Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Alternativní léčba rakoviny: pomůže česnek, zelený čaj nebo kombucha?

( Renata Vyšínová | přečteno: 109892x )

Mezi lidmi kolují zaručené zprávy o tom, že aloe vera, zelený čaj nebo kombucha umí uzdravit i lidi s rakovinou. Nemocní pak po těchto přírodních lécích sahají s velkou nadějí. Mohou jim ale skutečně pomoci? Tím se zabývalo mnoho vědeckých studií.

shutterstock.com

Vitamín A, paradox beta-karotenu a vitamín E

Popis: Vitamín A, respektive jeho provitamín beta-karoten, a vitamín E, jsou často podávány pro své antioxidační vlastnosti.

Výsledky lékařských výzkumů: Použití vysokých dávek beta karotenu v široké prevenci plicní rakoviny vedlo k překvapivým výsledkům. Kuřáci konzumující tento vitamín byli ohroženi vznikem plicní rakoviny výrazně více než kuřáci, kteří beta karoten neužívali. Četnost výskytu nádorů ledvin, močového měchýře, slinivky břišní a tlustého střeva nebyla užíváním vitamínu E a beta-karotenu ovlivněna. Nejen že nebyl prokázán přímý protinádorový účinek obou těchto vitamínů, ale naopak použití syntetických preparátů může být u kuřáků nebezpečné.

V současné době se studuje otázka, zda antioxidačně působící vitamíny E a A nesnižují účinnost protinádorové léčby. Tento efekt byl pozorován na myších modelech, a je možné, že se uplatňuje i u lidí. Mechanismus působení řady protinádorových léků nebo záření je totiž založen na tvorbě kyslíkových radikálů, které poškozují genetickou informaci nádorové buňky a vedou k jejímu úmrtí. Podání antioxidantů potencionálně snižuje účinky léčby.

Nežádoucí účinky: suchost sliznic, pokožky, oční a neurologické poruchy

kapitola
Diskuse k článku
zuzi
6x

Na léčbu rakoviny bych asi aloe vera nepoužila, ale vyléčila jsem si díky ní velké popáleniny po ozařování. Během týdne jsem měla zahojené vše a nevěřila tomu ani paní doktorka, která mi říkala, že bude trvat týdny, než se toho popálení zbavím. Proto doporučuji alespoň na tohle.

Josef
1x

Aloe je blokátorem rakovinového bujení...Lepší Aloe arborescens(Kapská-stromečková).

simona
2x

a kde jste aloe koupila..to byl krem? diky za odpoved


Celkový počet příspěvků v diskusi: 29. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

71%
29%
Zatím hlasovalo 237 lidí

Mohlo by vás zajímat

Karcinom tlustého střeva

Karcinomy tlustého střeva jsou zhoubné nádory vycházející z epitelu (vnitřní výstelky) střeva.

Kombinovaná hormonální substituce zřejmě zvyšuje riziko rakoviny prsu.

U žen užívajících v období menopausy (přechodu) hormonální substituční léčbu na bázi kombinace estrogenu a progestinu je podle nejnovější americké studie mnohem vyšší riziko, že se u nich rozvine rakovina prsu. Toto riziko však neplatí pro ženy, které užívají hormonální substituci pouze na bázi estrogenu. Informovala o tom Americká lékařská asociace.

Přeceňujeme riziko pasivního kouření pro vznik rakoviny plic?

Podle anglických vědců je možná riziko pasivního kouření přeceňován. To ovšem neznamená, že je toto riziko nulové, tvrdí autor studie Dr. Copas. V předcházejících analýzách, které zahrnovali...

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce