Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
anonym

Děláš chybu, že to nečteš, všechny vás žere chlamydie a podobné viry, jednou na to doplatíte !!!

Jana

Dej už pokoj s virama atd. Proč to pořád prosazujes. Nikdo to nebere nechceš se posunout o web dal a obstastnovat někoho jiného.

Jana

Tome ta hlava dělalo mě to samé vedra tomu nepridaji. Udělal jsi dobře že jsi PN. Nemusíš se stresovat v práci. Budeš klidnější. Nevím jak tobě ale mě v začátku strasne vadily lidi. Nemohla jsem ani nakoupit. Někdy jsem prostě nemohla ani z postele časem se to upravilo.Nemohla jsem ani jist. Hodně jsem zhubla. Ale bylo to den ode dne lepší. Holt to trvá dlouho. Ty jsi ve stavu kdy se stále pozoruje. My už to máme za sebou. Musíš to zvládnout. Sary zdravím jsem ráda že už jsi v pohodě. Doufám že to zvládáš. Držím pěsti ahoj.

Jana

Oprava pozorujes.

Tomas

AHoj Jani a holky.tak se zase hlasim s pravidelnou davkou deprese:))Jani lidi mi az tolik nevadi,ale vadi mi hluk.sem prepjaty a slysim vsechno.uvedomuju si zvuky,ktery sem driv neslysel:)mas pravdu v tech vedrech to bylo strasny.ted je to lepsi.beru citalec mesic,k tomu mam neurol a navecer questax,po tom aspon spim.zacal sem uz jist.zhubl sem 6 kg za mesic,ale ted zase mam druhy extrem a zeru jako prase.no ta pn byla nezbytna,delam reditelskou pozici a to proste neslo.jak valcite vy?dnes jedu k mudr,tak sem zvedavy,co vymysli.

Sára

Ahoj všichni! Doufám,že je vám všem dobře a tobě Tome aspon o kousek lépe.Neboj se ,ze začátku to jde opravdu pomalu,ale pak je to den o dne lepší.Já už jsem si např. zapomněla jednou vzít prášek a to je možná dobré znamení.Jinak je prý ještě dobré brát b-komplex a hořčík. Já jdu zítra do práce,tak uvidím co bude:-).V sobotu jedeme do lázní,tak se už těším.Budu chodit po kolonádě a kafíčkovat :-).Mějte se všichni fajn a napište ,jak trávíte zbytek léta.Ahoj S.

anonym

Jsou to příznaky chlamydiozy !

anonym

Tomas

Jana

Tome máš pravdu anonym se dá jen ignorovat. Jak jsi dopadl. Sary užij si lázně. Já jedu v září do lázní.

Tomas

ahoj vsichni,saro ty si uzij lazne,anonyme ty me bavis:)moc by me zajimalo te potkat osobne:)jinak u me bylo poslednich par dnu lepsi.vic jim a mam i chut do jidla.spanek se docela da proti tomu jak to bylo.ale vcera uz se to zase zacalo cele zhorsovat,ale tak nejak jak sem to tady procetl,tak je to u vsech stejne.jinak u me teda to zhorsuji i ty vedra,kdyz neni tak vedro,tak to jde,ale jak je 30 a vys,tak hruza.letos ani veloce zadna dovolena,tak zatim tento rok spis teda o nicem.strasne rad bych si vas holky pridal na fb nebo messenger,ale nevim jak to udelat.anonyme ty vis proc vid?:??mejte se zatim hezky.tomas

anonym

Prostuduj si to:Opravdový zabiják – skrytá infekce chlamydie

Jana

Ahoj Tome také nevím jak ti dát přístup aby toho někdo nezneuzil vidíš nedá si pokoj a stále se mezi nás plete. I když ho nikdo nebere. Už nevím jak dát najevo že je tady nežádoucí. No snad už ta vedra skončí. Je to umorné ale jsem ráda že už je ti líp. Ale jediná cesta je ho ignorovat nevíš nedá se nějak vyblokovat. Tak se měj a napiš.A jak jsi dopadl u mudr jestli se smím ptát. J

Tomas

Ahoj Jani a vsichni,no u mudr sem dopqdl tak,ze mam teda citalec 20 mg kazde rano,pres den beru misto neurolu nejaky nenavykovy chlorprotixen a navecer pak quastax.pry je do dobra kombinace a je fakt,ze ted po 5 tydnech je to o neco lepsi.dokonce bylo uz 5 dnu,kdy sem si az rikal,ze je mi lepe nejak brzy,tak ted posledni 2 dny zase pad dolu.ale je zajimave,ze cca kolem 17 hod vecer mi vzdy jak kdyby odlehne a jsem v podstate ok.nechapu to.jinak dneska zase vedro.byli jsme na koupaku,tak to byl doceka mazec,ale zvladl sem to nejak:))vecer pak bourka,tak to pak bylo uz lepsi:)tomas

anonym

NO COMMENT

Jana

Tak nekomentuj

Jana

Tome ono to opravdu je jak na houpačce. Mě to trvalo asi půl roku. Bereš to jen chvilku tak to nemůže ještě být dobré. Říká se že to poznáš až za tři měsíce. Ale hlavně že už se aspoň někdy cítíš líp. To je dobře znamení že je vše na dobré cestě. Drž se ahoj. J

Tomas

ahoj jani a vsichni,no beru to mesic a pul.asi jsem strasne netrpelivy,ale je fakt,ze mi to prijde jako vecnost.nejvic me stve,ze se porad pozoruju,porad koukam,kde me co boli,ze mi piska v uchu a pritom mi v nem nepiska,ale ja na to myslim a pak samozrejme si to vsugerovavam a zase mam strach,ze sem blazen!a porad dokola.nekdy lepsi,nekdy horsi.nejlip,kdyz me neco zaujme,to pak zapomenu a neni mi nic.ale je to tezky se soustredit.ted sem zase ve fazi,kdy je to horsi.fakt jak houpacka.strasne bych chtel se probudi a neresit porad dokola jak mo dnes je,ale premyslet nad necim jinym.pak se mi zacnou honit vselijake myslenky.no naprd.jak valcite ostatni?tom

Jana

Tome tohle všechno znám měla jsem takové stavy taky jsem se stále pozorovala tak jak ty. Já to měla horší hrozil mě vyhazov z práce byla jsem na PN pořád mě volaly a chtěly abych ukončila neschopenku. Nikdo nechtěl pochopit že prostě nemůžu. Ale vše jsem ustala co tě nezabije to tě posílí říkala moje babička. Držím pěsti ať se ti to brzo uklidní měj se. J

Tomas

ahoj jani ,diky za odpoved:)no a muzu mit dotaz.to sebepozorovani a porad zkoumani jak ti je,to ti zmizelo casem,nebo to zustalo a ty prasky to otupi,ze se sice pozorujes,ale nerozhazuje te to uz?ja vlastne nevim,co od toho cekat.neznam to:( tom

anonym

To jsou ty příznaky CPN.

Jana

Tome že začátku to útlum po tabletách ale časem to úplně přejde už si to vůbec nepripoustim. Tablety to jen nastartuji. Přestala jsem to vnímat ale skoro až po půl roce možná ještě později. I když někdy se mě ta myšlenka vrací. Jenže teď už se kvůli tomu nestresuji. Hazim to za hlavu vždy si řeknu všechno mám v pořádku testy vyšetření atd. U tebe to bude ještě chvilku trvat je to moc čerstvé. Ale neboj ono se to podda.Tak se snaž nestresovat užívej si poslední krásně dny léta. Měj se fajn. J

Sára

Ahoj Tome a všichni.Ano,je to přesně tak,jak říká Jana.Já beru citalec asi od půlky června a už se cítím úplně v pohodě (doufám že to nezakřiknu).A to jsem měsíc a něco brala jen citalec 10,takže jsem měla pomalejší nástup.Takže tomu dej určitě čas.V lázních bylo krásně,možná pojedeme ještě jednou jen s manželem.Uvidíme jak to bude.U mě v práci se to nevyvíjí úplně dobře. A jak je vám všem? Doufám,že jste si pořádně užili léto. Do jakých lázní jedeš ty Jani? Mějte se všichni fajn...S.

Tomas

ahoj holky,sem rad,ze vas tu mam:)momentalni stav je,ze me nejvic trapi piskani v usich,ale spis mi to prijde,ze si toho porad vsimam,pze kdyz se necim zabavim,tak vubec o tom nevim.ale ta myslenka mi v hlave na to porad jede.a proste to sebepozorovani,ale mam pocit,ze je to psychicky trosku lepsi.budim se 2 krat v noci na curani a hned usnu.tak aspon to:)v utery jdu uz zase do prace.mudr rikala,ze bych to mel zkusit.tak uvidim.beru citalec mesic a 14 dnu cca.ted se trosku ochladilo a je mi lip,jen at uz nejsou zase ty vedra,to mi nedelalo dobre.

Sára

Ahoj Tome a všichni.Tak jak se máte? Hlavně ty Tome,už je zase o kousek líp? Já mám ted hektické dny školka a nová škola,je to masakr.Jinak v práci je toho hodně a je to stále nejisté. Jsem ted docela unavená.Včera jsem usnula v půl deváté.Snad se to uklidní...Mějte všichni pohodu a napište.S.

Jana

Ahoj odjíždím do Bludova. Teda aspoň doufám situace se mění každým dnem. Máme jet 10.9 tak to snad vyjde. Saro tys byla kde. Tome jak je v práci zvládáš to. Já jsem také unavená týden jsem měla u nás syna s rodinou u nás predelavaji být to byl masakr tři děcka kočka pes. Jinak já jsem v poho. Jen kdyby nestrasily s tím covidem.uz nosím roušku všude kde je víc lidí. I když nemusím. Co vy jak to zvládáte. J

Tomas
1x

Ahoj holky,u mě asi trosku lepsi, jsou dny, kdy jsem ok, a pak dny kdy je vse problem, ale je to uricte lepsi nez na zacatku, nebo si to aspon rikam. Snazim se zamestnavat hlavu, akorat me mrzi, ze uz nemam takove chvilky, kdy si jen lehnu a nemyslim na nic. To proste nejde, vzdy se mi ta hlava rozjede a zacne vymyslet kraviny. Za chvili to budou 2 mesice co beru citalec, tak porad jeste cekam, ze bude jeste lip. Jinak jsem byl vcera se synem na akci, kde byli vsechny sporty ve meste, tak si mohl vyzkouset vsechno a to sem zapomel uplne na vse. Syn ma 3,5 roku, tak je to uz takovy partak.) Hodne mi pomaha tato diskuze, precetl jsem ji celou a aspon vidim, ze se svymi problemy nejsem sam. A jak se dari holky Vám? Jinak ten ucinek toho citalecu, jak poznam, ze uz je to ta konecna sila a ten konecny stav. Trosku se v tom nevyznam, jak to vylastne funguje? Díky a hezký den. Tomas

Jana

Ahoj Tome u každého je to jiné. Až úplně přestanes myslet na blbosti. A nebude tě to nutit stále přemýšlet co kdyby. Pak se to konečně obrátí. I když to neznamená že někdy tě to opět nepřepadne. Stačí trochu nervů a ono se to vrátí. Ovšem jen na tak dlouho jak to sám dovolís už to budeš moct regulovat. I mě to někdy přepadne ale musím to zahnat a myslím že se mě to daří zatím jen to nezakriknout. Teď si užívám lázní vše hazu za hlavu. Chci si odpočinout. Tak se držte. J

Sára

Ahoj Tome a všichni.Přesně jak říká Jana,budeš na to myslet čím dál méně,ale někdy jsou prostě chvilky kdy tě to přepadne,ale už se s tim dá pracovat.Ahoj Jani a v jakých lázních jste? Já byla s rodinou v Marjánkách a super.Možná pojedeme ještě jednou jen s manželem.V práci je pořád mazec a pořád nejisto...To není nic moc pocit.Mějte se všichni krásně. Ahoj Sára.

Tomas

Ahoj holky, ja mel super tyden, ze mi nic nebylo, mel sem dobrou naladu, vse bylo ok, a vecra z niceho nicme zase zacaly napadat blbosti a zacal sem se toho zase desit a zase na prd. chjo, uz sem myslel, ze top bude ok a zase me to hodilko zpatky, tak sem dnes z toho nejak takovy zklamany, zase se pozoruju a i kdzy si rikam, ze to zase prejde, taktomu zase prestavam verit.Beru citalec ted cca 2 mesice. Jeste se zase udelaly ty vedra a me to teda asi nedela dobre. Chodium teda uz zase do prace, docela to slo, ted ale je to zase tezky, ale nejak to zvladam a je to lepsi , nez byt zavreny doma.) Tom

Jana

Čau užívám si lázně jsem v Bludov e všechny zdravím. Je tu nádherné počasí vyšlo. Užijte si poslední krásně dny. J.

Sára

Ahoj všichni ,jak se máte? Hlavně ty Tome ,už je zase dobře? Já se mám celkem fajn ,jen je to stále podivné v práci ,tak jsem si našla brigádu která mě baví a uvidím jak to tam u nás dopadne .Tome stav se ti úplně upraví cca po třech měsících a i tak se občas něco málo objeví .Bud v klidu, určitě bude líp .Mějte se všichni karásně. Ahoj Sára

Tomas

Ahoj holky, tak se zase hlasim, beru citalec 2 mesice a ted mi k tomu doktorka pridala na vecer trittico. to jsem jeste uzivat nezacal. Stva je ted tak, ze to uz jde, jsou dny, kdy si ani nevzpomenu a pak naraz propad, ale ne nejak zasadni a vzdy se to nejak upravi. Dokazou me sice porad vydesit nejaky veci, nebo sem nervozni a blbe myslenky jen tak, ale oproti tomu co bylo, tak je to mnohem lepsi. Snazim se porad delat neco, chodiom uz i do prace. Musim rict, ze pokud by to bylo takto, tak bych to uz i bral. Vim, ze uricte prijou jeste propady, nekdy se zacnu citit divne, kdyz si uvedomim, ze se vlastne citim dobre. Blazen no.-)a co vy?Zacina trosku pomalu depresivnejsi pocasi, do toho vsude ten covid, tak me zajim, co to se mnou bude delat:) Tom

Katarínka

Ahojte všetci špeciálne zdravím Janku :-) Mám podobný osud ako vy . Na AD som asi 1 rok a 2 mesiace. Presne si pomínam na to ako som každý deň v hrozných stavoch čakala na to, kedy mi bude lepšie. Mám panickú poruchu a vzhľadom na nesprávnu medikáciu problémov so srdcom u internistu mi nasadili lieky, ktoré mi vo mne okrem iného podporili rozvoj panickej poruchy spojenej so strachom o život. Vždy som bola úzkostlivá a spúšťačom bolo úmrtie a aj iné problémy v rodine... proste všetko naraz... krok po kroku, lieky, psychológ, konies s alkoholom, fajčením, kávou preniesli tie najzásadnejšie výsledky až po roku :-) Ale u každého je to inak...Beriem Citalec 20 ráno a na večer 100 Trittco. Dnes už beriem iba 25 Trittico. Chodím do práce a žijem kvázi normálny žovot. Zhoršenia sú pri nadmernom strese a pred, počas alebo po ženy vedia o čom hvorím...:-) Tak či onak "normálni" už nebudeme nikdy al na druhej strane keď to tak pozorujem nie je nikto. Takže hlavu hore.

Katarínka

myslela som 200 mg Citalec :-)

Jana
1x

Ahoj Kati zdravím také dlouho jsi tu nebyla. Je to tak jak říkáš normální už nebudeme nikdy. Ale dík zato jak je to teď. Hlavně ať to vydrží. Co covid u vás take masakr. Už pomalu nevím co platí. Stále se to mění. Teď sem trochu nacerpala energii v laznich. Ještě nejste zavření já čekám kdy to přijde u nás. Tome Saro držte se doufám že je to lepší v těchto špatných časem hodně zdraví. A také trochu pohody. Pište. J

Katarinka

:-)

Katarinka

:-)

Sára

Ahoj všichni ,tak jak se vám daří vzhledem k podzimu? U mě celkem nic nového .Jen mě strašně štve ta doba která je .Pořád se něco omezuje, zakazuje...Mě covid asi úplně zničil práci. Ale co se dá dělat...jsou horší věci na světě .A co je nového u vás? Jani vy ve školce asi zatím v pořádku, vid? A co Tomáši tvoje nové léky,zase o kousek lepší? A Katarínka je asi v pohodě:-).Mějte se všichni fajn a zase někdy ...S.

Katarinka

:-(

Jana

Ahoj všichni stále fungujem samé opatření od rukavic mám už úplně zničené ruce. Všude sama dezinfekce snad to k necemu bude. Zatím se držíme ale jak dlouho nikdo neví. Kati jak u vás. Tome jak pokracujes. Snad by bylo lepší kdyby se zavrelo. Aspoň na 14dni.

anonym

:-)

Tomas

Ahoj všem, po delsi dobe sem zase tady napsat par radku. U me je to ted momentalne docela ok. Citalec asi zabral, jeste k nemu beru teda jedny tabletky, ale nejsou navykove, tak to neresim a je mi docela ok, Dokonce jsou dny, kdy si ani nevzpomenu a je to jako pred tim. Ted me ale zase rozhazuje ten covid a to mi teda vyubec nedela dobre. Nikdy bych nerekl, ze sem takovy posera, ale posledni dny se muj stav docela zhorsil, i kdyz to urcite neni zdaleko to co na zacatku. Beru citalec cca 3 mesice. Jinak v praci masakr, pracuju jako reditel obchodniho domu s nabytkem a lidi nakupuji jako by mel byt konec sveta. Pocasi zacia byt taky docela depresivni, tak nas asi neceka moc hezke obdobi. Ale nebudeme si stezovat ne? Co u vás všech nového , jak válčíte? Zase písněte a přeju vše dobré nám všem-)Tom

David

Ahoj. Jsem tady novy. Problemy me zacali kolem brezna. Stavba domu, rodinny vztahy, nejaky zdravotni trable. Rozjela se me hlava, resil jsem to vecernim panackem a nekdy celou lahvi vina. Rozbolelo me bricho a uz to neslo zastavit. Bolest zad a premejsleni co mam za nemoc. Ultrazvuk bricha v poradku. Ale hlava jede dal. Nevolnost, hubnuti. Mam lexaurin a citalec. Teprv 12 den. Rano se vzbudim v 5 a uz nezaberu. Jen me jede hlava co se mnou je. Potom kdyz vstanu citim se slaby, jakoby vnitni tres...je to des. Do toho stavim dum. Doufam ze citalec zabere. Ahoj vsichni.

anonym

Léčit chlamydie, přes to vlak nejede.

David

Ahoj beru citalec 20 mg asi trinactej den. Je me hrozne. Hrozna slabost, vnitrni chveni, .....hned po ranu je to nejhorsi. Najist se musim jen na silu a to si musim dat lexaurin abych se vubec najedl. Kdy to prejde? Mate nebo mel jste to nekdo taky tak?

Tomas

Ahoj Davide,pred 3 mesici jsem zazival podobne stavy jako ty.a pomohli my tyhle stranky a lide tady.ted zkusimna oplatku pomoci ja tobe.vsechno co pises jsem prozil taky,i ty zada,i ten tres a jine veci.take sem se ptal,kdy to prejde a kdy uz sakra budou ucinkovat prasky.ver mi,ze bude lip,i kdyz tomu asi ted neveris,tak ver me,ja tim prosel taky.sem na citalecu 4 mesic,ale ucinek sem mensi poznal az po 2 mesicich uzivani.neboj se toho lexaurinu a davej ho dle potreby,casem ho nebudes potrebovat.taky mi davaly tyhle rady,ale ja chtel pomoct hned.bohuzel takto to nefunguje.o ted mam obcas propady,ale neni to tak hrozne.musis vydrzet,zlepseni prijde,snaz se neco delat,uamestnavat hlavu,bez ven do prirody,cokoliv co te bavi.na chlast se vyser,to nebude ta cesta:)drz se a ldyz budes chtit,napis.tomas

David

Tomasi diky moc. Dnes jsem se najedl a do dvou hodin hned nevolno. Ze schodu se me podlamujou kolena jak je me slabo. Sel jsem na stavbu. Ale nemuzu ani vylizt po zebriku. Nejlip je me ted kdyz lezim ale zas pracuje hlava. Manzelka je uplne super ale taky ma jen jedny nervy. V pondeli jdu na psychiatrii. Docela se tam tesim. Moc dekuju za reakci a diky snad to ustojim

Tomas

Bud v klidu,ja zhubnul za 3 tydny 12 kg,nechtel sem vubec jist,nebyla chut ani pocit hladu a ldyz sem neco snedl,tak mi bylo zle.ale uz to leze nahoru:)je to i temi leky,zvlast,pokud to beres poprve jako ja.me do toho krome toho,co popisujes jeste hucelo v usich a jiny srandy.to radej ani nebudu psat:)zeptej se u mudr na neco na spani,at se aspon vyspis.ja s tim mel dost problem a do toho vseho jeste kdyz blbe spis,to je pak lahudka.ja beru trittico na spani a spim jak nikdy pred tim.ale urcite to tam rekni.spanek je zaklad a pak neco delat,i kdyz to nejde,tak klidne na stavbe pomalej,ale nejhorsi je lezet a nedelat nic.vlastni zkusenost,to se pak ta hlava rozjede a nejde zastavit.uvidis,bude to dobry,ten zacatek je mazec,ale bude uz jen lip.hlavu vzhuru:)

sara

Ahoj Davide. Já jsem zhubla asi 7kg.Ty stavy které popisuješ tady známe všichni a asi si všichni pamatujeme ,jak to dokáže být strašné .Ještě asi budeš mít pocit ,že ti prášky nezaberou...to je taky dost časté.. Otázka typu "co když mě to nezabere" bude na denním pořádku. .Zkus prostě vydržet .V té první fázi mě nic moc nepomáhalo .Potom procházky, nákupy, kolo....Držím palce.Bude líp.Ahoj Sára.

Jana

Ahoj Davide je to přesně tak jak píšou. Jsem tu asi nejdéle dopisujici a vždy je to stejné. Nejhorší je ten první měsíc. Pak se to začne uklidnovat. Opět se nám přihlásil anonym. Radši ho ignoruj. Zkousito pokaždé na nováčka. Opravdu musíš vydržet i když vím že se dobře radi ale je to bohužel tak. Tome, Saro jak je v téhle době. Já sem tam mám pocit že se to vrací tlak okolo Covidu mě také nedělá moc dobře. Obavy jsou na místě dělám ve školce. Chráníme se jak mužem. A co vy napište. J

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce