Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
irena

včera houby v dešti,konečně jsem se dočkala do noci zavařování smažení ,dušení mražení a dnes pěknej šrumec v práci, tak akorát zdravím všechny nekuřáky a Phillip Morris ať si trhne nohou a celou výrobní linkou!

Ema

EU bojuje s kouřením směšně, řekl Klaus a otevřel nový tabákový závod. Opäť článok, pri ktorom by sa mi tetelilo od radosti srdiečko ak by som fajčila. Jeden z tých vedľajších dôvodov prečo som sa pustila do boja bol aj ten, že sa mi zdali opatrenia proti fajčiarom drastické. Klausovi nie, ten by nás asi strieľal. Počítala som dni týždne a mesiace po ktoré som nefajčila. Teraz počítam týždne po ktoré neberiem champix, už aby ich bolo aspoň 52!

Megan

Ahoj spolubojovníci. Dneska musím strašně moc blahopřát našemu Lubanovi, páč prostě ročík, je ročík. Jsi borec Lubo. Mějte se všichni krásně a hlavně neinhalujte ty zplodiny obsažené v tabáku:-)

Pavluš

..já měla dneska moc na pilno....doma čurbes...uklidit-nakoupit-uvařit-vyprat-pověsit.a upéct páč polovička měla dnes svátek....s klukem na trénink..něco ve městě oběhat....ufff. Teď jsem si dřepla....no a do toho kouřit......néééé zbytečně promarněný čas... Tak už žádný promarněný čas a Nekouření zdar...:)))

LUBAN

Zdar Všichni!!! Děkuji za gratulace!! Ivčo -zlomilo se to před rokem a změna obrovská. Po 40 letech jsem přestal kouřit v což jsem nikdy nedoufal.Díky CHMP jsem to dokázal!! Takže změna velká!!!! Nikomu nesmrdím,nechrchlám,nekašlu a ušetřím dost korunek. Je to prostě paráda.Všem jsem tady doma ukázal,že to jde!!!!!!!Jsem na sebe pyšný,že to vyšlo!!!!! Tak zatím Všem držím palce a nehulte!!!!!!! Kolik lidí jede na Srazík??????

Ivča

Lubane to je super. Pocity máme zcela stejné. Já přestala cca po 35 letech. Ch je fakt zázrak. Všichni se diví, že jsem to dokázala, nejvíc já. Byla jsem šílenej závislák. Tak si budeme držet palce, ať nám to vydrží už na stálo. Je to neustálý boj aspoň ještě stále pro mě, ikdyž budu mít za necelé 2 měsíce taky rok. Jinak všem přeju krásné ráno a mějte krásný den a NEHULÍME!!!

Konča

To se to krásně čte:-) Dlaší člen má rok za sebou a jiný člen se roční metě blíží. Všichni jste borci. Snad se i já dočkám svého roku:-) Včera jsem měla v práci vzácnou návštěvu. Přišla na kus řeči moje bývalá kolegyně, která mi loni utekla makat do Rakouska. Měla jsem obrovskou radost. Holčina ke mně přišla když jí bylo 20 let a po 10 letech mi utekla za lepším. Taky kouřila, ale propuklo u ní astma, tak s tím musela seknout (pouze vlastní vůlí) a mě tím pádem donutila chodit kouřit na ulici, jinak by se v zahuleném kanclu chudák udusila. Loni jsem v ní měla velkou oporu a moc mi fandila. Včera si sedla vedle mě na svou bývalou židli a pusy jsme nezastavily:-) www.diethard.info stránky jsou v češtině a kolegyně vás tam ráda ubytuje. Heslo pro dnešní den NEHULÍME!!!

Konča

jak ti jde "steppování"???? Dnes je tu nějak mrtvo:-(

Pavluš

...toť šikovná to věcička...myslím že na párty a večeřích mám po problému..;) Končo to je od tebe hezké že jsi jí nehulila pod nos...myslím že spousta lidí nebere ohledy.....já nikdy nekouřila ani doma, natož někomu pod nos, v restauraci jsem se vždy zeptala. Máme jednu oblíbenou kavárničku čí nálevnu, ale šíleně se tam hulí a je tam špatné větrání....už jsem tam přes měsíc nebyla....prostě to nejde, né že by mě lákalo kouřit, ále ten smrad je šílenej...takže momentálně ušetřím za cíga i za alkohol.....určitě je to přechodné období...:))) Hezké odpoledne přeji.....tady na severu začíná být pěkná kosa....tak gaučinguju páč mám zase pracovní vejkend..

Konča

s paipem jsem též velmi spokojená. Hlavně při začátku odvykání. Tento měsíc jsem ho snad ani nepoužila. Je paráda, že se dá zašpuntovat a nevyprchává.

Ivča

takže výsledek nulový. Když jsem byla teď ty 4 dny doma, tak jsem poctivě cvičila na všech strojích a přístrojích a jen jdu do práce, tak na to kašlu. Dnes mě asi chtěla potěšit bývala kolegyně, řekla mě že dřív jsem byla strašně hubená, teď prý jsem akorát. Haha, blblost, když jsem musela komplet vyměnit šatník. A nynější kolegyně mě asi zase chtěla nasrat, protože mě řekla, že dokud budu pít alkohol, tak mě je celý cvičení k ničemu. Tak jsem řekla, že to se můžu zrovna zahrabat pod zem. Nekouřit a ještě nepít, takovej hrdina nejsem a nechci bejt. Takže Končo vidíš, že já řeším svoje kila stále a nepřetržitě. A tys mě ještě nahrála svoji otázkou. Tak jsem se zase rozkecala. Už končím. A nehulím, ikdyž chuťě jsou chvílema šílený.

Ivča

včera jsem viděla v TV něco o "krabičkové dietě". Hubne se až 6 kg měsíčně, jenže dnes jsem najela na net, ale kolem Trutnova se tím žádná firma nezabývá. Může to být super. Drahý, ale asi to opravdu funguje.

Konča

ale jenom vinný střik - ten tě zasytí. Šlang sice zatím dle sebe nejsi, zato máš pěkně procvičené celé tělo a to se taky počítá. HLAVNÍ JE ŽE NEHULÍME:-)

Pavluš

..Ivčo ty mě děsíš že máš stále takové chutě...za chvíli máš rok....to je to vážně takové. Já jsem v celku úplně bez problému....vím pro mě to bylo kritické po druhém měsíci...tak uvidim..proto radši i to paipo... Jo končo super vzhled - zavíratelné - a jěště ták dlouho vydrží...je to dobrý...to určitě při absťáku zabere....já teda žádný nemám, ale co kdyby..:/

Ivča

Zdravím všechny BÝVALÉ KUŘÁKY (i Ládíka a Fridu) při pátku. Pavluš ty jseš asi možná o generaci mladší než já, nevím kolik ti je, ale já hulila téměř 35 let, to je šílený. Zázrak, že jsem vůbec přestala. Někdy si říkám, že nejlíp je na tom Ládík, 2 - 4 denně, to je super, ale to bych nikdy nedokázala. Jseš Ládíku fakt borec. A jak je na tom naše Fridu? Mohla by ses nám ozvat, ať je to tak nebo tak. Končo, ty vlastně taky přestáváš po druhé, někde si to psala, ale jak dlouho si nekouřila při prvním pokusu? Jdu makat, mějte krásný den.

Sokolda

Dobré ráno všem, tak po mojí 40 denně, hlásím 22den BEZ. A opravdu, je to neuvěřitelně nádhrná věc. Žádný SMRAD, starrosti jestli mám apod. Tímto opět děkuji všem za příspěvky, díky kterým jsem se rozhoupal a vůbec nelituji. Jinak první týden fakt hrůza, druhý ještě trchu a po třech týdnech mi to přijde, jako bych nikdy nekouřil. žádná chuť, ani pomyšlení, prostě SUPER-BOMBA pocit. A těm co váhají, jděte do toho, já dával 40 každý den a fakt jsem po všech těch náplastech, žvýkačkách, el. cigaretách byl k Champixu nedůvěřivej :o)) a ono to fakt jde. Ani nevíte, jak jsem i za 22dní bez, neuvěřitelně šťastný a hrdý sám na sebe. Držím palce všem...

Standa

Blahopřeji Sokoldo, jen tak dál. Asi je ještě brzo ale prostuduj si jak budeš s CH končit. to je tak trochu podobné jako když se přestane kouřit, ale ta závislost na CH už není tak velká. Taky to u každého funguje jinak.

Standa

P.S. po víc jak třech měsících zobání sem nepřibral ani kilo :-D

Konča

Stando tobě taky blahopřeji, fakt jsi borec.

Konča

ke krásným 22 dnům. Máš být proč pyšný. A jaká je tvá kuřácká kariéra? I já vyzkoušela všechno co na trhu existuje kromě hypnózy, též 2 krabky denně při pařbě i 3 krabky, avšak nejúčinější je šampík. Přestávám již po x-té. Ivčo loni jsem si koupila krabku přesně 168 den = 5,5 měsíce. Spouštěč u mě hlavně stres nebo i alkohol. Lubane díky za mail. Měla jsem záchvat smíchu:-DDDD Kameňáky můžu. Já vlastně můžu jakýkoli vtip:-DDD Další nekuřácký den je za mnou a pomalu se blíží konec 3 měsíce, tedy s jedním úletem za který jsem vlastně i ráda, že se stal:-) Taky by mě zajímalo, co Fridu, jak se jí daří v kurzu atd.... Sakra Fridu napiš nám už něco. Furt si píšeš s Orbionem a na nás kašleš. To od tebe není fér. Momentálně se přibližuješ ke startovní čáře a jak ti podmínky dovolí, opět se postavíš na start a zabojuješ. My to tady všichni víme, držíme ti palečky. Není důvod se od nás distancovat. Jsi NAŠE a SEM PATŘÍŠ!!! Máš fůru zážitků z dovči v Tunisu, tak se poděl i s námi. Jsme tady všichni jedno ucho - ne oko je ten správný výraz.

Pavluš

Sokolda taky moooc gratuluji a přeji hodně vnitřních sil do dalších dní, hlavně těch zrádných kdy nás čeká pokušení, je škoda se takové krásy vzdát pro jednu hloupost. Ten boj je těžký a my ho musíme vyhrát. Mám podobné pocity jako ty, že jsem snad nikdy nekouřila....taky zatííím...:))) Ivčo 32 let..a od 14 jsem kouřila...bez 1,5 roka - těhotenství a kojení...asi jsem zobák cooo??? Ale nechá te si mě že jooo....:(((((

Ivča

to víš, že si tě necháme. Mám syna 33 let, hulí jako fabrika a mladší 27 let přestal sám před 2 lety bez berliček. Je to pro mě hrdina, ikdyž neměl těch let tolik prohulených.

Ivča

Sokoldo, super, že se cítíš tak výborně. Taky gratuluju Standovi, jseš asi jeden z mála, co nenabírá kila. Ať ti to vydrží. Závidím všem, co píšou, že už nemaj chutě, to já teda říct nemůžu a to to mám dnes za 315 :-))) Končo, taky Ti pošlu pěknej for, aspoň mě pobavil.

Pavluš

..taky jsem včera četla výroky dětí na kouření a nekouření........tak mě pobavil jeden "Nekouřím, protože nejsem blbej ". Většina psala že kouří když pijou, nebo mají nervy anebo s frajeřiny.

Konča

já bohužel blbá byla. Krásný výrok. Můj syn bude mít v pondělí 32. A nekouří už 1 rok a 5 měsíců. Vnutila jsem mu zadarmo jedno měsíční balení šampíku a nekouří. Nechtěl ho, že je to pro něj zbytečné. Přestal při prvním balení a víc nepotřeboval. Je borec a já mám máslo na hlavě. Holky koukněte do mailu - přeposlala jsem vám ty vtipy.

Konča

dovolila jsem si to poslat dál, ať se i ostatní pobaví.

Konča

dnům bez toho smradu. Ještě že ryby nejím a tím ani nevařím:-DDD

Pavluš

..na mail nemůžu nepamatuju si heslo..mám ho doma...tak se zasměju tam. Taky přemýšlím jestli si koupit jěště jedno balení...už mám v sobě dvě..ale to druhé zobu po půlkách a žádnou větší chuť nepocituju, tak nevim, ale koupit ho můžu hned, kdyby na mě ta chuť šla nějak extrémě, stačí brnknout sestřičce. Co myslíte a navíc ta vaše podpora pomáhá mě snad nejvíc...ted i to paipo...to budu strkat radši do něj...je moc dobrý.....

Konča

Přece jenom tvá 17 letá kuřácká kariéra byla taky dlouhá, raději bych koupila další. Jistota je jistota, čím déle užíváš, tím lépe. Dodrž ty předepsané 3 měsíce užívání. Klidně si dávku sniž na půl tabletky za den, ale užívej. A pokud by se chutě zvětšovaly, tak zase půlečku přidej. Nemusíš kupovat velké balení po 56 tabletách, ale můžeš si koupit malé balení po 28 tabletách. Hlavně nepodhlednout a stále mít na paměti že ani šluka. Já mám ještě dvě úplně nová paipa z loňska a dvě načatá - jsem si to tehdy nechávala posílat po 10 kusech, aby se to poštovné snížilo. KUK...kuk Ládíku, už jsi dlouho nic nepísnul co je s tebou?

Pavluš

OK tak radši pojedu po půlkách taky se bojim, jinak už začínají první pochvaly, taky bylo na čase :))), už je to asi znát a je to delší doba co mě lidí vidí jinak než jako komín :)....dokonce pańmáma si myslela že je to víc jak dva měsíce, ale dnes poprvé řekla to by byla škoda začít. Polovičce je to nějak fuk, je takovej že co mě těší to prej můžu, ale prý je to příjemnější, největší radost má synek a babička... .), tak já tu budu posedávat přes víkend a zase něco přečtu jsem asi u 90 stránky...já jich tu mám teda 259 dohromady...jsou šíleně dlouhé...ale lepší než knížka .)))

Ládík

Jsem stále tu, dělá pořád kuk kuk. Jste borci. Včera bych měl 500. No nic. I tak jsem spokojen. 3-4 držím. Ahojky

Konča
1x

Krásné ránko všem. Dnes večer končím 3 měsíc a vzhůru do 4 měsíce - stovečka se pomaličku blíží.Včera se mi v kanclu střídal jeden kuřák za druhým:-( to byl takový puch, že jsem musela větrat. Škoda té 5-ti stovky:-( ale i toto je úspěch. Já bych to nikdy nedala. Pavluš jde ti to výborně. Syna nemůžeš zklamat.

Ivča

a velká gratulačka Končo !!! Hlavně už nepřerušuj!!! Jinak všem přeju též krásné pozdní ráno sobotní. Hlásím, že už je vypito: 2 slivovičky po ránu pro zdraví, 1 pivko na žízeň a nekouřím. Sluníčko nádherně svítí, tak budou nějaké práce na zahrádce, jinak se jdu asi poohlídnout po nějakém foru pro alkoholiky. Zdravím všechny.

Ema

Tak dnes večet budem na Teba myslieť a so sestrou si vypijeme na Tvoje zdravie a vytrvalosť výbornou orechovicou. Za ďalšie tri mesiace tak isto. Blahoželám.

Leila

Se Sokoldou musím souhlasit-první týden byl pro mne nejtěžší,druhý těžký-pak už to až ná pár blbých dnů šlo.Po měsíci jsem si také začala připadat,jako kdybych nikdy nekouřila a brzy to již budou dva. Přípíjím Vám oběma gročkem ))

Mona

Moooooc ti gratuluji a fakt nepřeruš-drž se -mám tě ráda!!!!!

Pavluš

Končo taky ti mooc blahopřeji a vydrž....100 za chvilku....jinak taky moc děkuji za vlídná písmenka....))) Já měla v pátek nečekanou návštěvu a páč bylo pití doma málo...vyrazili jsme do terénu....na cígo jsem nemyslela vůbec...paipo jsem vytáhla úplně celé...a bylo to fajn, až na druhý den v práci...no ono pár víneček a málo spánku udělá své...ale ani čoud nebyl...hurááá

Konča

Přátelé děkuji všem a hlásím, že stále nekouřím:-) Pavluš, zátěžová akce bez ztráty voňavého dechu je úspěšně za tebou a já též blahopřeji. Toto mě teprve čeká. Ivčo, zastavila jsem se u zelináře, ale asi nebyl doma neb nám nikdo neotevřel:-(((( Tak příště.

Ivčo

Končo u jakého zelináře? Asi mě něco uniklo. Jinak nehulím, a jelikož už zase máme pondělí, tak makám. Mějte krásný den.

Konča

No přece kvůli ačokče. Jezdíme kolem na chatu a na ceduli má, že prodává ačokču. Tak určo bude mít i zralé plody se semínky:-)

Konča

předpověď počasí :-DDDD

Ivča

Končo, jseš hodná, ale říkal soused, že je snad bude mít od kolegy z práce. Tak to vypusť z hlavy. Díky:-)

Pavluš

...moc rychle..v sobotu( v pátek v šest jen půlka) jak mi nebylo dobře jsem nevzala tabletku...až vlastně v neděli ráno...a nic jsem necítila....ale to se asi po 39 hodinnách nepozná že jo ??? Nemám na cíga vůbec chuť a v pátek mi teda švagrová lezla docela na nervy jak mě furt bafala pod nos.....fakt mě příjde jak kdybych nehulila...no ale přes veškeré usilí 2 kilča nahoře no... A jakej byl víkend???.............je tu malinko smutno...:(((

Konča

koukni do mailu

Jan CIDRYCH
12x

Dobrý den .Když čtu o zdražení cigaret a článek jak vyrábí nekvalitní cigarety ,tak to snad postrčí každého. Mám 29 let bez cigaret a kouřil jsem 40 až 60 cigaret denně. Vždy jsem říkal KDYŽ JSEM DOKÁZAL PŘESTAT KOUŘIT JÁ ,TAK VY TO DOKÁŽETE TAKÉ. Držím Všem palce.

Ládík
16x

Co sem lezeš ty kokote severskej. Sem píší jen slušní lidé. Samej kriminál, psychiatrii za sebou. Ani ženu a dítě jsi nedokázal udržet, chlastals ligu, léčebny máš prolezlé a ty tvoje nesmyslný čísla nikoho nezajímaj.Všude ti jen dokazují, jak lžeš. Samá recidiva, sám nabízíš porcelánek ve 3. jakosti a tady budeš dělat štráchy. Vypadni odsud, než ti bude Liberec malej. Šup, šup, něco dělat , zpátky na start.

Konča

Pěkně, včera jsem neměla čas neb jsem tu měla lidi, ale za ten včerejšek ti tleskám kukačko:-) My si to tady u nás rozvrátit nenecháme, tak jako to rozvrátil na Laikovi kde mu dokonce admin maže příspěvky. Jo a nehulte, děsně to smrdí.

Standa

ke mně na fifinky se ta nákaza ještě nedostala. vlastně to byl taky jeden z důvodů proč existují fifinky :-D

Jan CIDRYCH
15x

Ládíku a všem musím oznámit ,že už to bude 30 let od poslední cigarety ,to jako pro příklad ,že to jde .Ty Vládíku pochybuji ,že to s tou svou vulgaritou někam dotáhneš. Píšeš Ládíku ,že jsi kokotek hochu jsi něco daleko více jsi svoloč .Jinak nedávm ti v kouření dlouhé trvání ,nemáš vnitřní disciplínu Ládinku kokotku. Dá Ti hádanku .Kolik myslíš lidí co mne sprostě napadalo kouří znovu ? Hodně Ládínku hodně a byli to ubožáci podobní tobě . Trochu skromnosti chlapče .

Ládík

Tady je nejlépe vidět, jaký jsi "debyl". Vlastně bych měl být rád "Jinak nedávám ti v kouření dlouhé trvání ,nemáš vnitřní disciplínu" Dobře, když, to říkáš takto, slovy takto, tak mám naději na velkou disciplínu v nekouření. Jo a toho kokotka si odpusť. takovej podnikatel , s pěti pomocnejma, co stále propaguje ještě DPH 22%, mě nemůže urazit. Dá (asi mělo být dám - to se stane, pro někoho je klávesnice dost složitej nástroj) Ti hádanku .Kolik myslíš lidí co mne sprostě napadalo kouří znovu ? Hodně. Dám) Ti ještě hádanku .Kolik myslíš lidí co mne sprostě napadalo nekouří ? Hodně. To víš na světě je hodně lidí. A tobě nadává kdekdo. Tak zase zales do kvelbu a neonanuj. Ládínku hodně a byli to ubožáci podobní tobě . Trochu skromnosti chlapče .

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce