Inzerce

Neurostimulace pomůže i od bolesti, na kterou nic nezabralo

aktualizováno 21. března 2013, Renata Vyšínová   |   přečteno: 63119x

Nezvladatelné bolesti po operaci, při srdečním onemocnění, ale i třesy pacientů s Parkinsonovou chorobou nebo potíže epileptiků – to jsou důvody, proč lékaři začnou uvažovat o tom, že použijí neurostimulační léčbu.

Neurostimulace vagového čili bloudivého nervu

Těžkým chronickým epileptikům, jimž nezabírají žádné léky, není pro ně vhodná operace ani jiný způsob léčby, může pomoci stimulace bloudivého nervu. Využití této metody jim znatelně sníží počet záchvatů a zvýší kvalitu života. Nemocní se necítí tolik unavení, zlepší se jim pozornost, paměť i nálada.

Bloudivý nerv je desátý hlavový nerv, který ovlivňuje činnost řady orgánů dutiny břišní a hrudní a přenáší vjemy z útrob do mozku. Stimulací vagového nervu slabými elektrickými pulzy se snižuje pravděpodobnost vzniku epileptických záchvatů a omezuje se rozsah mozkové tkáně, kam se dostanou epileptické vzruchy.

Stimulátor implantovaný pod levou klíční kost produkuje pulzy, které jsou elektrodami přenášeny na levý bloudivý nerv. Implantace se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 45 minut. Každý pacient potřebuje individuální nastavení stimulátoru, aby se minimalizovaly některé negativní účinky příliš silné stimulace, což je zastření hlasu nebo vzácně dráždění ke kašli. Životnost neurostimulátoru je maximálně deset let.

V České republice je pro tento způsob léčby vhodných asi 5 000 pacientů, do současné doby – od roku 1999 -  jich dostalo stimulátor jen 340. Pojišťovny totiž tuto poměrně drahou metodu hradí pouze omezeně. Stimulátor a elektrody stojí 310 000 korun, připočíst se musí i náklady na vyšetření a operaci.  „Jsou to přitom jen relativně vysoké náklady, protože u 40 procent nemocných se sníží po zavedení stimulátoru náklady na léčbu antiepileptiky průměrně o 1500 korun měsíčně a o 50 procent se sníží počet akutních hospitalizací kvůli záchvatům. Deset procent pacientů může dosáhnout jejich úplného vymizení,“ upozorňuje primář Neurologického oddělení Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina. Na Homolce voperovali tento stimulátor již 74 pacientům, což představuje pětinu všech provedených zákroků v ČR. Úspěšnost léčby je zhruba 60 až 70 procentní. 

Pomůže neurostimulace v budoucnu i pacientům s depresí nebo migrénou? To zjistíte v další kapitole.

Související články
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: (drogunzesolutionhome@gmail.com) nebo (dreboselesolutioncenter@hotmail.com) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky {9} herpes virus {10} striže {11} byliny, které snižují tlusté břicho {12} slabá erekce a mnohem víc

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. listopadu 2018, 07:56:35


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 221 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Tina (Kvalitní kontaktní čočky) 17. října 2019, 10:47:57

    Já bych jim znova peníze neposílala. Nebyla si spokojená jednou, tak proč to riskovat. Zkus… Diskutovat

  • Magda (Jizvy po akné) 17. října 2019, 17:24:59

    Pomohlo vám něco z obchodu?  Diskutovat

  • Magda (Konopná mast) 17. října 2019, 17:29:07

    Jak a na co ji nejvíce používáte?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.