových poruch pohybu.

Související články
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky {9} herpes virus {10} striže {11} byliny, které snižují tlusté břicho {12} slabá erekce a mnohem víc

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. listopadu 2018, 07:56:35


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 221 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Tina (Kvalitní kontaktní čočky) 17. října 2019, 10:47:57

    Já bych jim znova peníze neposílala. Nebyla si spokojená jednou, tak proč to riskovat. Zkus… Diskutovat

  • Magda (Jizvy po akné) 17. října 2019, 17:24:59

    Pomohlo vám něco z obchodu?  Diskutovat

  • Magda (Konopná mast) 17. října 2019, 17:29:07

    Jak a na co ji nejvíce používáte?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.